Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kako izlečiti celiakiju
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 21, 2008 1:52 pm
Postovi: 5
Lokacija: beograd
nešto sam načula da celiakija može uspešno da se izleči redovnim korišćenjem čaja od biljke iđirot. pacijent je imao dijagnostikovanu celiakiju, i posle 6 meseci upotrebe čaja od iđirota, netrpeljivost na gluten je nestala, i sada jede SVE!!!
ne mogu ni da zamislim, kako je to...
molim da ako neko nešto zna o tome, napiše neki redak. nadam se da ovo neće ispasti samo trač, već istina!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 3:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ne da je trac nego ordinarna glupost!!!Koji je sastojak taj caj treba da ima da oslabi imuni ogovor na gluten ili jos interesantnije na koji nacin bi modifikovao genetsku osnovu.Inace celijakija moze da protice i asimptomatski(tako da gospodin koji jede sve verovatno je ima i nije nestala).Jedina terapija je dijeta bez glutena i treba je sprovoditi da ne bi doslo do razvojaB-cell limfomakoji se iz regije koja ima odlicnu i limfnu drenazu i vaskularnu mrezu siri poput pozara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 21, 2008 1:52 pm
Postovi: 5
Lokacija: beograd
ja imam atipičnu celiakiju, recimo da je imam celog života, sa izuzetkom, što sam sve jela nekih 8 godina, jer sam kao klinka od 18 god mislila da mi nije ništa, s obzirom da nema nikakvuh reakcija. i tako...
nego, šta je to limfoma... ja sam znala da može da se dobije rak sluzokože usta, creva, itd. sve u svemu, na dijeti sam, ali ne mogu da tvrdim da je to 100% dijeta bez glutena, jer, npr, pravim proju sa praškom za pecivo, a sarme sa alevom. ma, mnogo toga se izmenilo od kada sam ja bila mala, tada je mogla dosta toga da se jede, tj, nije se znalo da toliko stvari sadrži gluten.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 3:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Na terenu hronicne limfocitne infiltracije dolazi do akumulacije mutacija u limfocitima i nastanka malignog tumora limfnog tkiva tj limfoma.Tako je i sa helikobakterom na terenu hronicne infekcije moze nastati i karcinom i limfom zeluca u odredjenom procentu slucajeva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 6:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Dakle, limfom je jedna vrsta raka.

@ Severus
Imaj malo duse, devojka nije znala sta je limfom, a ti joj napisa objasnjenje za cije razumevanje ti je potrebno bar 3 godine studija medicine... :)

Pozdrav oboma! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 7:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ne vidim da treba i jedan dan med fakulteta da bi se razumelo sta je to tumor :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 9:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
severus je napisao:
Na terenu hronicne limfocitne infiltracije dolazi do akumulacije mutacija u limfocitima i nastanka malignog tumora limfnog tkiva tj limfoma.Tako je i sa helikobakterom na terenu hronicne infekcije moze nastati i karcinom i limfom zeluca u odredjenom procentu slucajeva.


Objasni nekome ko nema mnogo veze s medicinom sta je limfom na ovaj nacin, a onda ga pitaj: "Da li si razumeo sta sam ti sada rekao?"... :wink: :)

PS
Daleko od toga da se rugam tvom objasnjenju, naprotiv....

Pozz


Poslednji put menjao bumbar dana Pet Mar 07, 2008 9:54 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 9:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
I dalje mi nije jasno sta je poenta tvog izlaganja ,poenta ovog mog prethodnog je da je limfom tumor to sto ti nisi shvatio ne znaci da neko drugi ne bi.Inace prilicno sam siguran da svako ko zna sta je to tumor bi shvatio o cemu pricam.Za patogenezu limfoma to vec priznajem da ne bi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 10:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Auuuu.... Koliko smo se mi mimoisli... Jasno je da se radi o tumoru, patogeneza je bila zahtevan deo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 10:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
bumbar je napisao:
Auuuu.... Koliko smo se mi mimoisli... Jasno je da se radi o tumoru, patogeneza je bila zahtevan deo...

A jesi shavtio patogenezu??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 10:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Da, ali ne znam da li bih uspeo da je razumem pre nego sto sam poceo da ucim patologiju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 9:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 21, 2008 1:52 pm
Postovi: 5
Lokacija: beograd
au, počele su teške reči!!!!!!!!!
da, znam ja da je limfom vrsta raka, ali sam mislila na šta se tačno odnosi, ima li nekih simptoma upozorenja, itd.
moj stric je od toga umro, pa recimo u roku od 20 dana od kada mu je diijagnostikovano...
doduše imao je još 4 metastaze, ali se pre dijagnoze nije ni na šta žalio, a kod lekara je otišao zbog naduvenosti u stomaku...
ma užas, iako imam celiakiju celog života, tek sada sam počela malo više da se interesujem, valjda to ide sa majčinstvom. no, da ne dužim, sve je ovo mnogo strašno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Ma nisu to neke teske reci, ne brini! :)
S' obzirom da je oboljenje kod tebe dijagnostigovano i da sada, verovatno, imas i lekara koji prati tvoje stanje, moj savet ti je da brigu o tvojoj bolesti prepustis svom lekaru.
Problem kod tvog strica je bila kasna dijagnoza (nijdan tumor nije toliko agresivan da ubije za 20 dana...).
Dakle, ukoliko postoji sansa da se na bazi promena koje imas na crevima razvije tumor, onda to tvoj lekar vec zna i preduzece odgovarajuce analize. Koliko ja znam o toj bolesti, najbitnija stvar je odgovarajuci rezim ishrane. Ako se sprovodi odgovarajuca dijeta, gradja creva se vraca na normalnu (tako pise u knjizi, e sad...)...
Hocu da ti kazem da se ne opterecujes previse tom bolescu, ozbiljno shvati dijetu i to je sve sto ti mozes da uradis za sebe... Zaprepastila bi se kada bi znala na bazi cega sve moze da se razvije maligni tumor, znaci slusaj doktora i brigu o bolesti prepusti njemu. Tome sluze doktori... :)
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 21, 2008 1:52 pm
Postovi: 5
Lokacija: beograd
hvala, ali problem i jeste što je moj doktor-prof.doktor Radlović, a s obzirom da je on u Tiršovoj, ne viđam ga baš često...
ma, kao što već rekoh, hvala, a nadam se da ću biti dovoljno da u skorije vreme uradim jednu biopsiju, i skratim sebi muke...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 275 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: