Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim vas za savet..
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2007 1:39 am
Postovi: 5
Imam stalnog partnera i pre godinu dana uspešno sam izlečena od
bakterije trichomonas vaginalis i gljivične infekcije. Moj partner nije osećao nikakve tegobe, dok su kod mene simptomi bili alarmantni, pa smo poučeni tim iskustvom rešili da kontinuirano koristimo prezervativ kao sredstvo zaštite. Međutim, ovog sam leta ponovo počela osećati simptome slične gljivicama - jak svrbež na vanjskom delu i na samom ulazu u polni organ, te oko anusa. Kako ja i partner nismo imali odnose bez zaštite, ne znam o čemu se radi..nisam primetila nikakve promene na koži i mestima gde osećam svrbež, sem crvenila i peckanja na malom delu prepona, za koje ne znam dal je povezano s tim..Stoga vas
molim da mi kažete postoji li kakva polna bolest kojoj odgovaraju navedeni simptomi? nameravam da odem i na ginekološki pregled, koji sam do sada odgađala zato što još nisam pronašla pouzdanog lečnika, kod kojeg mi se dopada i pristup pacijentu i efikasnost pri radu.,,moja dosadašnja doktorka nije bila baš ljubazna i predusretljiva :cry:

unapred zahvaljujem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim vas za savet..
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 1:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2007 1:39 am
Postovi: 5
..samo da dodam da se svrbež pojačava na dodir iziritiranih područja na koži. hvala još jednom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 4:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Osim obaveznog ginekološkog pregleda proveri i jednu banalnu stvar koja može biti uzrok svraba....Elem, od kako su plasirali na tržište koncentrovane koncentrate :wink: praška za veš, žene se žale na neugodnu iritaciju i svrab u predelu intimne regije. Pri tome, proveri poslednju vodu ispiranja veša i ako vidiš da je penušava ponovi program ispiranja. Primera radi, ja svom vešu dušu isperem 3 puta...i tek tada sam sigurna da neću imati problema.
Sve najbolje
Ksenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 11:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
A i da dodam...mnoge zene se zale i na uloske koje koriste i koji takodje hoce da izazovu "nezeljena dejstva" u vidu raznih infekcija i iritacija.Tako da razmisli i o tome!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 8:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2007 1:39 am
Postovi: 5
nažalost ne verujem da je razlog tako nešto banalno..svrbež je mnogo izražen, a pošto ne vidim promene na koži, mislim da je reč o površinskoj gljivičnoj infekciji..zna li neko nešto više o tome i kako se leči? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 8:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Ubaci "kandida" u opciju "trazi" i dobices gomilu postova. Ako je to u pitanju, to moze da bude jako dosadna gljivice koje se tesko otarasiti. Ako je za utehu - nije opasna, samo smetaju simptomi. Ja sam na kraju morala da radim dugotrajnu terapiju sa Diflukanom (i muz i ja) ali to je posle visegodsnjeg vracanja te grozne napasti :evil:

Probaj vaginalete od borske kiseline, to je meni jako pomagalo, i povecaj unos jogurta (bez secera, sa zivim kulturama), jer to pomaze regulisanju vaginalne flore. Isto tako pamucan ves, nocu bez vesa, i bez pranja sapunom, samo vodom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 177 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: