Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi sa paznjom, koncentracijom i ucenjem
PostPoslato: Sub Okt 05, 2013 6:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 10:16 pm
Postovi: 8
Student sam, i imam veliki problem sa paznjom i koncentracijom a samim tim i sa ucenjem. Godina je prosla, a ja sam JEDVA dala SAMO dva ispita. I to dva najlaksa moguca. Jako mi je tesko da organizujem sebi dan i vreme. Ceo dan mi se i svede u pocinjanju nekih aktivnosti i nezavrsavanju istih. Nista ne mogu do kraja da zavrsim. Ucim 15min., pola sata, pa ustanem i odem da gledam tv. Zatim uzmem da slusam muziku, i mislim u sebi kako cu sve da stignem da naucim. Pa odem da procitam nesto na netu, pa izadjem da setam, i to mi dosadi, i sve tako u krug...Jedva odrzim koncentraciju i tokom ispita, jer dok pricam profesoru pitanje, vise sam odsutna (dobro, u ovom slucaju manje :) ). Gledam prof. kroz maglu, pocinju da mi naviru neke misli koje nemaju nikakve veze sa ispitom..tipa sta mi radi cimerka, sta je tetka spremila za rucak, kako je lepo vreme, i sve takve nepovezane gluposti. I dok idem ulicama, i prelazim pesacki, non stop se zanosim i imam osecaj da mi se mozak skroz ispraznio, da nemam misli o necemu. Ne znam sta da radim, da li mozete da mi date neki savet? Razmisljala sam da uzmem neke stimulanse kako bih povecala koncentraciju (Piracetam npr.) A imam volju da studiram i da zavrsim fakultet, zbog sebe pre svega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa paznjom, koncentracijom i ucenjem
PostPoslato: Sub Okt 05, 2013 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 05, 2013 8:06 pm
Postovi: 12
haha i ja istu muku mucim...pogotovo kad uzmem da ucim,sve mi je zanimljivije od knjige,procitam 5 recenica pa mi odlutaju misli,pa ucim 10 min i onda gledam u tv,blenem u zid i ti fazoni...ne znam ni ja sta da radim,uzimao sam i te tablete al verujem da je to vise ono psihicki satro ces sad da se bolje koncentrises i da pamtis ako ih popijes...ja mislim da samo nemamo naviku da ucimo zato se slabo i koncentrisemo sto se ucenja tice naravno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa paznjom, koncentracijom i ucenjem
PostPoslato: Sub Okt 05, 2013 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 10:16 pm
Postovi: 8
Moguce da su radne navike u pitanju (sto se tice ucenja) ne znam vise stvarno sta da mislim... A kazes da si pio Oikamid? Cula sam da su bas dobre za pamcenje i koncentraciju ali trebaju duze da se uzimaju kako bi se osetile promene na bolje. Jesi ih uzeo bez recepta i kolika ti je bila dnevna doza :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa paznjom, koncentracijom i ucenjem
PostPoslato: Ned Okt 06, 2013 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 05, 2013 8:06 pm
Postovi: 12
pio sam Memoaktiv,jedna dnevno se uzima ujutru jer kao ako popijes predvece neces moci da zaspis :S :D pa ne znam za taj Okiamid,ovo sam pio 5,6 dana i iskreno isti mi je djavo bio...eo ja sad trenutno kao ucim,tako da mi nista ne pomaze :D mora to samo od sebe da podje da ti sednes i da se nateras da ucis jbm li ga...nema nam pomoci :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa paznjom, koncentracijom i ucenjem
PostPoslato: Pon Okt 07, 2013 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 10:16 pm
Postovi: 8
Zato je tu doktor.rs, moramo negde i mi da potrazimo pomoc :D Tako kazes Za Memoaktiv... Cula sam da nikome nije pomogao. Samo moze glava da te boli od njega ako preteras., tj.ako ga pijes ,,dugo.'' Imas na netu o Oikamidu opsirnije ;),izguglaj, mozes dosta da nadjes o njemu...i o Piracetamu uopste...da ne duzim ovde...procitaj ako te zanima.
Ja nisam nista pila do sada, ali razmisljam nesto da uzmem :D, stanje postaje nepodnosljivo.
Mozda nemamo dobre tehnike ucenja? Kako ti ucis kad ucis? Napamet, citas samo ili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa paznjom, koncentracijom i ucenjem
PostPoslato: Pon Okt 07, 2013 1:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 05, 2013 8:06 pm
Postovi: 12
pa mene muci najvise sto ne mogu da se skoncentrisem,i kad citam fazon razmisljam o drugim stvarima i kao da nisam ni procitao :D u principu napamet,al opet nisam u srednjoj skoli pa sad da naucim 3 strane i exta...ne moze sve napamet da se nauci...vrv nemamo dobru tehniku :D neam pojma sta nam je ciniti :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 117 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: