Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Povišena temperatura
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2003 2:00 am
Postovi: 8
Lokacija: Paraćin
Naime, radi se o povećanoj temperaturi koja se javlja skoro svakog dana i to do 37,5 stepeni najviše. Od analiza rađen PPD3 OK!, snimak pluća OK, urina kultura OK, U brisu grla je izolovana jedino candida u većoj meri (pre brisa je lekar prepisao hemomicin i 2 dana posle prestanka uzimnja terapije je rađen bris). Rađen je CRP i vrednost je 24mg/l a na analizi monocita dobijena je vrednost 0,02 eozinofilni leukociti 0,01 i štapičasti 0,05. Naime samo ove analize odskaču od normalnih vrednosti. Lekari jednostavno kažu da najverovatnije postoji neka upala. Temperatura jednostavno dođe i ode posle par časova i javlja se skoro uvek pred veče.
Molio bih ako neko od članova ima neku ideju ili predlog neka ga iznese :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 10:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 24, 2004 4:15 pm
Postovi: 17
Tako je slichno i kod mene,samo bez candide!

S tim sto postoji jako puno krvi u urinu.Temperatura ok 17h popodne je 37.5-37.7,i ne spada do narednog jutra.

Bila sam u bolnici skoro mesec dana,primala prvo garamicin(15 komada),pa Longacef isto toliko,uz infuziju naravno,i na kraju nishta!Isto stanje!

Kazu ima neka upala,al niko ziv ne zna sta je!

_________________
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 06, 2005 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2005 6:55 pm
Postovi: 20
Evo i ja isto imam povisenu temperaturu od 37,2 - 37,4 i to skoro vec 2 meseca tako guram .Primala gentamicin pila sinacilin radila sve komplet krvna slika urin ultrazvuk srca abdomena analizu stitne zlezde i ista je prica sve je OK.. inace to sto oni kazu da je upla to znaci da ne znaju sta drugo da kazu. Meni je internista na kraju rekao da je u pitanju "neka" virusna infekcija ... ja se i dalje druzim intezivno sa toplomerom .. po malo me temperatura "zanosi" ali mi se cini da se vec navikavam.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 9:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Moja sestra upravo ima jednu od svojih "periodicnih" temperatura. Na svaka 2 meseca! Samo sto je njoj nocas otisla na 39.4! Tako par dana, naravno pocne popodne i traje cele noci. Do ujutro je skinemo. I naravno, niko ne zna sta je. Da posizis!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2003 2:00 am
Postovi: 8
Lokacija: Paraćin
:-? Ne znam, naime mojoj ženi je temperatura pre jedno nedlju dana jednostavno prestala da se povećava i za sad (hvala Bogu) je više nema. Jednostavno nema prestavu ni šta da mislim ni šta da kažem. Svi su pričali jednostavno postoji neka upala, i pisali upute za kod drugog specijaliste. Svi vama želim što pre ozdravljenje, stvarno ne znam šta drugo da kažem. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povišena temperatura
PostPoslato: Pet Apr 08, 2005 12:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 11:15 pm
Postovi: 88
Bole je napisao:
Naime, radi se o povećanoj temperaturi koja se javlja skoro svakog dana i to do 37,5 stepeni najviše. Od analiza rađen PPD3 OK!, snimak pluća OK, urina kultura OK, U brisu grla je izolovana jedino candida u većoj meri (pre brisa je lekar prepisao hemomicin i 2 dana posle prestanka uzimnja terapije je rađen bris). Rađen je CRP i vrednost je 24mg/l a na analizi monocita dobijena je vrednost 0,02 eozinofilni leukociti 0,01 i štapičasti 0,05. Naime samo ove analize odskaču od normalnih vrednosti. Lekari jednostavno kažu da najverovatnije postoji neka upala. Temperatura jednostavno dođe i ode posle par časova i javlja se skoro uvek pred veče.
Molio bih ako neko od članova ima neku ideju ili predlog neka ga iznese :-?


Javite se reumatologu i hematologu !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 08, 2005 1:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Cao i ja isto imam blagu temperaturu. To je pocelo pre skoro nedelju dana ali me pocinje sve vise boleti stomak, ali ne bas bol nego neugodan osecaj. Takodje imam i bolove u skoro svim misicima i svugde po telu i lako se zamaram. Bio sam kod lekara i uradio analizu krvi pa cekam sutra rezultat... Pomisljam da je to mozda koksaki, ako zna neko da li je moda od toga ili od cega bi moglo biti nek se javi... Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 08, 2005 1:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Boki je napisao:
Cao i ja isto imam blagu temperaturu. To je pocelo pre skoro nedelju dana ali me pocinje sve vise boleti stomak, ali ne bas bol nego neugodan osecaj. Takodje imam i bolove u skoro svim misicima i svugde po telu i lako se zamaram. Bio sam kod lekara i uradio analizu krvi pa cekam sutra rezultat... Pomisljam da je to mozda koksaki, ako zna neko da li je mozda od toga ili od cega bi moglo biti nek se javi... Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 10, 2005 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2003 2:00 am
Postovi: 8
Lokacija: Paraćin
Boki je napisao:
Boki je napisao:
Cao i ja isto imam blagu temperaturu. To je pocelo pre skoro nedelju dana ali me pocinje sve vise boleti stomak, ali ne bas bol nego neugodan osecaj. Takodje imam i bolove u skoro svim misicima i svugde po telu i lako se zamaram. Bio sam kod lekara i uradio analizu krvi pa cekam sutra rezultat... Pomisljam da je to mozda koksaki, ako zna neko da li je mozda od toga ili od cega bi moglo biti nek se javi... Hvala


Ono sto sam ja pronašao na netu i razgovarao sa jednim mojim prijateljem (koji je inače lekar) postoji mogućnost da to radi koksaki. Probaj da uradiš test na koksaki (pasterov institut)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 11, 2005 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2005 6:55 pm
Postovi: 20
GDE JE PASTEROV INSTITUT? Zar se ne radi test na koksaki samo na torlaku ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 12, 2005 7:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
E hvala, danas sam bio kod kardiologa, pa mi je zbog povremenog lupanja srca dao uput za koksaki ( Torlak )

:) Lepa vest je sto mi je sad znatno bolje, mada jos imam kao "krcenje creva" i poneki bol u stomaku. Ali su bolovi u misicima skoro nestali.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 8:16 pm
Postovi: 6
Pozdrav!I ja imam sličan problem sa temperaturom koja traje već nekih tri meseca.Sve je počelo sa jakim zapaljenjem krajnika,primio sam 20 injekcija i zapaljenje je zalečeno,ali mi je ostala temperatura.Javlja se svakog dana otprilike u podne pa traje do ponoći otprilike.Najviše ide do 37,5.Za ova tri meseca sam jako oslabio,a dok imam temperaturu osećam malaksalost i smetnje u vidu.Uradio sam skoro sve moguće testove i svi su u redu:analiza krvi,snimak pluća i sinusa,EKG,analiza štitne žlezde,bris grla i nosa,urinokulturu i sve je to OK.Doktori kažu da ne znaju šta je u pitanju.Čuo sam da takve probleme može da izazove koksaki,pa ću sutra uraditi test i na koksaki.Ako je neko imao slične probleme i zalečio ih je,zamolio bih ga da me posavetuje.
"Pomagjte drugovi...."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 23, 2005 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2005 3:21 am
Postovi: 2
I ja imam slicnih problema. Preko dana nikada nemam temperaturu al' kako dodje vece ona bude 37- 37.5 i nikada nije visa od tog. Samo sto kod mene ovaj problem postoji vec godinama. Isla sam na sva moguca ispitivanja (bila sam kao zamorce 6 meseci) i nista nisu nasli. Na kraju su mi samo rekli da je sve to na nervnoj bazi i da se tu nista ne moze, druga grupa lekara mi je rekla da postoje organizmi koji tako funkcionisu i da se pomirim sa tim. Citajuci vase postove malo sam se uplasila jer nisam znala da koksaki izaziva ovakve temperature. Znam sigurno da test na koksaki nikada nisam radila. Da li sem povisene temperature postoje jos neki simptomi koji ukazuju na postojanje koksaki virusa u organizmu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 23, 2005 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 8:16 pm
Postovi: 6
Juče sam uradio i analizu na koksaki,ali i tu je nalaz negativan.Uradio sam i test na HIV,hepatitis i reumatski faktor,ali i tu su rezultati naravno negativni.Nemam više ideju od čega bi moglo sve ovo da bude.Pomislio sam da je možda i od karijesa,pa sam izvadio dva zuba ,ali nije bilo pomoći,temperatura je ostala,a nervoza je sve veća.Ne znam šta da više radim.Da li neko ima predlog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 17, 2005 1:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 22, 2004 10:00 pm
Postovi: 5
I ja sam pre tri dana poceo da imam tu vecernju temperaturu oko 37.5-6 i ujutru je vise nema. I kako padne mrak, opet pocne temperatura... Jos uvek nisam bio do lekara, sve se nadam da ce samo proci...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 198 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: