Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Inflamatorne promene na bubrezima
PostPoslato: Uto Feb 07, 2006 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 3:49 pm
Postovi: 36
Imam 26 godina, molim Vas da mi pomognete i kazete nesto vise o inflamatornim promenama na bubrezima, koje sam otkrila da imam na pregledu kod radiologa. Radiolog mi je rekao da je to nista strasno, ali ako ne lecim imacu problema sa bubrezima za 10 ili 15 godina.
Nakon toga sam otisla kod nefrologa u bolnicu na pregled, ali mi je nefrolog rekao da to treba pratiti i da dodjem za tri meseca kod njega ponovo i nije mi dao nikakve lekove da se lecim kako ne bi doslo do problema sa bubrezima za 10 do 15 dodina.

Dijagnoza radiologa je ova>

Oba bubrega normalne velicine i oblika, konture jasne i pravilne, karlicni su deformisani u smislu pocetnih inflamatornih promena, bez znakova dilatacije i bez sonografski detektibilnih konkremenata. Parenhim obostrano normalne sirine ali diskretno ehogeniji.

Zanima me da li je bolest progresivna i da li je neminovno da cu imati problema sa bubrezima za 10 godina, jer se bojim pogorsanja i da li je mogu sama izleciti hidriranjem i C vitaminom kao sto je je nefrolog i rekao da radim.

Napomena>
Odjednom, u 26-toj godini sam se obubuljicala strasno, celo lice mi je pokriveno bubuljicama, koje nisam imala takve ni u pubertetu, ako to ima veze sa ovim upalnim procesom, u sta sam sigurna, jer sam bila na mnogim analizama hormonskim i sve je uredu.

Molim Vas ako je neko imao slicnih problema da ih podeli sa mnom.



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 9:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Cao Milice,
EHo nalaz koji si prilozila ne govori o pocetnom upalnom procesu parenhima bubrega (znaci samog bubrega)vec njegovog sabirnog sistema.Da je bubreg ostecen u tom smislu imao neravne nazubljene ivice na EHO-u.To znaci da se infekcija prosilira iz mokracne besike i to stanje se naziva cistopijelitis.E sad,ja nisam cula za "hronicni cistopijelitis".
Mene interesuje da li ti imas ikakve simptome od strane mokracnog sistema(pecenje pri mokrenju,stalni nagoon na mokrenje,neprijatan miris mokrace,bolove podno stomaka,temperaturu).Takodje,do sad je vec trebalo da si uradila i nalaz urina i urinokulturu pa mozes da napises i te nalaze.
Znaci,izolovano nalaz EHO-a ne daje mnogo podataka kao ni prognozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Inflamatorne promene 2
PostPoslato: Čet Feb 09, 2006 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 3:49 pm
Postovi: 36
Puno hvala na odgovoru.
Sto se tice nalaza urina, moram da napomenem da sam celu 2005. godinu imala problema sa tim, odnosno sa proteus mirabilis ponavljanom infekcijom, a kada sam se konacno nje oslobodila dobila sam eserihiju, sa povecanim leukocitima i sa proteinima 1 a treba da je 0. Tome je sve uzrokovao moj tadasnji nacin zivota: noge su mi stalno bile mokre zbog kisnog vremena, lose obuce i moje nemarnosti da sto pre se preobujem, i naravno nosenje tanga gaci koje sam potpuno izbacila iz svog ormana. Prestala sam da pusim posle 12 godina i pocela da uzimam C vitamin, sveze voce i tabletice cinka.
Od tada, stalno proveravam urin i sve je u najboljem redu.

Poslednju infekciju sam imala u septembru 2005., a bubrege sam snimala u decembru. Uplasilo me je to sto mi je radiolog rekao da cu imati velikih problema sa bubrezima za 10, 15 godina ako sad ne izlecim te inflamatorne promene, a ja ih ne lecim zato sto mi nefrolog nije nista dao da ih lecim.
Moram napomenuti da sam snimala i mokracnu besiku istom prilikom kod radiologa i da je besika u najboljem redu.

Jako sam zahvalna na sadasnjem i narednom odgovoru.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 09, 2006 6:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Pa ovako,nefrolozi lece uglavnom poremecaj funkcije bubrega.Ti treba da se lecis kod UROLOGA jer je on odgovoran za mokracne kanale od bubrega nanize.
Druga stvar: radiolozi su dijagnosticari a ne terapeuti i prognosticari !!!!
Znaci,moj je savet da se javis nekom urologu koji ce ti pregledati opet bubrege(to i oni uglavnom rade) i mozes ga pitati sve sto te interesuje za dalju prognozu tvoje bolesti.
Na kraju krajeva,te promene mozda i jesu oziljne od tih cestih upala ali to su onda morale da budu ekstra jake infekcije sa visokim temperaturama ii velikim tegobama.
Poslusaj moj savet i odi kod urologa...pa se javi.
Cao :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Inflamatorne promene na bubrezima
PostPoslato: Pet Feb 10, 2006 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 3:49 pm
Postovi: 36
Hvala puno.

Osecam se mnogo lakse, pogotovo kada znam da mi bubrezi nisu ugrozeni.
Nadam se da ce mi rezultati analize urina i u buduce biti dobri i da se necu provlaciti po doktorima, ali svakako cu imati na umu tvoj savet, puno mi je znacio, HVALA.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: