Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 11:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
nisam strucna da vam dajem neki savet
pogotovu sto se radi o malom detetu
samo bih zelela da podelim sa vama deo mog iskustva
immam ceste urinarne infekcije uglavnom prouzrokovane
eserihijom i enterokokusom
imala sam i u par navrata i proteus mirabilis
i mogu da kazem da mi je ta bakterija stvarala najvece bolove pri mokrenju i krv pri kraju mokrenja
kao i vasem sinu, rekli su mi na ultrazvuku da mi je besika zadebljalog zida
mozda ne mora da znaci da je bakteriju"pokupio" negde
mislim da je proteus kao i eserihija stanovnik creva i da se iz vise razloga moze spustiti u urinarni trakt i prouzrokovati upalu
mislim da je nabitnije da nadjete odmah dobrog urologa
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 4:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Na zalost ima mesta brizi !!!

Iz razloga sto se kod jedne jedine,a kamo li ponovljene,urinarne infekcije kod malih decaka najpre posumnja na vezikoureteralni refluks (objasnicu posle) a narocito jer ultrazvucni nalaz pokazuje zadebljali zid mokracne besike sto ukazuje na stalnu patnju iste.

Vezikoureteralni refluks je stanje kada se mokraca u toku mokrenja vraca u uretere (kanalici koji vode od bubrega do besike).Znaci,deo mokrace se prilikom mokrenja usled pritiska vraca USHODNO ka bubregu.TO moze dovesti do izbiljnih ostecenja bubrega.

Molim Vas,posetite doktora jos jednom (ne pedijatra nego urologa !!!! ) i ukoliko vas ne posalju na ispitivanja povodom ovog problema,promenite doktora !!!

Naravno,moguce je da svega ovoga nema kod vaseg sina,ali morate proveriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 10:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 140
Hvala na savetu i veoma sam zabrinut. Istina, meni kao laiku nije jasno kako dete pet godina nema problem, a da odjedanput ima refluks i da se mokraća vraća ka bubregu. Mi smo jula 2006. godine radili urinokulturu i neke druge briseve zbog prehlade i nalaz je bio negativan, a pre ovoga, znači od pre 18 dana, nikada nije imao sličan problem, niti se žalio na peckanje ili bol dok mokri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 3:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Refluks se javlja jer postoji urodjena anomalija.To sto se do danas nije manifestovao infekcijom ne znaci nista.
Ponavljam,mozda vase dete nema tu anomaliju,ali da biste iskljucili mogucnost da je ima,potrebno je izvrsiti odredjena snimanja i ispitivanja.
Obratite se urologu,postoji takodje i zvanje "decji urolog" koji najstrucniji od svih za taj uzrast.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urinarne infekcije
PostPoslato: Pon Feb 04, 2019 5:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2019 4:09 am
Postovi: 1
Pozdrav, imala sam urinarnu infekciju krajem decembra uz bol pri mokrenju I krv. Nije mi pregledan urin jer je bio vikend već je odmah prepisan cefaleksin. Pre 2 nedelje sam opet imala iste simptome I nakon 5 dana sam popila Monural, ali su se tog dana javili užasni bolovi u levom bubregu koji su trajali 4 dana nakon čega sam pocela da pijem Ciprocinal jer su kasnili rezultati urinokulture. Bol pri mokrenju I krv su nestali, a bol u leđima nije više bio stalan nego samo kada sedim duže. Posle 4 dana te terapije stigli su rezultati i rezultat je Proteus mirabilis 1000000/ml, rezistentna na skoro sve uključujući i Ciprocinal i Cefaleksin. Počela sam tog dana da pijem Panklav. Ono što me zanima je da li je moguće da je došlo do oštećenja bubrega zbog neadekvatne terapije i da li je neizbežno bilo piti Panklav jer su simptomi skoro pa nestali, a često sam pod antibioticima, pa me dodatno brine što su mi bakterije rezistentne na skoro sve. Jel to znaci da se veći broj bakterija ponaša kao Proteus ili samo ona?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urinarne infekcije
PostPoslato: Uto Feb 05, 2019 11:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 140
Mislim da je najbolje da porazgovarate sa vašim doktorom, ne treba samostalno određivati koliko dugo treba piti antibiotike i lečiti se sam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urinarne infekcije
PostPoslato: Uto Feb 05, 2019 10:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
stefanastefanovicccc, бол и крв при мокрењу обично иду уз песак или камење. Каснија појава боли у бубрегу додатно говори у прилог томе.

Иначе протеус бактерије су веома гадне и веома тешко се лече. Мени је својевремено помогло загребачко ацидофилно млеко, а сада га праве и у Заводу за млекарство из Земуна. У ствари није помогло него ме излечило јер другог лека није било.

То што је Протеус мирабилис отпоран на све антибиотике не значи да су такве и остале бактерије али тренутно довољан ти је овај проблем.

Што се тиче оштећења бубрега не верујем да је могуће за тако кратко време, а то што си често под антибиотицима говори о томе да треба да предузмеш две ствари: промениш лекара и алкализујеш организам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 109 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: