Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: napadi panike !!!
PostPoslato: Sub Jan 11, 2014 5:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 21, 2013 7:12 pm
Postovi: 10
pozdrav,
godinama sam imao probleme sa napadima panike-iako nisam znao da je to u pitanju uvjek sam mislio da je to neka bolest koji oni ne mogu da otkriju,negdje od 18 god. do 20 mi se to izgubilo u vidu napada samo mi se javljalo ako bih negdje morao da idem i td..da bi mi se sa 20 god. opet javili jaki napadi u vidu jake vrtoglavice i straha koji bi se javili par puta na dan i nestali ali bih imao problem da izadjem napolje da se odaljim od kuce i tako ,sve iz straha da mi se ne desi to opet. onda sam otisao kod psihijatra i od tada to jest od oktobra pijem zoloft 50 mg to je 3 mjeseca i nekih 10-tak dana e sad osecam se bolje najvecu promjenu vidim kada vozim auto ne desavaju mi se te vrtoglavice i taj pritisak u tolikoj mjeri takodje nisam ni imao napad ali se ne osceam 100 % lakse ..da li je to normalno ili na mene ne djeluje ovaj lijek pa cu u slucaju da je tako morati da mijenjam antidepresiv???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: napadi panike !!!
PostPoslato: Ned Jan 12, 2014 9:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Mislim da ce ti trebati jos bar pola godine da budes dobro a kad ce biti toliko dobro da mozes i smanjiti i potpuno prestati sa lekovima to ce ipak doktor odluciti u zavisnosti kako budes reagovao na smanjivanje doze.
Ja pijem 3 godine antidepresive i sedative--u manjoj dozi i tek nakon 2 godine sam prestao da osecam bas tegobe al ne i kao kad sam bio potpuno zdrav i doktorka ne misli da jos treba da smanjim-mada kaze na prolece cemo pokusati-zimi ne preporucuje.
Druga stvar-dobro bi bilo da se i u zivotu desavaju neke pozitivne promene, bilo bi lakse sigurno.
Pokusaj da menjas svoj zivot i da izbegnes stresove i brigu, to samo mozes pozitivnim promenama ili prihvatanjem stanja koje nekad nisi mogao prihvatiti.
STRPLJIVO O POLAKOOOO
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: napadi panike !!!
PostPoslato: Pon Feb 03, 2014 3:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 21, 2013 7:12 pm
Postovi: 10
hvala ti,ali ja sam cuo da ne bi trebalo da se piju vise od 1 godine,i iskreno moja dr. nije sigurna da li djeluje zoloft na mene iako sam 3 puta pio na kontrolu i sad za nekoliko dana idem opet,i poslednjih nekoliko dana se opet ne osecam bas najbolje ne znam sta je ali se nadam da nije opet isto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: napadi panike !!!
PostPoslato: Pon Feb 03, 2014 12:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Kazi mi prvo-da li je tacno da si ovaj post pisao u 3h posle ponoci?
Drugo, nemoj da se ustezes da pitas doktorku da ti promeni lekove ako vidis da nema napretka, ako ga ima budi strpljiv.Kao sto sam rekao meni se posle 2 godine izgubile tegobe-ne bas sasvim al uglavnom i evo 3 godine pijem i ne misli doktorka ni da pocne da smanjuje-no--i nije neka jaka doza ali nemoj se uopste unapred opterecivati koliko ces piti,ti imas cilj da ti bude dobro i tome tezi. I da ponovim, iako nista ne napisa o tome, da moras ili prihvatiti sebe u toj situaciji ili menjaj pa bilo sta...naravno ono sto si u mogucnosti.
SAMO SKUPI HRABROSTI -u svakom trenutku-sutra ce biti bolje-pa i ako ne bude-to je prrolazno-kazi sam sebi.
SVAKO DOBRO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: napadi panike !!!
PostPoslato: Uto Feb 04, 2014 6:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 21, 2013 7:12 pm
Postovi: 10
jeste napisao sam u 3 posle ponoci,kasno idem na spavanje :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 170 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: