Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Čet Jan 19, 2012 10:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2011 11:13 am
Postovi: 24
a bre čoveče lekar specijalista ti je dao tu terapiju i trebaš da mažeš do kraja. a sad druga je priča ako ne veruješ doktorima.
i sad jedan offtopic: kakav si ti postdiplomac a nikad nisi j**** ? hahah izvini ali mi je smešno, tužno i žalosno...

a ovo za terapiju, znači kako je preporučeno. nisam doktor ali sam imao sličan problem. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Čet Jan 19, 2012 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
O filosofiji mog života ne bih ovde, ali sam uvek spreman da je branim!

Nego, lekar je dao terapiju i rekao je da posle nje dodjem na kontrolu, ali ja ću moći da ga vidim tek za 6 i po meseci. Terapija mi je data i ja ću da je ispunim to mi je namera, ali ja sam postavio pitanje, ako ona ne bude uspesna sta da tradim! Da li je pametno da posle terapije da se pravim kao da nikakve probleme nemam iako mi gljivce rastu unaokolo "jer je tako lekar propisao". Pa nije tako propisao i verujem lekarima. Dermatolog mi je dao ono što je mogao u datom trenutku, ali nije mogao da zna sta ce bude posle 20 dana koliko je terapija ukupno trajala! Zato ja pitam ovde, da mi neko pomogne, ako zna.


Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Sre Jan 25, 2012 9:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
proslo je jos dana, ima li poboljsanja?
naravno, ako nema izlecenja na datu terapiju treba se javiti na kontrolu i videti sta dalje, nikako da cekas pola godine da dalje napreduje ako vidis da se problem ne smanjuje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Uto Jan 31, 2012 9:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Napravio sam bio pauzu posle terapije sa Lamislom. Imao sam poboljsanje tokom koriscenja, ali kada sam prestao nekako je usporilo, iskreno nisam mu ni dao mnogo vremena. Pre nego sto sam dobio ovu terapiju bio sam kod drugog dermatologa i on mi je rekao da koristim Kanesten puder, koji mi tada nije nesto pomagao. Medjutim, da li je sada Lamisil jos uvek aktivan ili i puder pomaze ne znam, ali znam da je stanje, mnogo, mnogo bolje.

Lamisl sam koristio dve nedelje, pa sam napravio pauzu od dva dana i posle sam se vratio na puder. Ima poboljsanja i to vidnog.
Da li smem da nastavim sa puderom i da li ima ograniceno koliko bi trebalo da se koristi? U upustvu ne pise nista, a dermatolog mi je rekao da samo lecenje od gljivica moze nekada da se produzi i na 3 pa i cetiri meseca. Ako nastavi ovim tempom mislim da ce mi trebati manje vremena.

Da li imate neki savet ili mislite da nisam nesto lepo ukapirao?

Hvala Vam mnogo na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Ned Feb 12, 2012 12:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
bitno je da ima poboljsanja, znaci da terapija uspesno deluje...nekad je zaista potrebno biti uporan u lecenju gljivica, nastavi jos malo sa tom terapijom, nadam se da ce problem uspeti brzo da se resi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Pon Feb 13, 2012 11:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Izgleda da ovo usporilo ili je počelo da se pogoršava... Koža mi nije kao kada sam bio kod lekara, u svakom slučaju je bolje nego pre mesec i po, ali u odnosu na pre nedelju dana ne bih mogao da ocenim.

Pre mesec skrotum je bio mnogo kruci nego sto je bio do tada pa kada bi se skupio brazde su bile mnogo redje a i gotovo cela povrsina je bila gotovo belicasta - koža mi se perutala. Ovo je sve bilo vidljivo u onom momentu kada sam preskocio jednu terapiju mazanja kako bih otisao sa cistom kožom kod lekara.

Sadašnje stanje kože je bolje nego to. Nema perutanja, bar ga ja ne primećujem. Videću da napravim jednu pauzu sa pranjima i puderom Canesten-om od jednog dana da vidim da li će početi da se peruta. Ono što sada vidim jeste da mi je koža nekako kao kada posle neke posekotine ili neke opekotine pa se stvori ožiljak. Koža je nekako više glatke nego što je normalno. Ja se nadam da je ovo neki proces zarastanja.

Ako mislite da to nije dobar znak recite mi da bih pokušao vidim šta mi je činiti. Svaki savet primam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Čet Feb 16, 2012 5:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Izgleda da se pogoršava. Napravio sam pauzu sa bilo kakvom terapijom. Nisam stavljao puder ni sinoć ni jutros. Perutanja nema. Koža je blago crvenkasta. Problematična površina je manja nego pre terapije sa tridermom i lamislilom, ali ima je još uvek. Svrbi s vremena na vreme ali kratko (s obzirom da sam nervozan pitanje svraba ne mora nista da znači, a može).

Koliko sam shvatio hipermangan ne može da škodi. Počeću ponovo da ispiram problematična mesta ujutru i uveče i stavljaću puder Canesten do ponedeljka. Ako ne bude pogoršanja i niko mi ništa ne javi do tada je ću nastaviti još neko vreme. U suprotnom otićiću do apoteke i pitati za savet, ali to je problematično jer moj francuski i nije tako dobar...

Sada sam gledao nalaze lekara
Prvi lekar je gledao obolelo mesto i napisao: Tinea inferdigitoris (pisano je rukom i moguće je da nisam lepo pročitao).
Drugi lekar nije pregledao mesto nego sam mu samo rekao simptome, a tada sam imao i neku iritaciju: Erythema intertriginosum. Ovaj drugi mi je dao hipermangan, triderm i lamislil, koji su mi pomogli, ali izgleda nedovoljno.

Meni je najveći problem što se plašim da neka od krema može da poremeti nešto kod testisa.

Pomozite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Čet Feb 16, 2012 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Dr011 je napisao:
bitno je da ima poboljsanja, znaci da terapija uspesno deluje...nekad je zaista potrebno biti uporan u lecenju gljivica, nastavi jos malo sa tom terapijom, nadam se da ce problem uspeti brzo da se resi...



Oprostite, nisam ovo razumeo. Da nastavim sa kojom "tom terapijom"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li su ovo gljivice na testisima? Kako reagovati?
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 11:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
npr. puderom...ali predugo koriscenje sve te terapije dovodi do ispoljavanja nus efekata na kozi, sto opet nije dobro...na slepo je tesko dati pravi savet, mora ipak da se to vidi pa onda odluciti kako i sta dalje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: