Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Upala grla, otecene zlezde, malaksalost, temperatura 40
PostPoslato: Čet Okt 18, 2012 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2012 9:53 pm
Postovi: 2
Pozdrav,

imam vec duze vremena zdravstveni problem koji ne mogu da resim. 20. avgusta sam se razboleo, bolelo me je grlo i imao sam visoku temperaturu, bila je konstantno 40 stepeni. Posao sam kod doktora i ustanovio je da imam bakterijsku upalu grla, pio sam amoskicilin i primio 5 penicilina. Temperaturu sam pokusavao da skinem tabletama (brufen, paracetamol, upsarin), alkoholnim oblogama i tusiranjem mlakom vodom. Tada mi temeperatura spadne, ali brzo se vrati na 40 stepeni ili malo preko. Posle tih penicilina mi je bili bolje. Nisam imao vise temepraturu, ali grlo me je i dalje bolelo. Posle mesec dana sam se opet razboleo i imao sam iste simptome samo sto su mi sada otekle sve zlezde, posebno na vratu, kojih sam prebrojao desetak, sto se videlo i golim okom. Primio sam 10 penicilina i 1 novalgetol radi temeperature. Vadio sam krv i rezultati su ukazivali na bakterijsku infekciju, bio mi je i secer povisen, minimalno 6,6. Posle prve upale se ustanovilo da imam kandidu na preponama. Imao sam je duze vreme, od pocetka leta otprilike. Mononukleozu sam odlezao 2008. godine, ali doktor me je opet poslao sa infektivnu i odatle su me vratili nazad u dom zdravlja.
Nemam vise temeperaturu, ali me grlo i dalje boli. Zlezde su se smanjile, ali i dalje su prisutne i bolne su na dodir. Konstantno osecam umor, bolove u zglobovima ( posebno u kolenima, koje sam povredjivao), osetim i bolove u bubrezima s vremena na vreme.
Osecao sam umor u poslednje vreme cesto, cesto me je i grlo bolelo. To je pocelo pocetkom leta.
Ni znam kome da se obratim, nasetali su me po domu zdravlja.
Moze li neko da me uputi gde da idem, kome da se obratim? Da li ima neko slicne simptome?
Da napomenem da imam kardiomiopatiju dilatatativu, konstatovanu kada sam imao 12 godina a sada imam 21, ali nikada me to nije ometalo sem sto nisam smeo da se aktivno bavim sportom.

Nadam se skorom odgovoru, hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala grla, otecene zlezde, malaksalost, temperatura 40
PostPoslato: Ned Okt 21, 2012 4:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Jeste li radili bris grla? -Ako jos imate iste probleme, Vi onda niste resili bakter.infekc. vec je samo `zalecite` ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala grla, otecene zlezde, malaksalost, temperatura 40
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2012 9:53 pm
Postovi: 2
Nisam radio bris grla.
Zar penicilin ne deluje na sve bakterije? Dok sam ih primao pio sam uporedo i orvagil.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 266 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: