Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: za ObGyn, PedjuDj i dr Presetnik - Povracanje bez prestanka
PostPoslato: Pon Sep 19, 2005 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Imam 30 god, u trecem sam mesecu trudnoce (12. nedelja). Od 6. nedelje imam nesnosne mucnine, o kojima sam vec na ovom forumu pisala, ali tada su jos i bile podnosljive.
Od svog dr sam dobila th Torecan 1 x 1, po potrebi. Ni to mi nije pomoglo. Sve sto unesen, povratim (i vise od 10 puta na dan). Izgubila sam 5 kg, malaksala.
Prosle nedelje sam na kratko izgubila svest i tada sam konacno pristala da odem kod dr. Dobila sam odmah 1,5 lit. infuzije sa ampulama Klometola i uput da ostanem u bolnici na par dana. Nisam htela. Dobijala sam do juce (3 dana) infuziju kuci, ujutro i uvece po 2 boce (Ringer, NaCl i Glukoza plus ampule Klometola). Stanje je malo bolje, mogu da ustanem, pritisak se malo normalizovao (bio je 92 sa 70), medjutim i dalje imam nagon za povracanjem i uglavnom povratim ono sto unesem.
Napominjem da mi je ovo druga trudnoca, da je prva bila u redu, bez mucnina i sa normalnim porodjajem.
Molim vas za savet.
Unapred zahvalna,
Masha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 24, 2005 4:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:P Draga Masha imao sam grip te se nisam javljao neko vreme.
Pokušaj sa unošenjem Tbl.Bedoxin (vitamin) 3x1 deluju blago umiruće. Hranu unosi u manjim količinama ali češće, osluškuj svoj organizam i jedi ono što ti organizam "traži".
Trebalo bi uskoro da ti prestane nagon za povraćanje.
Uradi sediment urina i 2 urinokulture da nije neka uroinfekcija!?
Dali je povraćani sadržaj boje kafe i pojačano kiseo? Ukoliko jeste počni da sisaš neki antacid recimo Tbl.Compensan. Srećno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 26, 2005 2:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Dragi Pedja,
Zao mi je zbog gripa!
Moje stanje se od pre 2,3 dana unazad normalizuje polako. Povratim mozda jednom, eventualno 2 puta na dan (nekada ni jednom), ali to je smesno u odnosu na prethodne 2 nedelje mucenja.
Pocela sam da jedem normalno i imam snage da izadjem da prosetam (sto mi je do skoro bilo nezamislivo!) Jedino sto mi se i dalje mnogo spava, ali to je normalno stanje za trudnocu.
Sada sam u 13. nedelji i valjda bi i ove moje "muke" trebale da jenjavaju.
Takodje me zanima sta bi trebala da uzimam od vitamina, jer MATERNA tabl, koje mi je ginekolog prepisao, ne mogu da podnesem i cini mi se da bez obzira u koje doba dana ih popijem, izazovu mi mucninu i odmah povratim.
Hvala,
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 28, 2005 12:03 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:D Ja nisam pristalica uzimanja "vitamina", smatram da je zdravije jesti više voća i povrća. Izuzetak su neka teža stanja tj. već postojeće bolesti.
Drago mi je da ste bolje. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 28, 2005 4:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Ne znam zasto, ali sada svaki ginekolog prepisuje te vitamine, a ja sam prethodnu trudnocu (pre 6 god.) iznela bez popijenog ijednog vitamina i rodila zdravo i pravo dete!
Veceras imam zakazanu redovnu kontrolu i merenje NT.
Nadam se da ce sve biti ok.
Pozdrav i hvala na brzom odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 29, 2005 6:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Dragi Pedja,
Sinoc sam bila na pregledu kod dr i radjen mi je detaljan UZ sa merenjem NT. Vadila sam i krv (free B Hcg, alfa - feto protein, PAP protein i DS rizik), cekam rezultate.
Ali, posto sam nestrpljiva, molim te reci mi da li je sledeci nalaz normalan za moju starost trudnoce (PM 05.07.2005, 12 punih nedelja).

US TAS:
...
Kosti kranijuma se vizualizuju. Horioidni pleskusi su simetricni i zauzimaju veci deo lobanjske jame (znak leptira). Lice normalne konfiguracije. Vide se oba oka...Osovina srca ulevo. Nema znakova sumnjivih na omfalokelu...CRL = 65.2 mm (12 NG 1/7); NT = 1,6 mm.

Unapred hvala puno!
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 30, 2005 10:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:D Draga Maša sve je u redu, najverovatnije će i tripl test biti uredan. SREĆNO!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 01, 2005 5:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Hvala puno Pedja. Dobila sam i rezultate, ali te necu sada zamarati sa njima, posto sam procitala recenicu da je rizik za Daunov sindrom nizak, tako da sam sada mirnija.
Da li ima jos neka analiza na anomalije u trudnoci i kada se radi?
(Prestravljena sam slucajem koji se desio mojoj koleginici prosle godine, jer su joj tek u 6. mesecu rekli da je beba hidrocefalus i tada je morala da prekine trudnocu).
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mučnina u ranoj trudnoći
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 11:22 am
Postovi: 2
Da li bi neko mogao da mi pomogne sa savetom. Unapred hvala.

Supruga mi je u (po kalendaru) 7 nedelji trudnoće i mučnine i povraćanje su intezivne. od 3 do 8 puta dnevno.
Čitao sam da može da pomognu namirnice koje sadrže vitamin B6, pa se trudim da joj to i dajem.
Brine me to što ima osetljiv želudac i što od silnog povraćanja počinje da oseća kiselinu. Ona ima osetljiv stomak i ima probleme sa jakom kiselinom pa kada neredovno jede umela je da zaglavi i na infuziji.
Kako da izbalansiram hranu koju joj dajem sa povraćanjem i kiselinom u želudcu i da li mogu da izbegnem davanje lekova? Kako da prepoznam situaciju da moramo kod lekara?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 11:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Probajte da joj dajete, recimo suvi keks(plazma na pr.) ili da gricka bademe,oni skupljaju kiselinu.Kad povraća,posle joj skuvajte čaj od nane i neka pije po jednu kašičicu na svakih pet minuta da joj se smiri želudac.Kad joj nije muka neka jede normalno,sve što joj se prijede.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: povraćanje u ranoj trudnoći
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 11:22 am
Postovi: 2
Hvala na predlogu.
Do sada sam joj davao caj od djumbira (citao sam da je dobar za smirenje stomaka), pomagalo je ali se bojim da kiselina ne bude suvise jaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 9:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 8:54 am
Postovi: 8
ja sam u 20oj nedelji trudnoce i mucnine i povracanja sam imala do skoro, mozda zadnju nedelju da ne povracam.
I sada ujutro kad ustanem, osjecam mucninu, jako malo povratim ili se zavrsi samo jakim nagonom bez povracanja kiseline.
A 6-15 nedelje je bilo nesnosljivo. 3-5 puta na dan, sve sto unesem povratim, ustajala sam cak i nocu.
Smetalo mi je sve, pocevsi od vode...
Malo su mi pomagali bademi, plazma...
Ali i to sam kasnije pocela da povracam.
Mucilo me povecano lucenje pljuvacke, pa i danas, kada je manje, sto uspijevam kontrolisati orbit drops bombonicama ... :)

Takod a sve vas razumijem, misila sam da to nikad nece da prodje, ali sada je znatno znatno bolje.
Da, ovo mi je prva trudnoca , imam 28 god.
Jedino sam koristila folnu kis. a zadnjih par nedleja sam pocela uzimati prenatal.

pozz i sretno moje dame, cuvajte se i da muke sto pre prodju!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 209 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: