Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Transplantacija materice za dr Pedju
PostPoslato: Ned Jul 13, 2008 1:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2008 2:17 pm
Postovi: 108
Javljam se na sestrin nalog, da ne bi bilo zabune.

Pre nekoliko godina utvrdjeno mi je da nemam matericu, takodje utvrdjeno je i da imam sve zenske hormone i jajnike koji pravilno funkcionisu. Posto je medicina napredovala interesuje me da li postoji neka mogucnost da dobijem (svoje) biolosko dete, osim surogat materinstva? Inace imam 24 godina. Da li postoji mogucnost transplantacije materice ili nesto tome slicno?

Mozda pitanje jeste pomalo blesavo i glupo, ali bih volela da cujem strucno misljenje, jer je danas moguce presaditi srce, pa sto ne i matericu.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 13, 2008 4:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Poštovana gospođice
Da li vam je rađen kariotip i laparaskopska biopsija jajnika?

Pod uslovom da su gore pomenuti nalazi u redu, jedini način da postanete majka je da vašu oplođenu jajnu ćeliju "ubace" npr. vašoj sestri i da ona za vas iznese trudnoću. Transplantacija materice je u eksperimentalnoj fazi više kao egzibicija.

Pozdrav DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 13, 2008 4:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2008 2:17 pm
Postovi: 108
Hvala na odgovoru.
Laparaskopska biopsija jajnika je radjena i rezultati su u redu.
Kariotip nisam sigurna sta je, jer sam to radila u 17. god., samo mi je receno da imam zenske hormone i da jajnici odlicno funkcionisu. Inace imam predmenstuacione sidrome (bolovi u stomaku...).

Da li je kod nas moguce postati majka putem surogat materinstva ili je neophodno uraditi u inostranstvu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 10:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 23, 2007 9:53 pm
Postovi: 82
Lokacija: Niš
Mislim da to kod nas jos nije dozvoljeno.

Ja bih se vec prijavila :lol:

_________________
Anastasija, mamino najveće blago - 28.05.2005.

Promenila nick iz Dr. Olja u Olja 86


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 12:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2008 2:17 pm
Postovi: 108
Za sta bi se prijavila, da rodis nekome dete? Posto vidim da pise ispod da vec imas dete ili gresim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 6:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 23, 2007 9:53 pm
Postovi: 82
Lokacija: Niš
Da, imam cerku od 3 godine, dobro si me razumela.

Nikada ne bih mogla da rodim svoje, mislim ono sa mojim jajnim celijama koje je i bioloski moje pa da ga dam, ali surogat da, jer znam da bi ga ti ljudi voleli a ja sam fino prosla i uzivala u svakom trenutku trudnoce, a ni porodjaj ne pamtim kao nesto strasno.

_________________
Anastasija, mamino najveće blago - 28.05.2005.

Promenila nick iz Dr. Olja u Olja 86


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 8:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2008 2:17 pm
Postovi: 108
Hvala puno na odgovoru. Ti si jako hrabra zena, trebalo bi da postoje vise takvih i da pomazu na taj nacin drugim zenama.
Nadam se da ce uskoro usvojiti zakon u nasoj zemlji gde ce biti dozvoljen surogat materinstva.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 7:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 23, 2007 9:53 pm
Postovi: 82
Lokacija: Niš
Meni nije jasno zasto to nije odobreno, ne vidim nista lose u tome i toliko neprirodnog.

Ne svidja mi se prirodna varijanta, a to je ona gde surogat majka uopste nije surogat majka vec se samo tako zove, a nosi svoje dete sa svojim genima, i radja ga da bi ga dala, prvo ta zena nije skroz normalna po mom misljenju a drugo vrlo lako moze da shvati sta je uradila pa da se bori za dete.

A vestacki mi je ok, jer tada zena nema nikakve veze sa detetom bioloski osim sto je inkubator da tako kazem i nosi ga jer mama ne moze da iznese, i kada ga rodi zna da nije njeno i zna da ga predaje u ruke svojim roditeljima koji ce jedva da ga docakaju.

Jesi li gledala onaj film gde su to u dogovoru sa lekarom uradili, i surogat majka ceka dete drugih ljudi, a u zemlji gde to nije dozvoljeno, pa borba da se ne sazna da zena koja nosi uopste nije mama, pa sumnja pocinje kada svi troje dolaze na UZ, dobar film, ne mogu da se setim kako se zove.

_________________
Anastasija, mamino najveće blago - 28.05.2005.

Promenila nick iz Dr. Olja u Olja 86


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 7:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2008 2:17 pm
Postovi: 108
Poznata mi je prica tog filma, ali ne mogu da se setim da li sam ga gledala ili mi je neko pricao.

Pa i ja ne razumem zasto to nije dozvoljeno u nasoj zemlji, mada me nista i ne cudi to sto nije dozvoljeno, jer nasa zemlja je posebna prica. Inace jako mi je krivo sto moja sestra ne moze da ima decu, a znam da bi bila prava majka u svakom smislu, jer je bas dobra osoba. Ne mislim to zbog toga sto je moja sestra, vec zbog zato sto to stvarno jeste.

Nadam se da razumes sta sam napisala, jer je moja sestra na moj nalog otvorila temu, a ja joj prenosim tvoje pozitivne komentare i mnogo si je obradovala svojim stavom.

Puno pozdrava od obe :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 153 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: