Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 31, 2008 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
Factis je napisao:
Pre par nedelja smo devojka i ja uradili bris (ona kod svog ginekologa, a ja u drzavnoj ustanovi) i ispostavilo se da je ona pozitivna a ja ne. Ja sam i onako sumnjao u strucnost medicinske sestre (verovatno je bila na praksi) pa sad nisam siguran da mi je rezultat tacan. Sta vise devojcin ginekolog je dao i meni da pijem lekove. Posto je to gomila antibiotika meni se nesto ne mili da ih pijem pa sam odlucio da ponovim test i nekako izbegnem pijenje tolikih lekova. Da li je to pametan rezon? Moze li neko da mi preporuci gde u Beogradu da uradim bris. Bilo bi dobro u nekoj privatnoj laboratoriji jer u drzavne nesto nemam poverenja.


Vidi da uradis PCR test na hlamidiju, radi se u privatnim labaratorijama iz urina, košta oko 3500 dinara i jako je mala mogućnost greške.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 03, 2009 9:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 30, 2008 12:28 pm
Postovi: 5
A jel moguce da se hlamidija nastani i na nekom drugom mestu. Mozda u ustima prilikom oralnog sexa? Da li onda treba raditi i bris grla?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 09, 2009 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 2:13 am
Postovi: 13
Suprug je lecio hlamidiju pre 5 meseci, posle toga svi brisevi dif metodom su bili negativni, 5 briseva ukupno. Medjutim, sada je uradjen test iz krvi na antitela, i rezultati su sledeci:
IgG - negativno
IgA - 4.4, referentna vrednost je: manje od 3-negativno, vece od 4 pozitivno.

Sta to sad moze da znaci?

Da li IgA oznacava akutnu ili hronicnu infekciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 12, 2009 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 06, 2008 10:17 pm
Postovi: 15
Evo jos nekih yanimljivih podataka o Hlamidiji - kako je izbeci, prepoznati i leciti....http://www.stetoskop.info/Chlamydia-trachomatis-1875-c0-sickness.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 8:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 8:31 pm
Postovi: 11
Imam jedno pitanje, postavio sam ga i nadrugoj temi o hlamidiji...

Pogledaj link...http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... 441#193441


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 8:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 8:31 pm
Postovi: 11
Kabir Bedi je napisao:
Imam jedno pitanje, postavio sam ga i na drugoj temi o hlamidiji...

Pogledaj link...

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... 441#193441


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomoc
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 8:54 pm
Postovi: 24
nakon crvenila glansa koji sam mazao daktanol krem 2% i kanesen masti povuklo se crvenilo ali se na vrhu glavica gde izlazi urn pojavio blag otok odnosno crvenilo na izlazu gde izlazi urin!!!! sta to moze biti???? bio sam kod urologa pio sam dovicin 1 put dnevno 10 dana i nista nije se povuklo???? sta mi je ciniti????? imao samo odnos sa devojkom ne svojom bez zastite i interesuje me sta moze biti ovo???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 4:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 4:08 pm
Postovi: 3
Pa za*ebana ta klamidija koliko vidim.Ja sam danas isao na PCR test u jednoj privatnoj laboratoriji.Kosta 3420 dinara i kazu da je jako puzdana.Pojavila mi se skrecija,ponekad blago peckanje i ponekad svrab.Mislim da je hlamidija u pitanju ali se nadam da nije....(izgleda da se samo nadam :) ) Za svaki slicaj sam jos pre dva dana poceo sa doksiciklinom 2x1 pa cu kod lekara uskoro. Kazu da se leci bez problema ako se otkrije na vreme.Mani su simptomi poceli tacno 3 nedelje posle rizicnog odnosa.Inace uvek,ali UVEK koristim kondom.Cak sam i tada koristio dva puta,ali treci put nisam stavio i eto....... To se zove baksuz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 4:08 pm
Postovi: 3
Jos cekam nalaze sa PCR testa.Cuo sam da simptomi netaju posle pola terapije,a ja mogu da se pohvalim da su meni potpunosti nestali petog dana.Naravno,ne pada mi na pamet da prestajem sa ovom kombinacijom bakine tajne i antibiotika.Svako jutro na prazan zeludac,kao sto rece jedna dama odavde,na vrh kafene kasicice belog bibera i 2x1 Doksiciklin.Isteracu doksiciklin jos 5 dana a onda prelazim na kombinaciju Ciprocinal + Visiren 2X1,posle Hemomicin i na kraju SINGLE SHOT Sumamed.Naravno,uz svakodnevno uzimanje belog bibera.Ubicu zeludac ali cu ubiti i hlamidiju iako jos rezultat nije gotov ali mislim da je imam 99 %.Svi simptomi su bili prisutni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 7:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Mislim da se Dovicin ne slaze sa Visirenom i Cyprocinalom, bar tako sam ja cula.
Hemomicin da, Erytromicin mislim da isto tako moze...
Dakle, nemoj kombinovati lekove na svoju ruku! Bilo bi pozeljno da se javi neko ko je strucan i da to objasni. Pozdravljam te i zelim ti brzo ozdravljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 4:08 pm
Postovi: 3
Pogledaj na strani 6 nick BEKY.Ona se lecila zajedno sa deckom kombinujuci Visiren i Ciprocinal i izlecili su se.Otac joj je lekar pa..... Procitaj pa ces videti. :) [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 11, 2009 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 9:43 pm
Postovi: 14
Isteracu doksiciklin jos 5 dana a onda prelazim na kombinaciju Ciprocinal + Visiren 2X1,posle Hemomicin i na kraju SINGLE SHOT Sumamed.Naravno,uz svakodnevno uzimanje belog bibera.Ubicu zeludac ali cu ubiti i hlamidiju iako jos rezultat nije gotov ali mislim da je imam 99 %.Svi simptomi su bili prisutni.[/quote]


:o kakva terapija.....ne znam samo da li svestan da je hemomicin i sumamed jedan te isti lek samo drugi proizvodjac, tacnije hemomicin su kapsule a sumamed tablete, ali aktivna supstance je ista.
Na svim uputstvima pise da se koriste u terapiji nekomplikovane infekcije hlamidijom, nadam se da si svestan rizika ako terapiju sam sebi odredis bez konsultacije dr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 12, 2009 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 23, 2007 11:49 am
Postovi: 8
Mali korisni saveti sa neta o suplementima terapiji:
Anthoclesista grandiflora-rastvor,50g 2*dnevno,mesec dana.
Ekstrakt maslinovog lisca- jedna cajna kasika 2*dnevno,10 dana
Salvia officinalis-rastvor 50g 3*dnevno,7 dana
beli luk ekstrakt-jedna cajna kasika 3*dnevno,7 dana

Takodje se jos spominje baktericidno dejstvo origana i caja od brusnice ali nema odredjenih doza.
Postoji jos jedan pristup,pravilnim kombinovanjem Ying i Yang hrane. To se ne odnosi samo nahranu,nego je to nacin zivota koji se u Kini usavrsava zadnjih 5000 god. Dosta je komplikovano pa sam to nakratko izucio,ako neko ima vise zivaca, moze da proba.
NAPOMENA: antibiotici predstavljaju br.1 u terapiji i ovo se moze koristiti samo kao dodatak ili ako navedeni kod vas nemaju efekta.
i naravno,vera u sebe..Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2005 8:26 pm
Postovi: 11
Da li je moguce da od hlamidije oslabi imuni sistem? Moja devojka u poslednje vreme cesto je prehladjena, zali se na bolove u dnu stomaka i ima povremeno probleme sa mokrenjem. A i ja povremeno imam slicne probleme sa mokrenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 11:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 8:31 pm
Postovi: 11
Mikki je napisao:
Da li je moguce da od hlamidije oslabi imuni sistem? Moja devojka u poslednje vreme cesto je prehladjena, zali se na bolove u dnu stomaka i ima povremeno probleme sa mokrenjem. A i ja povremeno imam slicne probleme sa mokrenjem.


Da. Ne možda konkretno od hlamidije, ali od terapije antibioticima sigurno da. Zato je uz terapiju uvek potrebno uzimati nešto za jačanje imuniteta, a naravno i nakon terapije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: