Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi ispod rebara i oko desne lopatice
PostPoslato: Pet Jun 20, 2014 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2014 10:36 pm
Postovi: 3
Postovani, ne znam tacno kom specijalisti da se obratim za ovaj problem, pa cu pokusati ovde.Naime radi se o bolu koji konstantno osecam u poslednjih mesec i po dana u predelu ispod rebara.Osecaj je kao da imam modrice, kao da nesto pritiska i zateze iznutra. POnekad imam osecaj da mi pod grudima lezi neka loptica, to prodje, pa se povremeno opet javi , i ukrug.Bol je izrazen prilikom hodanja i kretanja, dok ga u mirovanju gotovo i nema, a pri lezanju sve prestaje.Prvo sam ga osecala dugo pod desnim rebarnim lukom i to visoko gore, par cm ispod i par cm udesno od grudne kosti.Tu sam imala osecaj pritiska i ,,lopte,,.>Danas se pojavio na otprilike istom mestu pod levim rebarnim lukom.Kada duze stojim, osecam kao da me misici u stomacnom zidu na navedenim mestima zatezu.U pocetku sam mislila da se radi o zucnoj kesi.Otisla sam kod gastroenterologa koji je uradio UZ i svi organi su u redu, normalnih dimenzija, bez promena i kamencica. KKS je u redu sem malo uvecanih triglicerida i holesterola, i u momentu davanja krvi sedimentacija je bila 36, ali sam imala ciklus, pa ne znam da li je to uticalo na nju. Urin u redu, sem sto pise dosta soli kalcijum oksalata.Doktor je rekao da pijem vise tecnosti.Uradjen je i test na helikobakteriju koji je negativan, i test opterecenja glukozom, koji je u redu. Doktor je napisao dijagnozu dispepsija i obesitas, dobila sam kontrolok jednu kutiju sam pila 2x1 , i jos 1 kutiju svako jutro po jednu tabletu.Medjutim , to nista nije promenilo povodom mog stanja. Pitam se da li je ovaj bol mozda misicnog porekla, jer cesto osecam podrhtavanje misica u opisanom podrucju, a u poslednje vreme titraju mi misici i sa desne strane stomaka, u desnoj ruci i ponekad, retko, osetim blagi grc u nozi.Imam 38 godina, nepusac, ne pijem, slabo se krecem, dosta vremena provodim u sedecem polozaju za racunarom, zbog posla. Imam opstipaciju od kad znam za sebe.Ima li sve ovo veze sa stomakom, ili mozda sa bolom misicno kostane prirode.Zaboravila sam da kazem da me na odredjene pokrete bole misici oko desne lopatice, naglasavma samo kad ih istegnem, ne pri svakom pokretu.Izvinjavam se na opsirnosti i zahvaljujem na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi ispod rebara i oko desne lopatice
PostPoslato: Pet Jun 20, 2014 11:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
pokusaj nekoliko masaza i veruj mi da ce te proci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi ispod rebara i oko desne lopatice
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 3:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Evo i mene baš juče počelo tako boleti, najverovatnije od promaje koju sam preključe napravio, jer je bilo jako vruće, i eto ga. Znam da sam preosetljiv na promaju ali grejao sam juce na radijator i popio bromazepam pa mi je bolje.
BAŠ ME INTERESUJE KAKVO JE TVOJE STANJE POSLE POLA GODINE?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 261 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: