Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: OLIGOHIDRAMNION u drugom trimestru -za obgyn
PostPoslato: Sre Jan 09, 2008 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 10:03 pm
Postovi: 7
Draga Obgyn.

imam 38 godina .druga tudnoca po redu,prva se zavrsila spontanim u 6.nedelji.sada sami 14.nedelji trudnoce,tacnije 13+6 .Na danasnjem ultrazvuku dijagnostikovan mi je oligohidramnion i uradjena biposija posteljice.Rezultate ocekujem za par dana.Lekar koji mi je radio proceduru smatra da postoje anomalije bubrega ili oboljenje bubrega fetusa.Ja nisam sigurna da li sam pre nekoliko dana primetila oticanje amnionske tecnosti ili ne.Dogovor je sacekati rezulatate biopsije posteljice,novi UZ u ponedeljak ,14.01 i ukoliko i dalje postoji manjak plodove vode a biopsija ne pokaze hromozoske anomalije fetusa--- ipak se predlaze provocirani hirurski abortus.Moje pitanje je sledece: ukoliko se iskljuce hromozomske anomalije fetusa, anomalije ili bolesti bubrega u fetusa --- kako leciti oligoamnion?Da li je jedini izlaz abortus ili se moze probati nadoknadom amnionske tecnosti ili se to uopste ne preporucuje u drugom trimestru?
Koliko bi vi dugo pratili jedan oloigohidramnion pre nego preporucite abortus?I kolika je sansa da spontano abortiram.
sledece pitanje je : sta je razlog preranom pucanju ovojaka ?I koliko je losa prognoza oligohidroamnionom.
ukoliko se radi o hromozomski abnormalnostima ---- pristacu na abortus
od vas bih htela da cujem kakvu su sanse ,realne sanse sa ovim nalazom i sta biste uradili

unapred hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 196 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: