Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Pet Apr 08, 2011 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 10:46 pm
Postovi: 21
Pozdrav svima. Registrovao sam se na ovom forumu kako bi mi pomogli da resim neke probleme koji su mi trenutno najveci u zivotu.
Naime imam problem sa stidom i nekakvim strahom neznam kako to da nazovem. Ali uglavnom kad naprimer kad iscekujem nesto kad neko treba da dodje naprimer i ja treba da pricam cesto mi oci zasuze nemogu normalno da se ponasam. Nekako se uzbudim nemogu da pricam ono sto mislim. Ako me neko napada sa pricom rado bih mu odgovorio ali nemogu jer jednostavno se nekako stidim i odmah se zacrvenim i izbjegavam svadju. Nijesam luud :) dodje mi u glavu sta da pricam ali jednostavno sam "slabic" :(
Sve je to sad veliki problem koje drustvo iskoriscava i meni stvara neprijatnosti koje me prakticno izludjuju. Stalno sam pod stresom kad sam sa nekim ko mi ne odgovara a to je vec postao skoro svako. Pojavili su mi se problemi i sa disanjem to je vjerovatno od stresa velikog i konstantnog, nemogu da udahnem duboko nego se mucim i zijevam kako bih uhvatio vazduh.

Evo naprimer jedan primjer kad stres prestaje i ja sam potpuno normalan samo kad naprimer trcim ili igram neki sport posle sporta mogu da pricam sa svakim necu se zaplakat :oops: Osjecam se opustenije i mogu svakog da gledam u oci dok pricam dok to nije slucaj u svakodnevnom sportu.

Mislim da mi se ovi problemi povecavaju sve sto vise starim kao da vise obolijevam i povlacim se u sebe kako ne bih dosao u neprijatnoj situaciji. Najradije bih otisao nedje dje nikog ne poznajem :oops:
Mozda me neko i shvati i da neki savjet da li se moze ovo ikako rijesiti ili je ovo jednostavno nerjesivo :) :cry: :cry: :cry:
Vjerujete li mi da bih dao sve sto imam samo da bih rijesio ovaj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Pet Apr 08, 2011 11:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ja nemam nista pametno da kazem, ali ti si mi " kretenu" uzasno sladak, i tvoj post mi je sladak i simpatican , i nick name koji si odabrao..ma jao.. :wink: Zelim ti da sto pre resis svoj problem...koji je verujem ipak posledica pogresnog vaspitanja...ili pak strogog vaspitanja koje se ovako manifestuje. Mozda gresim.
pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 10:46 pm
Postovi: 21
Nazalost mislim da si nekim dijelom u pravu :cry: i ja sam svestan toga.
Najgore mi je sto nemogu da se pokazem u najboljem pogledu. Naprimer u skoli kad nesto znam sto pita profesor ne javim se upravo iz straha nekakvoh i stida. Zasto bas ja nagrdjen ovako :) :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 12:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
slicna situacija je bila kod mene jedan period,al mene je to proslo...odjednom sa da tako kazem ''pala'' al kod mene je to bila posledica gubljenja samopouzdanja

bice to sve ok..sigurno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 10:46 pm
Postovi: 21
I meni je samopouzdanje. Ali sumnjam da ce proci. Ja se nadam da ce proci ali sumnjam. Cijeli zivot sam bio onako po malo stidljiv ali sto vise vrijeme prolazi to se povecava. Kao manji sam razmisljao da kad porastem to ce proci jer mi je cudno bilo da vidim covjeka starijeg da se stidi :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 12:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
kreten je napisao:
Nazalost mislim da si nekim dijelom u pravu :cry: i ja sam svestan toga.
Najgore mi je sto nemogu da se pokazem u najboljem pogledu. Naprimer u skoli kad nesto znam sto pita profesor ne javim se upravo iz straha nekakvoh i stida. Zasto bas ja nagrdjen ovako :) :roll:


Pazi, to sad tebi deluje kao da si "nagrdjen"....ali veruj mi, nisi! To je prosto tvoja priroda...i znaj da nisi nista manje vredan od nekog ko se duva i puca od samopouzdanja...jer cesto je bas iza takvog lika krije ogromna nesigurnost.
Veruj mi, takve kao sto si ti ljudi i te kako cene, i to vise nego ove prve...samo polako, sve ce doci na svoje.
Ti si jednostavno hiper senzibilan, i to ne mozes promeniti. Budi ponosan jer si takav. Sigurno posedujes velike talente za koje ni ne sanjas da postoje . Mogu da se kladim. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 30, 2011 4:08 pm
Postovi: 23
Lokacija: Jagodina
moras pod hitno to da resis,inace ce ti to biti veliki problem....svi mi prolazimo kroz takvu fazu,kod nekog traje duze,kod nekog krace...
.koje si godiste,ako je pitanje na mestu..?...mozda je samo do godina..... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 10:46 pm
Postovi: 21
Imam 17 godina.
To sto kazes da ceme ljudi cijenit. Oce mozda kad ostarim malo jer nece imat obraza da se sprdaju... Sad dok su jos mladi samo im je u glavi kako da se provedu i dobro ismiju na tudji racun.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 1:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
kreten je napisao:
Imam 17 godina.
To sto kazes da ceme ljudi cijenit. Oce mozda kad ostarim malo jer nece imat obraza da se sprdaju... Sad dok su jos mladi samo im je u glavi kako da se provedu i dobro ismiju na tudji racun.

Znam, znam...ali ko se zadnji smeje, najsladje se smeje!
Nemoj da te to opterecuje. Znam da je glupo reci...ali cim odleprsas u neki veci grad...na studije, ili vec nesto drugo...sve ce to nestati.Uvek ces ti biti TI, takav kakav si...ali ce ljudi oko tebe biti drugaciji, i to ce mnooogooo promeniti stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 1:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 10:46 pm
Postovi: 21
To i ja sanjam da odem u neki drugi grad i zaboravim sve. Novo drustvo i sve novo. To mi daje najvecu nadu :) Samo je problem sto cu studije upisati u istom gradicu u kojem sad zivim dje cu se srijetati po celi dan sa istim ljudima :cry:
Hvala vam na odgovorima. I na pm su mi se javili ljudi sa bukvalno istim problemom sa mnogo razumijevanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 1:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
kreten je napisao:
To i ja sanjam da odem u neki drugi grad i zaboravim sve. Novo drustvo i sve novo. To mi daje najvecu nadu :) Samo je problem sto cu studije upisati u istom gradicu u kojem sad zivim dje cu se srijetati po celi dan sa istim ljudima :cry:
Hvala vam na odgovorima. I na pm su mi se javili ljudi sa bukvalno istim problemom sa mnogo razumijevanja.


Pa naravno. Jako je puno ljudi koji imaju isti problem...i veruj mi , sigurno svaki dan prodju pored tebe, a da ti nikad ni ne pomislis da imaju taj isti problem...jer to dobro " maskiraju" .. Ako ce ti ista biti lakse, samo pomisli da se nista ne desava tebi sto se vec ne desava nekom drugom...i da svaki covek na planeti ima neki svoj problem sa kojim se nosi, a da tek po neko zna za to...Jednostavno to prihvatis, i teras dalje.
Ja slutim sta ces ti studirati...a i u kom gradu. Kada to zavrsis, naravno ako sam u pravu, ceo svet ce ti biti na dlanu.Putovaces i sve ovo ce biti iza tebe. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 10:46 pm
Postovi: 21
Hvala svima na sajvjetima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 12:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 30, 2011 4:08 pm
Postovi: 23
Lokacija: Jagodina
ja imam jedan savet da ti dam,a to je-cim prestanes da razmisljas o tome kako si stidljiv,nespretan,da ce se stvari promeniti na bolje,jer si mozda malo opterecen time.. :-? ...a takodje moras da nadjes nacin da iskazes sebe - preko sporta,nekog hobija,mozda posla...a naravno tu su i devojke. :D ...nadam se da ce ti nesto od ovoga biti od koristi..... :D
pozz 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2011 10:46 pm
Postovi: 21
Hvala jos jednom. I to je problem jer sam opterecen tim da cu nesto pogresiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stid i jos po nesto
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 07, 2011 9:11 pm
Postovi: 3
Moje misljenje je da 80% ljudi ima slican problem, ali sve je stvar rada na sebi. Slazem se da sve potice od vaspitanja, i iz porodice, to je sigurno, ali se sve da resiti. Zasto ne probas da se pronadjes u nekom zanimanju, hobiju, ili nekom sportu. stvar je da na tom polju uvek budes svoj, da znas da kad pricas o tome, znas STA pricas, da si svoj. Samopouzdanje se stice sigurnoscu u sebe, a da bi bio siguran, moras imati razlog za to. Ja sam imala slican problem, i recimo da sam ga delimicno resila. Pronasla sam se u necemu sto volim, istazujem i dalje se usavrsavam, ali kad pricam o tome, znam da sam na svom polju i da mi niko ne moze poljuljati samopouzdanje. Veruj pomaze...I da! Potrudi se da das sve od sebe, jer kod mene je bilo to uzelo maha, pa su mi svi ljudi postali previse komplikovani, a u stvari sve lezi u tebi. POZZ


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 247 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: