Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Glavobolja
PostPoslato: Sub Mar 22, 2014 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 10, 2010 10:55 am
Postovi: 6
Cao..ne znam dali da brine,ili ne..ali imamproblem sa glavoboljom, oduvek sam imala, sklona sam i migrenama ali u poslednje vreme,boli me vratkoji se siri ka glavi,imam utisak kao da mi neko steze vrat i pritiska potiljak..nekad me boli i teme glave... radim kancelarijski posao, 8 h za racunarom , ne znam dali vrat ima neke veze sa tim,prepisali su mi neku mast ali ja i dalje imam bol u glavi i vratu...sta da radim..neki savet....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Pon Mar 24, 2014 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2014 6:21 pm
Postovi: 11
Poz! :) I ja imam glavobolje bas sam danas otvorio temu u vezi toga.Ali za tvoj problem mislim da imas okostavanje i problem sa vratnim prsljenovima.Pronadji nekog kiroprakticara (ali proverenog) da ti to uradi,i trebalo bi da prestane jer sam ja imao takav problem do pre mesec dana jaki bolovi u potiljku i vratu ali me je to prestalo nakon 2 tretmana kod kiroprakticara.Sada imam drugi problem naaveo sam u temi i cekam da mi neko strucan odgovori i posavetuje hehe :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Pon Mar 24, 2014 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 25, 2013 5:59 pm
Postovi: 7
Mene danas glavobolja obara, osećam užasan pritisak u vratu i glavi. Negde kontam da je problem do vrata, ali ima nešto i u napetosti a i u promeni vremena.

Jmt ti krštenicu, kad sam bila mala, nikakve vremenske prilike nisu uticale na mene, a sad ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 11:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
masaza--relax


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Čet Apr 03, 2014 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
Prvo uzmi lekove protiv bolova (Paracetamol tbl 500 mg 3x1, Ibuprofen tbl 400 mg 3x1 posle jela uz Controloc tbl 20 mg 2x1 tokom 5 do 7 dana). Potom uradi Rtg vratnog dela KS u 2 pravca i kontroliši (,,lovi") krvni pritisak kad počnu glavobolje (meri na 20 min tokom jednog sata)...
Ako je krvni pritisak u redu onda je verovano okoštavanje vratnog dela KS. Analgetika, fizikalna terapija... Nastaviti sa naučenim vežbama stalno!!
Hiropraksa vratnog dela KS bez Rtg vratnog dela KS i MR ako se proceni može biti POGUBNA!!!
Ako je krvni pritisak povišen (doni 90 mmHg i više) onda higijensko-dijetetski režim (neslana, nemasna ishrana), 5 do 7 dana odmora (bolovanja), ako se nakon toga TA smiri OK, ako ne, onda internisti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Ned Dec 04, 2016 9:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Evo i mene uhvatilo, mada sam savetovao i uvek mi pomagala masaza, ovog puta tezee.
Imao sam neki virus i bolestan nedelju dana, problem sa dijarejom a pposle opstipacijom, i kad se sve smirilo, obavljao sam neke poslove, i bio dosta na kompu i na promaji, nisam mogao izbeci.
Sad evo 2 sedmica boli me vrat i potiljak cak i usi, i malo diklofen malo kafetin malo masaza , pa i bromazepam malo mine pa opet, ali nikako da prodje sasvim. lekar kaze da je organizam oslabio zbog virusa i da se odmaram i da se raznovrsno hranim.
POKUSAVAM......
sta sad???????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Pon Dec 05, 2016 12:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Средње уво излечи оним домаћим леком са мог сајта, а главу и врат мораш да грејеш електричним јастучетом. А да више не би добијао вирусне инфекције почни да користиш домаћи препарат од белога лука и комовице - гле чуда - са мога сајта. :D

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Uto Dec 06, 2016 3:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
hvala acoo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Uto Dec 06, 2016 3:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Молим Васо друже. Морам да те подсећам, шта ћу. :D

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Čet Dec 15, 2016 2:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Aco druže, doktor mi kaže uši su ti ok--nema ništa, grejao vrat i glavu, pa malo bolje ali sad je problem vilica-tj zglob i kao što sam pisao tamo kod bola vilice, maksilofacijalni kaže da je upala zgloba i da je to uzrok, al čudno mi je da grejem ako je upala-pa svuda savetuju da ne treba grejati.....u dilemi sam stvarno.
E JOŠ JEDNO
KOMOVICE NI ZA LEKA, i pitao dva tri znalca kako se ta komovica pravi--svaki drugačije kaže a i na netu ima razika u opisu.
MOŽE LI OBIČNA DOMAĆA RAKIJA šljivovica - to imam ili jabuka??????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Čet Dec 15, 2016 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имао-немао упалу увета ништа ти неће шкодити да примениш онај домаћи лек осим што ћеш задимити кухињу.

Написао сам онамо па ћу и овде. Инфективне упале обично не треба да се греју. Ако би имао неку упалу корена зуба то не би смео да грејеш, али упалу синуса би могао због тога што ће секрет лакше да изађе. За упалу зглоба не знам, зависи каква је. Можеш мало да пробаш благим загревањем па да видиш реакцију. За разлику од тих упала, оне упале које су изазване претераним хлађењем морају да се греју јер је то практично једини лек.

Комовица се прави од грожђа исто као и лозовача. Оне су најчистије па су због тога згодне за онај препарат за имунитет који иначе смрди на бели лук. Може и шљивовица али треба да је јака бар 50%. На крају крајева може да се узме алкохол и да се мало разблажи дестилованом водом. Само мораш да прорачунаш колико да сипаш воде да не би превише разблажио.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Pet Dec 16, 2016 9:03 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
E baš tako, ja grejao 2 dana, pa posle samog grejanja malo bolje, ali ukupno, sve goree i gore još dodao lekova protiv bolova, --i na kraju rešiim da namažem sve tedonalom.
Hvala bogu i tedonalu - popusti 50 %---i još pred spavanje namažem i evo jutros još malo boli al neuporedivooooo manje.
HVALA TEDONALU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Sub Dec 17, 2016 9:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Тедонал је против болова. Немој да се зезнеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Ned Dec 18, 2016 6:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
pa znam i to ali, uz diklofen koji je i protiv upale, mozda bude bolje---no
lekar mi je ipak prepisao 3 inekcije--i danas sam primio trecu--naravno kortikosteroid---
nije dobro ali kaze da pokusa...
ipak cu ovih dana snimiti vrat--i uraditi laboratoriju.
Aco, pokušao sam ono sa lukom, pa nece nikad da prokuva to ulje--ZAPUSIO KUHINJU POSTENO-a nikad da provri--i ja onako mlako malo stavio u uho--ne znam da li je pomoglo, jer sam nakon toga poceo sa inekcijam.
videcu kad prodje dejstvo inekcije--sutra--
pomoliću se i S. Nikoli iako nisam previse vernik,
pa videcemooooooo
tebi hvala u svakom slucaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja
PostPoslato: Pon Dec 19, 2016 10:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ех, Васо, стално касниш са интервенцијама. Пошто имаш озбиљно начето здравље, мораш да будеш бржи од болести да би могао потпуно да оздравиш за коју годину.

Зејтин у луку не може буквално да проври већ треба мехурићи да се појављују исто као непосредно пре него што вода проври у металној посуди. Можда ниси довољно заравнио доњи део лука па је додирна површина са ринглом била мала.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 266 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: