Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nova trudnoca i dojenje
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 9:27 am
Postovi: 9
Uh nalazim se u veoma delikatnoj situaciji. Imam cerku 16 meseci i dojila sam je sve do pre dva dana kada sam prestala da je dojim iz razloga sto sam ostala u drugom stanju (ovog puta prirodno, prvi put je bila inseminacija) i sto uglavnom svi lekari savetuju da se prestane sa dojenjem pogotovo sto je ona prekoracila godinu dana (inace samo je nocu sisala). Sada smo u problemu i ona i ja. Meni su grudi strasno napete i bolne i plasim se da ne dobijem mastitis. Stavljam kupus po ``narodnom`` receptu, a receno mi je da postoji inekcija za zaustavljanje mleka o kojoj inace nista ne znam. Zanima me da li ta inekcija moze da ima stetne posledice po moju trudnocu koja je tek u 6. nedelji? I uopste me zanima kako dojenje stetno utice na trudnocu koji su to negativni efekti zbog kojih se prekida dojenje u novoj trudnoci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 5:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Mislim da je najveca potencijalna stetnost dojenja u trudnoci to sto stimulacija bradavica moze da izazove blage kontrakcije materice (nekad se koristi za "izazivanje" kontrakcija u trudnoci koja premasi termina, kao "narodski" lek). Ali isto tako, dojenjem moze da se potrosi u proseku i po 500 kalorija dnevno, i telo koristi sve one nutrijente koje bi koristilo za fetus. Ne znam da li ima jos stetnih pojava.

A sto se tice bola u grudima, mislim da je to prolazno dok se ne uskladi ponuda i potraznja. Ako bas ne mozes da izdrzis ti izmuzi koju kap ali se trudi da to ne radis da se ne bi pravilo novo. Moje drugarice koje su kroz to prolazile kazu da se sve uskladi za par dana.

I cestitam na novoj trudnoci!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 06, 2007 9:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Meni su u bolnici kad mi je prvi put nadoslo mleko, pa sam dobila upalu, rekli da stavljam hladne obloge da bi sprecila novu produkciju i time pogorsala stanje. Pretpostavljam da to pomaze i kad hoces da prestanes sa dojenjem. Stavljala sam i kupus koji pominjes i pomoglo je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 09, 2007 7:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 9:27 am
Postovi: 9
Hvala na odgovorima i cestitkama. Primenila sam recept sa kupusom i izgleda tj upalilo je. Jedanput sam samo uzela pumpicu i malo izvukla mleka tek da popusti napetost i to je bilo to. E sad je na redu beba i kako njoj objasniti da nema vise sikenja. Slatka je, ukapirala je ona da tu vise nema nicega ali ipak zeli pred spavanje ili u toku noci malo da drzi siku u ustima jer cini mi se da joj to daje osecaj sigurnosti i lako se umiri. drzi je mozda 2-3 min. i onda pusti i okrene se na drugu stranu. Zao mi je ali sta cu kada je priroda drugacije propisala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2007 1:12 pm
Postovi: 2
a


Poslednji put menjao ana06 dana Pet Jul 13, 2007 1:20 pm, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2007 1:12 pm
Postovi: 2
Hvala najprije svima na ovoj temi.Mislila sam da sam jedina mama sa istim problemom. :D .Inace, nikakve tablete i inekcije za prekid mlijeka se ne smiju koristiti. Moja beba ima 15 mjeseci, i sisa uvece kao blesava oko 5, pa oko 7 opet. A ja puna, puncijata mlijeka, imala sam 2 puta mastitis, i po svemu - ne gine mi opet. Interesuje me ,kako se stavlja kupus? I ima ima li jos kava fora da se smanji produkcija mlijeka?
Hvala vam svima, pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 6:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ja sam uzela list kupusa, namazala grudi sa maslinovim uljem i list zalepila ko da je brus po jedan list na svaku siku! I tako drzala neko vreme dok kupus nije poceo da izgleda ko da je skuvan.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 8:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moram da prekinem sa dojenjem. Plasim se da kura sa kupusom nece biti dovoljna za to. tablete za prekid bih stavila kao poslednju opciju jer mi doktorka rece da se tesko podnose, a imam vec dovoljno problema.
Imate li jos neki predlog sta bi pomoglo u prestajanju nadolazenja mleka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pored fore
PostPoslato: Ned Sep 09, 2007 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 29, 2007 10:37 pm
Postovi: 37
Lokacija: Hallein, Austria
sa kupusom, menije pomogla i fora sa supom od persuna.
Moja devojcica je isto tako naglo prestala da sisa, prvo sam probala sa listovima kupusa i nije bilo bas najbolje.
Onda mi je jedna od babica iz bolnice rekla za tu foru sa supom.
Posle treceg dana sve je bilo ok, nemam vise osecaj napetosti i mleko je skoro skroz prestalo da curi.
Znaci uzmes persun i kuvas ga dok ne promeni boju, procedis i ako ti je lakse (jer gadno je kad se pije), ja sam uvek dodala kasicicu vegete da mi bude kao prava supa.
<<otprilike litar tecnosti dnevno da popijes , naravno podelis u 3 porcije.
Meni je pomoglo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 17, 2008 8:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Zelim samo da se nadovezem na ''lecenje'' mastitisa kupusom...

Pre nedelju dana sam imala dijareju i povracanje i temperaturu...i iste noci dobila tvrde ploce na jednoj dojci koje su jako bolele, i dojka mi je bila vruca...inace dojim normano vec skoro 5 meseci...
Zasto je doslo do mastitisa..ne znam...
Elem, odmah sam pocela da grejem dojku i nocu i danju pred izmuzavanje vrucim tusiranjem ili malim termoforom koji imam za bebine grceve, izmuzavala sam se i davala bebi da vuce sto vise...a zatim odmah stavljala kupus hladan iz frizidera..i tako tri dana....evo sad je peti dan, i vise ne osecam nikakvu bol, nemam temperatur...nadam se da ce tako ostati....
Nadam se da mi se nece ponoviti do kraja dojenja (kad god to bude)...meni je rizik da pijem antibiotike jer sam alergicna na penicilin, a cefalosporini koji se daju isto mogu da izazovu alergiju...a lekove koje pijem kad moram, uz njih ne mogu da dojim...

eto nadam se da ce nekom pomoci moje iskustvo...

Znaci topao tus ili nesto drugo toplo, da se grudi smekaju...pa stisnite zube, masirajte (i "cedite" dojku) pa dajte bebi da sto vise sisa...a potom odmah hladnu oblogu ili hladan kupus...i naravno ako imate temperaturu paracetamol...

srecno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 210 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: