Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: posledice hlamidije
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 12:34 am
Postovi: 5
postovani,
pre dve godine imao sam hlamidijalnu infekciju koja je uzrokovala upalu mokracnih kanala i prostate.Posle lecenja antibioticima tacno godinu nalaz brisa uretre na hlamidiju je 2 puta bio negativan te vise nije bilo potrebe za terapijom.Medjutim i posle toga su ostale posledice tih upala tj. slab mlaz pri mokrenju ,osecaj da me zari u testisima,otezano postizanje erekcije i odrzavanje iste.Doktor kaze da mi je prostata napeta i dlje medjutim ne prepisuje mi nikakvu dodatnu terapiju.Obzirom da sam mlad jako mi smeta moj problem sa potencijom i prostatom te vas molim da mi kazete kako bih mogao da topoboljsam i negujem prostatu.Uzgred i spermogram i spermokultura su ok kao i bris uretre na hlamidiju[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 5:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Djokice, da li si radio onaj test kada ti doktor prstom pritisne prostatu i taj eksprimat da na analizu?
Tim testom se moze videti da li u samoj prostati jos uvek ima infekcije.
Mozda ne bi bilo lose da ponovis taj test pa da znamo da li je infekcija tu jos uvek prisutna i tezi ka hornicitetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 12:34 am
Postovi: 5
iskren da budem daj test nisam radio ali molim da mi kazete naziv tog testa kako bih insistirao kod svog urologa da mi taj test i uradi.Jako mi smeta sama cinjenica da ni sam ne znam kakav je moj status sto se hlamidije tice ,da bih mogao da preduzmem dalje korake.unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 12:34 am
Postovi: 5
a sta je hornicitet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 6:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Test je "test po Meares-Stemy-ju " ili test u 4 chashe.
Evo ti linka da vidis nesto o tome :

http://herkules.oulu.fi/isbn9514265068/html/x552.html


U pitanju je HRONICITET,napravila sam gresku u kucanju,a znaci da je bolest presla u hronicnu fazu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 12:34 am
Postovi: 5
Hvala Amfibijo na savetu i uputstvu.Ovakvo stanje kod mene traje nekih 2 godine ukljucujuci i period lecenja hlamidije te me sve ovo cini nervoznim.Molim vas da mi kazete da li postoji neki caj ili preparat koji mogu koristiti za prostatu svakodnevno mimo redovne lekarske terapije.
Nisam bas najbolje skapirao test na linku Pa mi molim vas objasnite sustinu i svrhu tog testa u 4 chashe.Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 1:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
da li si pio Prostata kapsule (natrodale) ?

Na prirodnoj bazi su i dobre su za prostatu, piju se jednom dnevno, pozeljno duzi period, bar 2-3 meseca...

jedna kutija ima 30 kapsula, kutija je oko 600 dinara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 05, 2007 1:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 12:34 am
Postovi: 5
Cao Nenade ,
Nisam pio prostata kapsule (natrodale) te me zanima koliko su delotvorne jer se danas pojavljuje mnogo takvih preparata te ne znam koliko to vredi.Ako je neko pio nesto tako molim vas za savet i sugestiju na tu temu.Takođe,zna li neko nesto vise o testu 4 čaše?Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 05, 2007 8:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Izvini,nisma videla ranije tvoje pitanje.
Test (sluzi za utvrdjivanje mesta infekcije urotrakta) :
mokris u casu 1,zatim pustis da mlaz istekne malo pa mokris u casu 2,onda ti doktor izvrsi masazu prostate i ona kapljica koja se pojavi na vrhu penisa stavi se na mikroskopsko staklo (kasnije se i pregleda mikroskopski),zatim mokris u casu 3.

Svi fitopreparati za prostatu su prakticni jednako kvalitetni,samo su cene razlicite

Prostata,Prostamol,Speman,Kurbiscern...

Oni su biljnog porekla i ne stete organizmu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 09, 2005 10:35 pm
Postovi: 16
Apsolutno identican problem kao i pokretac ove teme,i uzgredne tegobe imam vec pune 2,5 godine a apsurd je da je kod mene,posledica neurednog konzumiranja antibiotika tokom lecenja obicne upale srednjeg uha..uz tegobe pri erekciji kod mene je i plodnost prilicno urusena i stanje je postalo prilicno frustrirajuce mada sam delimicno tome i sam doprineo otaljavanjem u pribavljanju lab. nalaza ali i nedovoljno posvecenom pristupu urologa sa kojima sam se konsultovao..Hlamidiju sam,sto je intersantno,cini se izleci odosta lako i brzo..ali je njeno postojanje utvrdjeno brisom pola godine a lecenje zapoceo citavih godinu dana od nastanka problema ali je nakon samo jedne propisane terapije Hemomicinom i Ciprocinalom,nije vise bilo u mnogo ponovljenih briseva!
Napetost u karlicnom delu ..je postojala,sumnjao sam na hronicno upaljenu prostatu,i pocetkom ove godine poceo sam da uzimam Natrodale tablete i vec nakon 10 dana to sto ce cinilo kao otokom je splaslo i to me je obradovalo ali nisam uzimao vise od jednog pakovanja..sada koristim Speman tablete,ajurvedske medicine koje su dobre i za plodnost i za prostatu i toplo ih preporucujem..
Najvaznije,..spremam se za ponovljenu dijagnostiku na Uroloskoj klinici i to upravo ovako kako je opisala draga Administratorka,i prvi put ce mi biti uradjena takva masaza prostate i analiza urina u 3 navrata ..kod uvazenog docnta dr Djordja Naleta..
Kao i Vas,dragi prijatelju,i mene najvise opterecuje problem s potencijom jer sam u zdravom stanju bio..i vise nego zdrav,tj. nestisljiv i izgleda sada kao da je upala celog tog trakta obuhvatila i nervne zavrsetke koji su za te procese,nadrazaj je slab,nemam dozivljaj i kad postignem erekciju a pritom i zlezde..dosta slabo rade..moj je subjektivni nedvosmisleni opazaj..
Ovo je dosta delikatno pitanje i nadam se da mozemo ostati u kontaktu i zavredet paznju i budnost cenjenih dr-a,strucnih konsultanata..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 09, 2005 10:35 pm
Postovi: 16
Da..!..zaboravio sam da napomenem..a za dijagnostiku moze biti od znacaja - da sam prosle godine prolazeci istu na VMA,pronasao i Enterokokus u nalazu spermokulture i isto izlecio uroseptikom koji mi je prepisan a uradjeni ultrazvucni nalazi prostate,testisa,besike i abdomena su bili u redu kao i analiza nivoa odgovarajucih hormona...o cemu sam na ovom podforumu vec govorio..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 5:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Proba po Meares-Stamey - ju se radi u svakoj seoskoj uroloskoj ambulanti RUTINSKI !
Ne znam zasto prave toliku frku oko toga kao da je to nesto specijalno.
Pozdravi Naleta od kolega iz Prokuplja :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: