Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Crveni dlanovi
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 2:15 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Izvinjavam se sto otvaram ovu temu o kojoj se vec moze procitati na forumu, ali posto su sve starijeg datuma nadam se da ce neko sa novim iskustvom moci da mi pomogne.
Naime vise od mesec dana dlanovi su mi crveni, sa tackicama ispod koze poput popucalih kapilara. S obzirom da se ovo desavalo i ranije ali u manjoj meri, primetio sam da se skoro u isto vreme i iznad zglobova sake pojavljuje crvenilo uz blagi svrab, dok dlanovi znaju mnogo vise da peckaju i bride. Crvenilo se pojavljuje i na vrhovima prstiju. Kako vec duze vremenu i po celu i na spoju obrva imam i neko perutanje, koje nije strasno, moj dermatolog mi je prepisala neki sampon za seboreju i Hydrocortison za mazanje tih crvenila i uputila me je da izvrsim laboratorijske analize radi kontrole jetre, koje su, hvala Bogu, bile sve u redu. Pocetkom maja crvenilo na dlanovima i zglobovima je nestalo, da bi se opet pre 5 dana ponovo pojavilo kako na dlanovima, tako i iznad zglobova.
Ponovo sam otisao kod dermatologa koja mi je prepisala Flonidan protiv alergije i Esperson M mast za mazanje dlanova.
Prateci teme na forumu primetio sam da se ovakve manifestacije mogu pojaviti i kod upale zglobova, pa posto imam problema sa desnim ramenom a odskora i sa desnim laktom, koji bole pri pokretima MOLIM VAS da mi odgovorite da li je moguce da je u pitanju upala zglobova, s obzirom da probleme u pokretima imam samo sa desnom rukom i ako je moguce da je to to, kom doktoru da se javim, jer mi je je moja doktorka za ove bolove prepisala Diclofenak Duo, da li reumatologu ili ortopedu.
Hvala unapred svima koji mogu da mi pomognu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 1:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
idite na pregled reumatologa!
obavezno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 2:15 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Hvala drbgd, idem obavezno, ali posto cu tesko dobiti uput od svog lekara moracu da nadjem nekog dobrog privatnika.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 213 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: