Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: anksioznost
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 1:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 12:18 am
Postovi: 92
sta znaci dijagnoza anksiozno stanje i koliko je opasno?Kako se leci i koliko dugo traje terapija?Kod mene je sve pocelo cetiri meseca nakon porodjaja.Pojavilo se lupanje srca dobila sam terapiju propanol dva puta po pola i bromozepan dva puta po pola.Sada se vec osecam bolje nemam lupanje srca ali ponekad imam ubrzan rad srca.To kad mi se desi ja se jos vise uplasim i onda pocnu da mi drhte ruke.Mnogo se vise znojim nego pre trudnoce i u toku trudnoce>lecim se oko devet meseci.Skoro mi je promenjena terapija tako da umesto propanola pijem concor-om od 2.5mg jednu tabletu na dan jer moj novi doktor kaze da propanol moze da izazove blagu depresiju.Koliko je to tacno?Bromozepan je rekao da izbacim ili da pijem po potrebi.Moram reci i to da kad mi srce ubrzano radi ja popijem lek,i kako ga popijem ja se osecam bolje.Isto tako i ako setam bolje se osecam.Neznam kako da pomognem sebi i da se resim straha koji me jos vise uspanici kada me nesto zaboli.Dali je nova terapija efikasnija i da li mi je ova doza dovoljna?Unapred zahvalna!

_________________
NATASA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 8:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 10:02 am
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
Do skora sam imala slicne simptome.
U anksioznom stanju pacijent se zali na polimorfne simptome: lupanje srca, prmena pritiska, probadanje u grudima, stezanje u grlu, zujanje u glavi i ...
Upravo to najcesce ukazuje na anksiozno stanje tj. stanje u kome pacijent dozivljava strah.
Neverovatno je sta sve pshiha moze da ucini sa telom i kakve sve somatske simptome moze da proizvede.
Prvo proveri da li je sve fizicki u redu i otidji kod psihoterapeuta ili psihijatra.
Potrebno je smiriti se psihicki i osloboditi se napetosti ili onog sto Vas opterecuje.
Ja sam na putu da te stvari resim.
Sve najbolje.
Nije nista po zivot opasno. :D
Procitaj :http://www.depresija.org/index.php?page=bolesti&topic=anksioznost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav!
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 10:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
Anksioznost je psiholosi poremecaj, koji se ne moze otkloniti lekovima. Lekovima se samo ublazavaju simptomi ovog poremecaja. Terapija podrazumeva posetu psihoterapeutu. Uzroci anksioznosti su mnogo dublji i covek moze ziveti sa njima a da uzroke problema trazi (i pronalazi, tj. opravdava) u necem drugom. Izvesni dogadjaji u zivotu mogu pojacati postojece stanje, jer se anksioznost generise tokom vremena, a korene ima u ranom periodu detinjstva.

Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 147 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: