Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 654 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 11:08 pm
Postovi: 9
to sve i radim, ispiram ga 2x dnevno, posto ne mogu cesce zbog posla, i evo nakon 5 dana sve lepo zarasta. Nego je par njih davalo savet da se kozica drzi ispot glavica radi brzeg zarastanja pa meni nikako nije uspevalo bez ruku to da uradim :).

I jos sam hteo u predhodnom postu da napomenem, posto su se neki dvoumili izmedju privatnika i drzavnih klinika, ceo ovaj proces u drzavnim kosta 90 din. 40din participacija kod opste prakse, i 50din participacija nakon intervencije kod Dr. Dragishe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 7:55 am
Postovi: 8
iskustvo je napisao:
Ovako izgleda slika mog penisa

http://www.* REKLAMA */pitanja/42/42678/DSCN1655.JPG

da li je ovo na slici skraceni frenulum,tj usled njega mi se stvara nabor na pocetku glavica

imao sam sex odnose i nije mi predstavljao problem,znachi sex odnose sa kondomom i bez kondoma,cak je bilo i malo jacheg oralnog odnosa,ali nisam imao probleme

jedino me malo zateze kad skroz pokusam da izravnam kozu,znachi taj prsten,ali kad mi opadne erekcija kozica mi sama predje preko glavica,znachi nemam parafimozu ili otezano prevlacenje kozice i vracanje nazad

i josh neshto,znam da nije vezano za ovu temu,ali kad vec merim penis,tj obim penisa da li ga merim po sredini,na glavicu ili na korenu? nije mi iste debljine na svim mestima pa zato pitam koju dimenciju mogu da smatram da je ispravna

Hvala

http://img190.imageshack.us/i/brishi.jpg/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 11:08 pm
Postovi: 9
iskustvo je napisao:
jedino me malo zateze kad skroz pokusam da izravnam kozu,znachi taj prsten,ali kad mi opadne erekcija kozica mi sama predje preko glavica,znachi nemam parafimozu ili otezano prevlacenje kozice i vracanje nazad



Po ovome sto si napisao, da kada pokusas da izravnas kozicu dolazi do zatezanja, to ti je kratak frenulum. I kod mene je bio taj problem do pre 5 dana. Sve sto treba da uradis je da se javis urologu i da ti otkaci frenulum od glavica i neces imati vise tih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 7:55 am
Postovi: 8
Pharaoh je napisao:
iskustvo je napisao:
jedino me malo zateze kad skroz pokusam da izravnam kozu,znachi taj prsten,ali kad mi opadne erekcija kozica mi sama predje preko glavica,znachi nemam parafimozu ili otezano prevlacenje kozice i vracanje nazad



Po ovome sto si napisao, da kada pokusas da izravnas kozicu dolazi do zatezanja, to ti je kratak frenulum. I kod mene je bio taj problem do pre 5 dana. Sve sto treba da uradis je da se javis urologu i da ti otkaci frenulum od glavica i neces imati vise tih problema.



jesi li pogledao sliku koju sam okacio?

da li je i kod tebe bio isti problem? da li si imao problem prilikom sexa zbog toga?

ja nisam imao pa se zato dvoumim da li da odem kod urologa,jer ako odem kod privatnika on ce mi svejedno reci da odradim frenumelogiju da bi mi uzeo pare


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 11:08 pm
Postovi: 9
Sliku sam video, ali na njoj se ne vidi mnogo jer si trebao da ga slikas sa donje strane. Ja jesam imao problema. 3 puta mi je pucao frenulum tokom seksa jednom me je kostao cak krecenja.
Sto se tice privatnika, ja nisam za. napisao sam na 10-oj strani proceduru kod drzavnog lekara koja te nekosta nista a posao se zavrsi. Naravno doktor ce ti proceniti da li je za intervenciju ili ne. Kako si i sam rekao privatnik ce ti srediti i slepo crevo eto kad si vec dosao, samo da ti naplati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 7:55 am
Postovi: 8
Dr011 je napisao:
ukoliko ti nista ne zateze i ne smeta onda nema potrebe da se bilo sta radi...nabor kozice mora da postoji u odredjenoj meri kada se zavrne, jer ona je tu pa je tu, nemoguce je da se u erekciji kozica potpuno zategne kao da je nema...svaki muskarac ima razlicit penis, kod nekog je vise kozice, kod nekog je ona kraca, pa tako varira i velicina tog nabora...bitno je da taj nabor nije STEGNUT u vidu prstena, da ne vrsi kompresiju, to je onda problem...
isto vazi i za frenulum - bitno je da ne zateze previse i onemogucava normalnu funkciju kozice, ne pravi smetenje tokom odnosa, ne dovodi do povredjivanja kozice, pucanja frenuluma...ali u odredjenoj meri ce i kod normalnog penisa frenulum kada se namerno prenategne povuci glavic na dole...njegova funckija i jeste da vraca kozicu na glavic...
znaci ako ti nista ne smeta i ne pravi problem onda uzivaj...a ako ti bilo sta smeta i smatras da nije kako treba tokom odnosa onda naravno na pregled... :wink:



Ovaj deo ".....bitno je da taj nabor nije STEGNUT u vidu prstena, da ne vrsi kompresiju, to...."

Ako se pod kompresijom podrazumeva pritisak koji taj prsten vrshi na glavic i na cirkulaciju,ja takvih problema nemam

znachi nemam nikakav pritisak u penisu zbog toga

slikacu penis i sa one druge strane,mislish na onu da se vidi frenulum,ali kao sto mozesh da pretpostavish verovatnoo mi se zbog njega i stvara taj prsten,ali mi ne pravi probleme
Ja mogu da povuchem josh kozicu,i da izravnam taj deo gde je prsten ali ona se vrati nazad cim pustim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 9:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
nabor kao sto vec rekoh mora da postoji jer i kozica postoji, i kada se zavrne ona ne moze da iscezne, pitanje je tu samo da li imas problema sa tim naborom, da li je zategnut, da li se povredjuje tokom odnosa i ostalo...nepozeljan prsten iza glavica moze da se stvori ako je kozica tesna, pa bude stegnuta iza glavica kada se zavrne, ili da bude uzrokovan kratkim frenulumom, kada on ne dozvoljava da se kozica lepo olabavi oko glavica, vec je drzi tako prisilno sakupljenu u nabor koji ne moze ni rucno da se izravna...kod tebe je glans dosta veliki, dosta siri od tela penisa (sto u neku ruku sigurno moze da se posmatra kao privilegija :wink: ), pa je moguce da i to doprinosi problemu koji navodis...treba da se napravi pregled, da se vidi kako funckionise kozica, pogled sa slike samo sa gornje strane ne daje uvid u situaciju...ako je problem u frenulumu lako ce se secnuti, ako je problem u kozici imas mogucnost cirkumcizije, uglavnom resenje sigurno postoji ako se evidentira da problem zaista postoji...a mozda nece ni biti potreno nista od toga...jer i sam kazes da ti nista ne smeta... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 21, 2009 3:32 pm
Postovi: 1
Da li ja kao crnogorski drzavljanin nemam pravo da se ljecim na drzavnim klinikama u Srbiji po tim niskim cjenama? Imam problem sa frenulumom i operisao bih ga u Beogradu. Kakva je uopste procedura sa ljudima iz Crne Gore?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 04, 2009 2:26 am
Postovi: 3
Evo i mene kao sto rekoh javljam se posle 2-3 meseca.MOGU SAMO DA KAZE DA SAM NAPRAVIO NAJVECU GRESKU U ZIVOTU STO SAM UKLONIO FRENULU.U MOM SLUCAJU ESTETIKA JE NULA,A NEMATE POJMA KOLIKO TO UTICE NA MOJU PSIHU,ZAVRSICU U KOVINU...SJEBAO SAM ZIVOT ZA 10 MIN ZATO SVIMA SAVET'' TRIPUT MERI JEDNOM SECI''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 12:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ocigledno da je to lose uradjeno ili da je problem sa kozicom i frenulumom bio takav da ga je bilo nemoguce resiti samo frenulotomijom...obicno su ljudi zadovoljni rezultatom frenulotomije, ali izgleda da je u tvom slucaju to nazalost lose odradjeno...poseti drugog lekara da vidis da li se tu da nesto korigovati...resenja uvek ima...
a mozda samo brines previse, pa ti se cini da je ispalo lose...ali mora se to ipak pogledati da bi se dao komentar...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 11:08 pm
Postovi: 9
Evo i mene da se javim... proslo je mesec dana od intervencije... rana je zarasla jos pre dve nedelje, sad je period da oziljak omeksa. Jako sam zadovoljan kako je sve proslo i kako se zavrsilo."Makina" je isprobana i testirana , nije bilo nikakvih komplikacija.Malo sam bio oprezniji na pocetku al kad je postigla radnu temperaturu sve je islo ko podmazano :)

Jos jednom hvala na savetima svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Nov 19, 2009 11:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 19, 2009 11:42 am
Postovi: 11
Pozdrav! Uskoro bi trebao urologu no nisam siguran šta mi pravi problem,mislim da je frenulum u pitanju...uglavnom u erekciji imam problema s prevlačenjem kožice,dođe do ruba glavića i nejde dalje(iskreno nisam niti probao zbog straha dalje) no osjećam zatezanje no nemogu locirat gdje je to zatezanje...inače frenulum mi izgleda dosta kratko ne mogu zamisliti da bi s takvim mogo skroz dolje prevuć kožicu...inače u opuštenom stanju nemam problema s prevlačenjem kožice ide do kraja no glavić se lagano svija prema dolje kad ga natežem dali je to normalno? dali se on mora svijat malo prema dolje zbog sile teže ili ipak imam problem s frenulumom? vidim da je nekolko ljudi nezadovljno otklanjanjem frenuluma zanima me kakve posljedice ima na sex odnos kasnije jer je u frenulumu najveća nakupina živaca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Nov 19, 2009 1:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
tacno je da frenulum ima dosta nervnih zavrsetaka koji doprinose zadovoljstvu, i super ako je on ok, ali ako nije ok i ako pravi smetnje onda ne vrede zavrseci, seks ce u tom slucaju biti mnogo kvalitetniji bez njega...znaci posledice resavanja tog problema su pozitivne! :wink: a nervnih zavrsetaka i dalje ostaje dosta na tvom penisu tako da neces biti nesto uskracen sto se tice zadovoljstva... :) najbolje idi na pregled pa ces saznati da li je uzrok samo frenulum ili i fimoza i dobices savet sta ti je ciniti...u principu ljudi budu jako zadovoljni, a sto se tice onih koji nisu zadovoljni, kod njih je ili nazalost lose uradjeno ili im je anatomija kozice i frenuluma bila takva da frenulotomija nije bila dovoljna da se resi problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Nov 27, 2009 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 19, 2009 11:42 am
Postovi: 11
sljedeći tjedan sam naručen za pregled zbog frenuluma,može netko tko ima iskustva kazat dal se nakon zahvata mora strogo mirovat ili se može normalno hodat? jer imam obaveze na fakultetu i poslu i ne mogu si dopustit da ležim doma...i ako je propisano strogo mirovanje koliko dugo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Nov 27, 2009 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 1:03 pm
Postovi: 32
Mozes se kretati bez problema ako se ja dobro secam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 654 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 110 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: