Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nizak Bmi 17.5 pothranjenost i slab unos hrane
PostPoslato: Sre Mar 02, 2016 10:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2013 7:52 pm
Postovi: 108
Zdravo svima na forumu imam neka ozbiljna pitanja na koje bih voleo dobiti brze odgovore...



Pa o cemu se radi?

Znaci ovako nekada kad sam ziveo u francuskoj imao sam stvarno puno kila imao sam svako dnevnih problema sa hodom disanjem spavanjem to je bilo otprilike pre 2 godine ima sam oko 17godina i nekih 90 100 kila i 176cm , znaci jeo sam bukvalno sve sto mi padne pod ruku sve vrste slatkisa gazirani sokovi koka kole stalno samo przena masna hrana znaci jeo sam nezdravo celo vreme od jutra do mraka i normalno da sam imao tu tezinu itd... takodje sam bio u depresiji jer nisam imao prijetelje nikoga svog sam u tudjini eeh... posle je doslo vreme kad su nas izbacili za srbiju, u srbiji smo bili godinu ipo i neznam i tamo sam se hranio slicno masnoce slatkisi nije bilo neke razlike u prehrani ali ipak sam nekako skinuo visak kilograma kako neznam nu sam a jeo sam svakodnevno cipsove cipsove gazirano pio masbi sudjuk itd... takodje u francuskoj sam imao debele guzove zadjica mi je toliko bila velika da nisam mogao da stanem u nikakve farmerke jedva sam mogo da stanem u jedne trenerke koje sam nosio stalno....

Sta se sad promenilo pitate se?

Nekako smo opet dosli za inostranstvo sad za jedbu drugu zemlju holandiju pa kad smo stigli jeo sam znaci potpuno isto znaci nezdravo kao ranije nekih 5 6 meseci iako nisam toliko bio preterano debeo jeo sam puno i nekako sam to smanjio i smrsao sam vremenom i stigao do 61kg eh sad kad sam vec stugao do tu rekoh sebi aj da smrsam jos malo pa sam smanjio unos ugljnih hidrata na minimum i slatkise sam skroz izbacio iz ishrane a i gazirane sokove znaci mesec mesec ipo od februara nisam jeo ni hleb ni slatkise ni gazirano nisam pio i smrsao sam jos 5 kg i ja sam mislio da je ta tezina normalna za moju sadasnju visinu 179cm ali sam video na bmi kalkulatoru da ako je bmi nizi od 18 da to znaci da mogu da imam rizik od razne bolesti prerane smrti itd...

I to sam tek danas saznao citajuci na netu i sta da radim evo pisem vama ovde da mi date savet sta da radim inace vise nisam na dijeti sada jedem vise puta tri puta na dan dorucak rucak vecera...

ali mislim da ipak unosim premalo kalorija za dorucak naprimer jedem jednu krisku hleba tostiranog sa dve salame grilovane neke salame holandske znaci jedu ih i moji rodjaci tako da mislim da su zdrave imaju nuzak nivo masnoca i kalorija i ugljenih hidrata pa ih jedem bez problema a za rucak belo kuvano mese ili supa od belog mesa a za veceru govedji gulas iz konzerve znaci kupujem sa mamom u aldi zove se runder goulash i to bi bilo to.

imam problem s time sto ja nezelim dase vratim na staro nezelim nikad vise da budem kao ranije debeo ko mecka 100kila ogromni guzovi pa kolena butine zato sam i stigao do ovde zato sam i smrsao i sada pokusaval da se sto zdravije hranim jedem jabuke zelene skoro svaki dan banane limun ponekad jagode ali neznam dali je normalna moja tezina za mojih 179cm inace otkad sam smrsao mnogo sam se promenio stalno sam umoran nemam snage stalno sam nervozan i nekako se osecam pod stresom u depresiji ja neznam bojim da sada nisam zakacio neku bolest znaci sada moje tele je ravno posvuda zadjica butine ruke svuda...

Dali je to normalno? dali bi trebalo da se ugojim jos nekih 5 kila do 60kg da jedem vise hleba barem 3 kriske na dan?? neznam molil vas kazite mi sta da radim vise ni neznam sta da jedel i kad sta je zdravi sta goji a sta ne molil vas pomozite mi ja vise nemogu ovako i izvanjavam se na prepredugackom tekstu ali hteo sam da budete upoznati sa mojom sutuacijom i traumom iz proslosti itd vise nezelim da zderem kao ranije samo normalno ali neznam kako to je problem molim vas pomozite mi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak Bmi 17.5 pothranjenost i slab unos hrane
PostPoslato: Sre Mar 02, 2016 10:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2014 1:35 pm
Postovi: 25
Najbolje da se posavetujes sa nutricionistom :)

Iskreno,mozes ziveti na dva zalogaja ali nije dobro je ako su ta dva zalogaja los odabir hrane
Na netu ces pronaci svakakve gluposti,pocev od kalkulatora visina/tezina,vazno je da se ti osecas dobro i da ti je krvna slika kako treba i proveri minerale
Mislim da je najbolje da napises sebi raspored obroka,da jedes cesce a manje i sto je najbitnije zdrave namirnice,izbaci salame,kobasice,pljeskavice i ostale preradjevine,grickalice i koka kolu...jedi sto vise voca,kuvanog povrca i sirovog ako mozes,zitarica i meso bar jednom nedeljno .Bavi se nekim sportom,makar to bilo trcanje po parku...i sto je najbitnije voli sebe i postuj i izbaci strah iz glave,svako od nas ima neki problem,vazno je boriti se s tim .
pozz :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 201 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: