Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 1:29 pm
Postovi: 6
kacmins je napisao:
Vec je objasnjeno ovo na par tema, ovde sam i ja nasao odgovore.
Imas standardan test putem brisa uretre -uzorak se uzima sa dubina 2-4 cm (nadam se da ti je ovo jasno).


Vise nego jasno :-?

kacmins je napisao:
Taj test kosta oko 700 dinara i dosta je neprijatan.
Meni je moj urolog rekao da taj test moze da bude nepouzdan i da cak moze da se desi da budes lazno pozivitan na hlamidiju.
Drugi nacin otkrivanja hlamidije je putem PCR testa. Taj test je najprecizniji.
Kod njega nema nikakvih neprijatnosti, das prvi jutarnji urin ( prvi mlaz) i rezultati budu gotovi za nedelju dana. PCR test kosta 3500 dinara.
Nadam se da su ti sad neke stvari jasnije.
Pozdrav


To mi je trebalo, sazeto i jasno. Ja sam isto to mislio, ali sam negde nailazio na izraz "bris za PRC test" pa me to zbunilo.

Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 03, 2007 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
zlu_ne_trebalo je napisao:
Drugo pitanje je uzrokovano mojim strahom od lekara, tj. kako se radi taj bris? Koliko je to neprijatno i bolno? Znam da je ovo individualno i da mi se odgovor nece svideti, ali ipak moram da pitam.

Koliko je neprijatno i bolno?
Recimo da ja mogu da biram izmedju brisa i jednog pravog levog direkta u bradu bez garda, ja bih izabrao bris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 6:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 1:29 pm
Postovi: 6
Evo mene opet...

Mislim da je pitanje koje ce da sledi veoma logicno: Kog urologa preporucujete u Novom Sadu? Takodje, koje su cene pregleda?
Napominjem da nisam gadljiv na drzavne lekare, ali trenutno iz objektivnih razloga nisam u mogucnosti da ih koristim (komplikovanije i skuplje ce me izaci od privatnika). Takodje, ginekologinja moje devojke je rekla da je PCR metoda neefikasna posto se radi preko mokrace, i da je bolji bris. E sad, ko je tu lud? Isto tako spominje da je najbolje, i sa stanovista efikasnosti analize i sa stanovista neprijatnosti, raditi neki iscedak koji se dobija stimulisanjem prostate. Pa sad, ako treba da biram prst u bulju (da izvinete) ili stapic u uretru, nazovite me kako hocete, ali ja bih pre ovo prvo.

Kakva su vasa iskustva?

Znam da zvucim kao cmizdravac, ali imajte u vidu da u zivotu nisam isao kod urologa i da sam jos uvek mlad i neukusan :)

Unapred hvala na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 10:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Al' si iz-post-ovao svari, pet puta zaredom :lol: , a moderatora na vidiku nema da isprave stvari.




zlu_ne_trebalo je napisao:
Takodje, ginekologinja moje devojke je rekla da je PCR metoda neefikasna posto se radi preko mokrace, i da je bolji bris.


Ne moghu da verujem, uvek ce da postoji neka badala koja ce zeleti da se skija uzbrdo.
Ja sam totalni amater u svemu ovome, i posle dva dana citanja i trazenja na internetu sam shvatio da je PCR metoda najpouzdanija u svetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 08, 2007 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
I meni je to jako cudno, meni je moj urolog direktno rekao da je jako dobro sto sam radio PCR test jer je pouzdan. Pretpostavljam da ginekologica tvoje devojke nije bash u toku sa savremenim tehnologijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 08, 2007 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
Steta sto nema edit opcije ovde...
Ko zna engleski evo jedan od milion clanaka o PCR testu koji sam pronasao na guglu.
http://www.abbott.com/global/url/pressR ... e_0259.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 08, 2007 2:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 1:29 pm
Postovi: 6
Evo me opet.
Kao prvo, kad god sam pritisnuo dugme posalji ponudjeno mi je da sacuvam .php fajl. Nisam skontao da je to nusprodukt, a da je poruka poslata. Izvinjavam se svima zbog neprijatnosti i molim moderatora da obrise sve postove viska.

Kao drugo, raspitivao sam se kod laboratorija i na netu i koliko sam skontao PCR ne samo da je najpouzdanija metoda, nego je de facto standard u svetu. Tako da sam odlucio da idem na PCR metodu. Inace sto se tice cena u Novom Sadu, od 8 laboratorija, 4 rade PCR test a cene su 5.000din, 3500din u dve laboratorije i 2800din. Ne znam odakle tolike razlike u ceni, ali posto su sve laboratorije o kojima pricam relativno poznate i pouzdane, idem kod tih koji su 2800din. Necu imenovati koje su to laboratorije posto ne bih da krsim neka pravila, ali ako nekom treba prosto nek mi posalje pp ili nek se raspita. Recimo da nije krsenje ako kazem da je ta najjeftinija u Cara Dusana :wink:

Inace, devojci je ginekologica prepisala dovicin (barem koliko sam ja skontao iz skrabopisa posto devojka jos nije otisla po lekove jer joj je doktorka rekla da pocne da pije prvog dana menstruacije pa cekamo :roll: ).

Hvala svima na odgovorima i velik pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 08, 2007 3:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 08, 2007 3:16 am
Postovi: 4
Vec dugo vremena(oko 2 god) imam crvenilo na kapcima(kao da su ni ispucali kapilari). Oftamolog mi je rekao da su mi oci samo osetljive jer previse vremena provodim u citanju i za kompom. Pored toga u skorije vreme(pre oko mesec dana) mi se pojavila neka sluz koja izlazi u maloj kolicini(5-6 kapi) neposredno pre ejakulacije. Kada se to pojavilo isao sam u studentski dipanzer(ili kako se vec zove) i doktorka je rekla da je to normalno da se pojavljuje i dala mi neki najobicniji test tj bris uretre, da uradim kako bi bio siguran da nije neka bolest. Postoje test bio negativan nisam se dalje ni javljao jer mi je tako rekla doticna doktorica
Meni se cini da je nenormalno imati toliko "normalnih" simptoma, te bih zeleo da cujem vase misljenje, da li je moguce da imam hlamidiju ili ja to samo tripujem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 11:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Kapanje pre ejakulacije jeste normalna stvar.
Testovi za hlamidiju se razlikuju od testova obidnog brisa uretre.
Zato,da se dalje ne bi tripovao,najbolje da odes u neku privatnu ustanovu i ispitas se na hlamidiju,jel tako.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 08, 2007 3:16 am
Postovi: 4
A DA LI NEKO, KO JE RANIJE POMENUO, MOZE BLIZE DA MI OBJASNI GDE SE NALAZI ONA LABORATORIJA U CARA DUSANA U NOVOM SADU I AKO ZNA DA LI TO I DALJE KOSTA 2800din.
HVALA UNAPRED


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 11:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Pririodni lek koji sam danas nasao na netu:

Klamidija
Klamidija se kod većine žena obično pojavljuje bez simptoma. Njezino postojanje se prepoznaje po inficiranom cerviksu sa žućkastom bojom (provjeriti sa spekulumom), peckanje kod mokrenja i vaginalnog iscjetka. Možete također dobiti klamidiju u grlu tijekom oralnog seksa. Ako sumnjate da ste možda zaražene klamidijom ili ako niste sigurne oko simptoma, napravite test. Ako se ne izlijeći na vrijeme može dovesti do dugotrajnih posljedica i komplikacija.

Što učiniti
Uzimajte ehinaceu dva puta tjedno u periodu od tri tjedna. Uzmite je u tinkturi da olakša apsorpciju. Ispirite se sa sokom ehinacee tri tjedna po dva puta svakoga tjedna. Kao dopunu jedite sirovi češnjak ili uzimajte češnjak u tabletama svaki dan. Trajanje liječenja: jedan do dva mjeseca, ovisno o ozbiljnosti infekcije. Nakon završenog liječenja, napravite još jedan test da se uvjerite da je infekcija zaista prošla.



EHINACEA
Echinacea (Purple coneflower) - rud beckie - Echinacea pupurea /l augustofolia
Dio koji se koristi: korijen
Pročišćuje krv i potiče stvaranje bijelih krvnih stanica koje uništavaju bakterije i viruse. Ehinacea je biljni nadomjestak za antibiotike i jača obrambeni sustav tijela. Koristi se u slučajevima trovanja krvi, otrovnih uboda i ugriza, kronične i akutne bakterijske infekcije, vaginalne infekcije i hemoroida. Dobra je za prostatu i olakšava uklanjanje masnoće. Ehinacea nije toksična i može se dugoročno koristiti.
Ekstrakt: Pripravite običan ekstrakt (str. 31). Ukoliko vam je mučno od okusa, dodajte korijen sladića. Uzimajte i do 1do 5 jušnih žlica 3 do 6 puta dnevno.
Tinktura: 15 do 30 kapi u malo tople vode svakih 1 do 6 sati, ovisno o tome koliko je infekcija ozbiljna.
Tekućina za ispiranje: koristite ekstrakt na sobnoj temperaturi, 2 do 3 puta tjedno u razdoblju od 2 tjedna. Nikada nemojte biti neumjereni u vaginalnom ispiranju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 11:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
jos jedan natural lek: tinktura od pelina ili tinktura od ljuske zelenih oraha?
Hmmmm :roll:

http://www.herbateka.eu/node/1145


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 12:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Razmislajo sam... bilo bi lepo otvoriti novu temu nesto poput lecenje hlamidije prirodnim putem i namestiti je lepljivom.
Iskreno video sam na zillion terapija koja se sastojala iz kombinacije raznih jakih skupih kojekakvih antibiotika (koji u mom slucaju i u dosta drugih slucajeva uopste nisu delovali). Ti isti antibiotici ce naravno unistiti organizam dok si rekao shisharka i napraviti vise stete nego koristi. Ne vidim da se iko trudi da to resi na prirodan nacin, jedino sto sam uspeo da procitam na forumu je ono sto je rosana podelila sa nama:

Citiraj:
RECEPT:
20 zrnaca belog bibera izdrobiti i svako jutro na prazan stomak zgutati pa zaliti casom vode (gadno bas,ali se posle par dana naviknes) Tako 40 dana!!!!! Nema lokanja alkohola u tom periodu,ali i to se izdrzi
Nema foliranja,gadno je i fuj skroz- sve ti se vraca i podrigujes na biber od uzimanja pa narednih 20 min. Nije ljut kao crni,ali uostalom probajte. Pomaze to je sigurno i nema nikakvih kontra efekata,ja sam evo ok vec 2 godine
mada mi se cini da taj beli biber bi ti isto unistio zeludac tako na prazan stomak.

Verovatno postoji nesto, sto bi izgladio stvari na kulturan staromodan way, ili mozda samo zavaravam sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 6:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 1:29 pm
Postovi: 6
Evo mene opet.

Evo da vam opisem sta se desava i da vas zamolim za misljenje. Naime, devojka je radila test DIF metodom i dobila pozitivan nalaz. Uzorak je radjen kao bris cerviksa. Kada je pre dve godine radila test, bio je negativan.

Ono sto je cudno jeste da sam ja sad radio PCR test i negativan sam. Takodje, moja bivsa devojka (kojoj sam javio za svaki slucaj) je negativna.

Njoj je njena ginekologica vec prepisala antibiotike, ali ona nije jos krenula sa terapijom jer smo cekali moj pozitivan nalaz pa da i ja pocnem.

Napominjem da smo poslednjih godinu dana imali nezasticene odnose.

Ona ima simptome kao sto su peckanje i generalno "neprijatnost" u "tom delu".
Radila je i bakterioloski test i sve je negativno (to je radila pre testa na klamidiju) a ja sam radio obican test mokrace (usput, pored PCR-a, iz drugog uzorka) i takodje je sve ok.

Ajde sad detektivi, sta je u pitanju? Sta da radimo? Kojem testu da verujemo? Napominjem da je njena ginekologica skepticna prema PCR testu i da ga ne smatra validnim jer se radi iz mokrace. Tako da je pretpostavka da ce reci da sigurno PCR nije bio dobar i da idem ja da se testiram obicno, a meni se to ne radi bas, pogotovo sto sam vec dao pare za skuplji i pouzdaniji test.

Znaci dileme su:
Odakle hlamidija uopste kod nas (ona je od poslednjeg negativnog testa spavala samo sa mnom, ja joj verujem a razloge me mrzi da objasnjavam)?
Ako je ona ima, kako to da je ja nemam?


Da li da i ona ide na PCR? Sta ako on bude negativan? Da verujemo PCR testu? A ako bude pozitivan? Kako onda da se ja nisam zarazio za godinu dana?

Eto vam domaci zadatak :)

Hvala svima unapred na odgovoru! Narocito bih voleo da mi neki doktor odgovori, ako ima takvih ovde, sto ne znaci da ne cenim odgovore laika koji imaju iskustvo iz prve ruke, naprotiv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 8:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Naravno da je PCR najpouzdanija metoda i ne znam šta se čudiš zbog toga !
Ako me pitaš da li imaš klamidiju ja mislim da je imaš a evo i zašto :
Pošto je tvoja devojka radila standardni bris i u tom brisu je ustanovljeno prisustvo klamidije ( greška ne može biti kada se vidi da je ima tamo u onoj posudi gde je stavljeno na onu podlogu jer sija kao las vegas pod svetlošću ) ali greška može da bude kada ti gledajući bris kažu da nemaš klamidiju ( valjda ti je jasno šta sam hteo reći ).
Dakle ja lično verujem tom nalazu koji je radila tvoja devojka ! Ako se sada pitaš kako sam na početku rekao da je pouzdaniji PCR i zašto onda ne verujem tvom testiranju odgovor je :
Pa otišao si u privatnu laboratoriju i platio to što si platio a njih boli dupe za tvoju klamidiju ! Probaj da nadješ baš na ovom forumu temu gde je ginekolog jednoj devojci uzeo dva brisa pa ih je poslao u različite privatne laboratorije. U jednoj je rezultat bio pozitivan a u drugoj negativan i valjda ti to sada govori da imaju nestručno osoblje po tim laboratorijama ili nemaju odgovarajuću aparaturu ili ih baš boli dupe za tvoju klamidiju jer na kraju krajeva da si se pazio ne bi se ni zarazio !

Nadam se da si shvatio da je privatna praksa još uvek - boza i dugo će tako i ostati jer se tvrdi da mogu da urade i ono što ne mogu a PCR metodom se traži DNK klamidije ( koliko je meni poznato ) a tebi sada ostaje da se pitaš kako je moguće da DNK analiza košta samo 2800 din. ?

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 148 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: