Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Macmiror i eritromicin u I trimestru trudnoce - za DrPedjuDj
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 22, 2008 4:09 pm
Postovi: 3
Moj problem se nastavlja.. Trenutno sam u 12.nedelji trudnoce. Na samom pocetku sam dobila pozitivan bris na ureaplasmu (koja je osetljiva na Eritromicin), a nikako da se oslobodim sekreta. Ginekolog mi je na poslednjem pregledu prepisao Eritromicin 3x1 i uvece Macmiror. Ginekoloski nalaz i ultrazvuk je OK. Da li da sa terapijom krenem tek kada se zavrsi prvi trimestar, ili da krenem odmah, jer je kolicina sekreta nepodnosljiva? Kolika je opravdanost ovakve terapije u 12.nedelji (koliko moze da steti, a koliko da koristi)? Da li je jos neko bio u slicnoj situaciji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 3:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 2:14 pm
Postovi: 102
Ja sam zatrudnela pod ureaplazmom.
I vise problema mi je pravila ureaplazma pre trudnoce, nego za vreme trudnoce.
Moj izbor, a i izbor mog doktora je bio da je ne lecim za vreme trudnoce. Inace, moj soj je neosetljiv na eritromicin, koji moze da se uzima za vreme trudnoce.

Vecina najcheshce prepisivanih vaginaleta (canesten, macmiror, polyginax...itd) su potpuno neskodljive u trudnoci, mada kazu da nista od lekova/vaginaleta ne bi trebalo uzimati u prva tri meseca.

Ja sam za vreme trudnoce (a sad sam u 39. nedelji) imala dva puta problem sa sekretom, oba puta VI grupa sekreta, jednom resila sa kanestenom (to je bila neka 12. nedelja, chini mi se... negde oko double testa) i jednom sa macmiror vaginaletama (okolo 25 nedelje, ne secam se tachno...)... To kad kazem "imala sam problem" mislim, nisam mogla da se izborim.
A tokom cele trudnoce bio mi je manje ili vishe pojacan sekret na koji, iskreno, nisam obracala paznju, jer mi nije pravio probleme bilo koje vrste. Da li je to posledica ureaplazme ili ne, stvarno ne znam.

U svakom slucaju, uradi kako ti dokor kaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 4:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Mislim da su "Makmiror" vaginalete,"manje agresivne" nego "Canesten",pa bih njima dala prednost.


Prijatnu trudnocu vam zelim.... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: