Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Parafimoza
PostPoslato: Ned Avg 29, 2010 9:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:48 pm
Postovi: 94
1) Roditelji i bliža familija su mi vukli kožicu "zbog ovog ili onog" ja bio mali
2) Bilo mi je lakše kada sam sa vršnjacima utvrdio da ne mogu ni oni (sa sve demonstracijama)
3) Kožicu mi je odlepio urolog kada sam zašao u pubertet i konstatovala parafimozu
4) Savetovan da neko vreme ispiram kamilicom udnu glavu
5) Nisam imao uslova za intimu pa nisam "vežbao" kako mi je savetovano
6) Imao sam seksualne odnose ali mi je pre toga potrebno da sam razglavljujem par dana pa se posle nekog vremena opet vrati na staro
7) Zajedno sa pišom mi je porasla i kićankica na vrhu tj zog slepljenosti nije kao zdravom muškarcu
8 ) Baš ta kićankica predstavlja problem kada je penis u punoj erekciji a nemam nameru da radim nikakvo seckanje nerva.
9) Koristio sam par dana "didermal" koji je pomogao prijatelju ali je vrh kožice počeo toliko da me golica kada se udna glava fiziološki napuni krvlju da sam prestao sa korišćenjem

PITANJE: Kakve su to metode "razglavljivanja" i da li je to uopšte uspešno odnosno ko je uopšte stručan u Beogradu da to radi (masti i razvlačenja pincetom)?

NAPOMENA: Prijatelj je naknadno operisao običnu fimozu i savetovao da nikako ne ponovim njegovu grešku pošto mu je sad fizičko zadovoljstvo itekako smanjeno.

Hvala na pomoći

_________________
Većinu fimoza i parafimoza možete rešiti pažljivom upotrebom didermal masti koja širi kožicu onako kako nama treba (najraniji uzrast 2 godine starosti pa nadalje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Parafimoza
PostPoslato: Pon Avg 30, 2010 8:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:48 pm
Postovi: 94
Dobro dobro znam muka vam više da odgovarate na jedno te isto.
Koliko god bude muških sa svojim organima toliko će biti i ponovljenih pitanja i zabrinutih majki.
Verujem da su mnoga suženja o kojima ovde pričamo zapravo rezultati onih "rekla kazala" na koje se nezrele majke cerekaju. Sada o tome sa nama ne pričaju jer "nije red" a red je što su upropastile?

Zašto su muški neupućeni?

Oni koji uspeju sami da regulišu, kao moj brat recimo, nikada neće znati za glupe probleme i nasedaće na hvalospeve verskog karaktera kada se pojavi problem kod naslednika.

Sa druge strane oni očevi koji su osakaćeni kao klinci po zahtevima verskih starešina, obrezanih komšija ili iz roditeljskog neznanja naravno da tek neće moći da pomognu nasledniku.

Naravno, znam da obrezivanje nije kraj sveta ali neću iz principa. Što ona da uživa a ja ne? Nervira me što fali 3-4 mm širine na otvoru da bi se prevuklo a ako se seče onda to bude nekoliko santimetara sa sve nervima, zaštitom i vlaženjem. Pa onda čitava ona procedura - neka hvala imam važnije probleme.

PITANJE: Imal li u našim apotekama BETAMETAZON koji je najpreporučljiviji za razvlačenje kožice? Kod didermala sam osetio neka golicanja ali smatram da je betametazon u toj masti u maloj količini a sam didermal ne sme dugo da se koristi kako piše u uputstvu. Ko rekoh ako i sa Betametazonom ne udjem u onih 90% srećnih korisnika širom sveta onda da vas davim sa prepucioplastikom.

_________________
Većinu fimoza i parafimoza možete rešiti pažljivom upotrebom didermal masti koja širi kožicu onako kako nama treba (najraniji uzrast 2 godine starosti pa nadalje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Parafimoza
PostPoslato: Pon Avg 30, 2010 5:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:48 pm
Postovi: 94
Heh, provališka ovi doktori da od mene neće dobiti ni žutu banku ali ako mi je žena urolog za parafimozu savetovala da ipak "vežbam" onda da je poslušam. Sad bar imam intimu. Ništa, javiću vam šta sam uradio kad već niko neće da pomogne. Mislim, dodje mi da kupim tu knjigu iz urologije gde bih prvo proverio nacionalnost autora pa onda šta piše. Na stranim forumima je klasika Ješe i Muje savetuju "bratski" da se Bogu vrati rashodovana oprema a svi ostali savetuju "vežbanje".

Dakle, danas je prvi dan počeću sa vežbama za "vrat" pa onda idem dalje...
jen dva tri četri
drugi dva tri četri

_________________
Većinu fimoza i parafimoza možete rešiti pažljivom upotrebom didermal masti koja širi kožicu onako kako nama treba (najraniji uzrast 2 godine starosti pa nadalje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Parafimoza
PostPoslato: Pon Avg 30, 2010 9:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ako si odrasla osoba tj nisi dete, nikakvo razvlacenje ti nece pomoci da se resis suzene udne navlake jer je koza vez zadebljala i formirana.
Ako si jednom dobio parafimozu koja uopste nije bezazleno stanje, onda je resenje OPERACIJA a ne razvlacenje koze, zato sto se parafimoza moze ponoviti.
Ovo sto sam rekla nema ama bas nikakve veze sa verom vec iskljucivo sa urologijom.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: