Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HIPEREHOGENI FOKUS NA SRCU!!!!????
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 6:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 5:12 pm
Postovi: 16
Pridružio: 18 Apr 2009
Poruke: 2


PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2009 5:41 pm Naslov: zabrinuta Odgovoriti sa citatom
GLAVA,LICE,KICMENI STUB
Kranijum u transverzalnom preseku elipticnog oblika,ventrikuli normalnog oblika,atrijum trenutno<10mm,bez medijalne dislokacije glomusa po.chr.CSP uocljiv.Cerebelum i cisterna magna normalnog izgleda i dimenzije.Prikaz Willisovog sestougla u 3D angio modu pravilan.Lice bez vidljivih anatomskih devijacija.Na kicmenom stubu se ne uocava nepravilnost gradje.
SRCE
Srce normalno orijentisano u grudnom kosu.Kardio-torakalni indeks u granicama normale.Presek cetri komore urednog izgleda.IVS je nemoguce sagledati u potpunosti,vidljivi segment bez vidljivih prekida u kontinuitetu.
Atrioventikularna i ventrikulo arterijalna konkordanca.Pulmonalna arterija i aorta konkordantni.Aorta pravilnog luka.Ne vidi se poremecaj ritma.DVA HF U LEVOJ KOMORI.
ABDOMEN
Ocuvan integritet prednjeg abdominalnog zida.Pupcanik sa tri krva suda i pravilnom abdominalnom insercijom.Zeludac upcljiv,ispod dijafragme.Bubrezi u anatomskom lezistu normalne morfologije.Mokracna besika uocljiva.
EKSTREMITETI
Ekstremitetri bez vidljivih deformiteta.
Van referentne gestacije za genetski sonogram.

OVO JE NALAZ MOG EKSPERTNOG ULTRAZVUKA U 22 NEDELJI,INACE IMAM 26 GODINA, MUZ MI IMA 33 GODINE,PRVA TRUDNOCA.RADJEN DABL TEST NALAZ UREDAN Nuchal tranclucensy 1,4.
ONO STO ME PLASI NA OVOM EKPERTNOM UZ JE DVA HF (hiperehogena fokusa na srcu).Zanima me otkud oni tu ako mi lekari navode da je sve ok i sta su ustvari ti hiperehogeni fokusi? Hvala unapred i pozdrav :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 11:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Nevenavišnja

to što pitate nas trebate i trebali ste pitati lekara koji je sve to napisao. Jako je nezahvalno tumačiti tuđe nalaze, koji i ne moraju biti realni.

Dve hiperehogene senke u levom ventrikulu biće pre svega horde srca tj normalni nalaz. Zalisci srca povezani su tkivom u obliku traka poput padobran kanapom.

Ako je nešto zaista sumnjivo vaš lekar vas mora uputiti na tzv. FETALNU EHOKARDIOGRAFIJU.

Pozdrav DrPedjaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 5:12 pm
Postovi: 16
Dragi PedjaDj
Hvala vam na paznji i vremenu koji ste mi posvetili.
Zaboravila sam da kazem da mi je lekar vec napomenuo da dalja dijagnostika nije potrebna zato sto je to navodno normalan nalaz.
Medjutim ja sam nasla na internetu nesto sto me je zabrinulo vezano za hiperehogene fokuse na srcu pa sam zato potrazila i drugo misljenje.
Inace sam prilikom zakazivanja ekspertnog UZ pitala da li u taj UZ spada i fetalana ehokardiografija,dobila sam potvrdan odgovor tako da je on mozda i radio fetalnu ehokardiografija a da ja to i ne znam.
Inace je u pitanju poznata Beogradska privatna klinika.
Da li vi mislite da treba naknadno da zakazem jos neki UZ naglasen sa fetalna ehokardiografija ili ne ?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hiperehogeni fokus
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 22, 2009 2:58 pm
Postovi: 1
Draga Nevenavisnja
Moja supruga je u 27 nedelji trudnoce i na zadnjem ultrazvuku (juce)
je navedena napomena:U DESNOJ KOMORI HIPEREHOGENI FOKUS
Na ovom forumu sam pronasao tvoje poruke sa istom problematikom.
Doktorica je rekla da je sve to u redu, ali sam ja ipak pomalo zabrinut.
Molim te da ukoliko saznas nesto vise o tome ostavis na ovom forumu link ili neke informacije.
Sve najbolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 15, 2009 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 5:12 pm
Postovi: 16
Na nasu srecu od vise lekara sam dobila informaciju da je hiperehogeni fokus na bebinom srcu normalna pojava tokom trudnoce,i da ne postoje nikakve sanse za razne anomalije ali posto su lekari uvek skrti na recima odulicula sam se da odem na dalju dijagnostiku i u Visegradskoj zakazala fetalnu ehokardiografiju kod dr Dukanac koja kazu da je ne prevazidjena kada je fetalna ehokardiografija u pitanju.
Sacekacu i njeno miseljene a onda nadam se spokojna docekati rodjenje bebe.
Moj savet je da i vi to uradite ukoliko ste u mogucnosti,treba vam uput od ginekologa iz doma zdravlja i jedan poziv za Visegradsku da vam zakazu i to je to.Nadajmo se dobrom pozrav vama i vasoj zupruzi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIPEREHOGENI FOKUS NA SRCU!!!!????
PostPoslato: Čet Feb 06, 2014 12:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 05, 2014 11:49 pm
Postovi: 1
Zena mi je u 22,3oj nedelji trudnoce,po UZ vec u 23oj.Isla je na ekspertni UZ.
Rezultati su
BPD:55,HC:212,AC:179,FL:40,PTM ploda:540gr,
MORFOLOGIJA PLODA:CEREB.- 25mm,HIPEREHOGEN FOKUS U LEVOM SRCU,
DODATNI OPIS:GLAVA GORE,LEDJA NAPRED,OTEZANA VIZUALIZACIJA,
POSTELJICA:lokalizacija:FUNDUS,DESNI ROG,
KOLICINA PLODOVE VODE (AFI) :NORMALNA + OLIGOHIDRAMNION POLYHIDRAMNION DZEP,
COLOR DOPLER:
a.umbilicalis Rr Pi 1,1 S/D 3,0
a.uterina l.dex Ri 0,48 S/D N izrav.
a.uterina l.sin Ri 0,78 S/D N+
Ukupan pregled nije trajao vise od 5 minuta verovatno zbog lose vizualizacije i zakazana kontrola za dve nedelje.Molim vas da mi kazete nesto vise o ovom nalazu,jer nas zabrinjava HIPEREHOGEN FOKUS NA LEVOM SRCU za koji nam je rekla doktorka da uglavnom nemora da predstavlja problem za bebu???Hvala Vam unapred na odvojenom remenu da procitate mejl!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: