Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hladna stopala (anksioznost i/ili diskus hernija)
PostPoslato: Pon Jun 03, 2013 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 1:27 pm
Postovi: 2
Postovani,

buduci da nisam mogao klasifikovati ovaj konkretan problem, mozete ga prebaciti na odgovarajuci podforum na osnovu dijagnoze/odgovora. Naime, od trece godina fakulteta (od tad je proslo 6 godina) imam problem s hladnocom u nogama. Taj period studiranja je za mene bio jako stresan, i pokusao sam se relaksirati sportom. No, tako sam zaradio diskus herniju.

Sada nisam siguran da li je problem s hladnocom psihijatrijske prirode, ili je to mozda posledila problema s kicmom. Sto se kicme tice, osecao sam hladnocu/trnce/znojenje u desnoj nozi, i to se saniralo; ali hladnoca u nogama/stopalima je i sad prisutna. Da li taj problem moze biti od neresenog problema s kicnom, ili je posledica stresa? Sumnjam na stres, jer mi je dijagnostifikovana anksioznost.

Konkretno, najvise osecam hladnocu ujutru i nakon tusiranja. Zanimljivo, iako je cesto veca hladnoca za vreme hladnih dana, moze se javiti i za vreme jako toplog vremena. Stopala su hladna na dodir, ali i kada su topla osecam blage trnce. Citam u novinama da to moze biti posledica nedostatka vitamina B1 i B12, ili disbalans hormona. Odakle poceti sa ispitivanjem? Nasao sam i Rejnodom sindrom, ali se on pretezno javlja kod zena.

Nadam se da mi mozete pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hladna stopala (anksioznost i/ili diskus hernija)
PostPoslato: Pon Jun 03, 2013 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Заборави анксиозност. То су измислили да би продавали лекове који касније покваре и желудац и јетру. Тако направе брдо нових пацијената.

Немој ништа да испитујеш него прво треба добро да истегнеш кичму. Можеш да идеш код доброг масера или да радиш оно што и ја. Користим Истеки за истезање кичме ево већ седам година. Исплати се сваки динар, а није ни скуп. Чуо сам да му је сада цена 7.000 динара. Ако те занима шта је то, скокни до мога сајта w w w . a c a . r s и погледај шта сам писао под Савети, Здравље, Кичма. Само да ти напоменем да са Истекијем мораш да будеш упоран и редован, иначе ништа од посла.

Наравно да ће витамини и мерали добро доћи. Погледај на сајту шта ја користим, а то и препоручујем, норрррмааааално. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hladna stopala (anksioznost i/ili diskus hernija)
PostPoslato: Pon Jun 03, 2013 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 1:27 pm
Postovi: 2
Jeste li i vi imali ovakvih problema i ustanovili da je problem u kicmi? Moj problem je na L5/S1, no nisam uspeo naci konkretan primer da problem s ovim prsljnovima moze uzrokovati osecaj hladnoce u nogama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hladna stopala (anksioznost i/ili diskus hernija)
PostPoslato: Uto Jun 04, 2013 12:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мени су стопала била хладна само када седим и то због лоше циркулације. Решавам га тако што држим један јак магнет у свакој чарапи.

Ти си имао и трњења у нози, тако да је то гарантовано због кичме. Како да нађеш одговарајући пример када се може јавити хиљаде разних проблема као последица поремећаја у кичми или око ње. Сигурно ниси чуо да кичма може да изазове и проблеме са срцем,али да знаш да може. Због тога стално препоручујем Истеки као одлично средство за истезање кичме.

Дакле, нађи начин како да истежеш кичму и евентуално наместиш укљештење.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hladna stopala (anksioznost i/ili diskus hernija)
PostPoslato: Sre Jun 05, 2013 7:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
sto vise setnje-hodanja-sto manje sedenja-masaza obavezno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 207 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: