Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 3:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ko vam je propisao preventivnu terapiju antibiotikom u maloj dozi?

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 4:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Nefrolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 23, 2008 12:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Imam jedno pitanje, koje kada postavim dr koje posećujemo, nekako uvek ostanem bez odgovora, jer uvek imamo ogromnu količinu pitanja, pa se preko nekog pređe....

2006.godine meni je otkrivena E.Colli u urinu. Suprug je tada nije imao ni u urinu ni u spermi. Krajem prošle godine, njemu je u spermi otkriven veliki broj E.Colli (koji je, u izveštaju od prošle nedelje, pao na veoma mali broj), dok kod mene u urinu nema ni naznaka od iste.

Pitanje: zar nije logično da ukoliko suprug ima bakteriju, a ne koristimo zaštitu, jer pokušavamo da ostanemo trudni, da je imam i ja, i obrnuto?! Takođe, kako je moguće da, ukoliko sperma i urin idu istim kanalima kod muškarca, može da se izdvoji E.Colli samo u jednom od uzoraka, a ne u oba?!

Hvala unapred na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 23, 2008 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 2:24 am
Postovi: 6
Lokacija: Stara Pazova
Treba da podignem rezultate urinokulture u utorak,a meni se pojavili bolovi u bubrezima i jajnicima, bukvalno kao da me neko bode u ledja , pocela sam da se nalivam cajem protiv bakterija u mokraci za odrasle, pa mi je za nijansu lakse ali jos imam bolova.Da li da cekam prvo nalaz urinokulture do utorka pa tek onda da odem kod lekara?Ili ipak da odem zbog ovih bolova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 23, 2008 11:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
vlastuska je napisao:
Treba da podignem rezultate urinokulture u utorak,a meni se pojavili bolovi u bubrezima i jajnicima, bukvalno kao da me neko bode u ledja , pocela sam da se nalivam cajem protiv bakterija u mokraci za odrasle, pa mi je za nijansu lakse ali jos imam bolova.Da li da cekam prvo nalaz urinokulture do utorka pa tek onda da odem kod lekara?Ili ipak da odem zbog ovih bolova?

Javite se odmah. Moguce je da je doslo do sirenja infekcije retrogradnim putem pa su zahvaceni bubrezi /akutni pijelonefritis/ ali se kompletna klinicka slika jos nije ispoljila. Ne cekajte jezu, drhtavicu, jake bolove u predelu bubrega, visoku temperaturu....

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 11:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 9:49 am
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Natica je napisao:
Imam jedno pitanje, koje kada postavim dr koje posećujemo, nekako uvek ostanem bez odgovora, jer uvek imamo ogromnu količinu pitanja, pa se preko nekog pređe....

2006.godine meni je otkrivena E.Colli u urinu. Suprug je tada nije imao ni u urinu ni u spermi. Krajem prošle godine, njemu je u spermi otkriven veliki broj E.Colli (koji je, u izveštaju od prošle nedelje, pao na veoma mali broj), dok kod mene u urinu nema ni naznaka od iste.

Pitanje: zar nije logično da ukoliko suprug ima bakteriju, a ne koristimo zaštitu, jer pokušavamo da ostanemo trudni, da je imam i ja, i obrnuto?! Takođe, kako je moguće da, ukoliko sperma i urin idu istim kanalima kod muškarca, može da se izdvoji E.Colli samo u jednom od uzoraka, a ne u oba?!

Hvala unapred na odgovoru!



Može li neko da mi odgovori?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 3:46 pm
Postovi: 23
E,evo i ja da se pohvalim...Muci me isti problem,E.coli u mokracnim kanalima,vec 7 god.Mrzi me i da nabrajam sta sve nije pomoglo za sve te godine,i koliko mi tegobe otezavaju normalno zivljenje.I ja polako gubim nadu da se moze srediti ikako,ali nesto ipak ne poznajem nikoga ko se sa tim problemom macuje ceo zivot,pa mi to kao daje neku nadu.A evo nekih informacija koje sam skoro dobila.
Vucem taj problem od kada sam postala seksualno aktivna.Ali posto i bakterije a i odnose imam svo to vreme na redovnoj osnovi,nisam mogla da povezem ta dva sa sigurnoscu.Pre par dana poteram ja tog svog momka (muku moju) kod urologa,da vidi da nije mozda nesto vezano za njega.Sa njim je sve ok,ali mu doktor kaze da se u 80 % slucajeva kod zena taj problem javlja upravo zbog dragog nam seksovanja.Neke su zene osetljivije,zbog nekih receptora u vaginalnom delu,pa se u toku odnosa mokracni i vaginalni kanal nekako priblize.Normalna flora spolja se u toku odnosa valjda ubaci u vaginalni kanal,a odatle u mokracni,i tako svaki put,a tegobe hronicne.Nije nam doca ponudio nikakvo resenje,sticem utisak da je njegovo naravoucenije da je to gotovo normalno i da sa time moram da se pomirim i sazivim.
Zna li neko da mi kaze da li odnosi zaista mogu da budu uzrok ovom dugogodisnjem problemu,da li on moze da izazove sterilitet i kako ja sada da planiram trudnocu ako je sex i nacin da dobijem bebu,a i bakterije...
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 3:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Eh, Jeco, urinarne infekcije i mene muče od kada sam seksualno aktivna. Sad kad vratim film unazad - sve su se desile nakon odnosa, a momak nije imao bakterije.
Sada se toliko plašim nove infekcije, pa sam počela da izbegavam odnose. Srećom, momak me razume i velika mi je podrška. I neću se ljutiti na njega ako vremenom promeni mišljenje. Počela sam sebe da ubeđujem da mi dete ne treba, jer se plašim mogućih komplikacija ako se desi infekcija u toku trudnoće.
8 godina me muči sve ovo i sve je jasnije da postajem slučaj za psihijatra. Živim u strepnji. Hendikepirana sam u nekom smislu. Ne mogu da živim normalno. Ne mogu da uživam u životu kao ljudi koji me okružuju.
Jedan savet: obavezno pranje pre i nakon odnosa, prazniti bešiku nakon istih. Praktikujem uzimanje mnogo tečnosti taj dan i izbegavam odnose pred spavanje. Kao što već rekoh - u poslednje vreme ih izbegavam u potpunosti. Ali, dokle tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 10:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 3:29 pm
Postovi: 41
Drage moje, Iwo i JecoP, i ja sam imala isti problem pre 2 godine. Prvo sam mislila isto kao i vi - da nakon odnosa imam vece probleme.
Ali to i nije bas tacno, jer sam u zadnje 2 godine nakon jedne terapije cajevima i medovima (za izbacivanje gadura i jacanje imuniteta) zivela bez ikakvih problema i vodila ljubav jako cesto. Znaci, nije zbog toga da se samozarazavamo, vec ja mislim da se tada samo koza nadrazi i da nas zato pocinje peckati. A bakterije postoje sve vreme.
Ove godine su mi se ponovo pojavile, jer sam promenila nacin zivota i bioritam i oslabio mi je imunitet. Geneticarka i biohemicarka (koja me leci sad i verujem joj, jer me resila problema prosli put - 2 godine sam bila mirna) tvrdi da je taj parazit bio ucahuren i zato su antibiotici ovaj put samo na 20ak dana resili problem i ponovo je sve pocelo. Zato sad pijem vec mesec dana cajeve i medove koje mi je dala i nadam se da ce to resiti dugotrajnije problem.
Ne zavaravajte se da su to vase korisne bakterije. To su parazitske vrste koje su se negde ucahurile u nasem organizmu i cekaju da padne imunitet da se prenamnoze i stvaraju ogromne probleme! Zato, nemojte da prestajete da se borite protiv njih, jer se ta cudovista trebaju izbaciti iz organizma. I ni slucajno se ne odricite vodjenja ljubavi - jer to jaca imunitet!!! Koristite lubrikante - da se ne isusi koza i nakon sexa stavite u vaginu nevenovu kremu ili kantarion vaginaletu pred spavanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 10:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 3:29 pm
Postovi: 41
Bas vas ugnjavih pricom, ali ako mi pomogne ova terapija, mogu vas uputiti kod koga da odete da se resite problema zauvek!!! Ja sam vec bolje bila nakon samo nedelju dana. Ali, treba vremena da se organizam iscisti, pa sam jos uvek na tim preparatima. Javicu vam za koji mesec da li se ponovo javila bestija ili ne.
Pokusavajte sa raznim narodnim lekovima i cajevima - ja sam na ovom forumu procitala zanimljivih recepata - mislim da je beli luk+vino sigurno delotvorno (jer bi to ubilo i slona!). Ako mi ovo ne pomogne, ja cu se opet prejedati brusnice i probati to, pa sta bude! Napravite preparat domaci med 30% + brusnica 70% (ja pijem cedjeni ekstrakt brusnice u medu, ali kod nas se moze kupiti samo ona susena, pa je sameljite i stavite u med)
A jako cesto vodim ljubav i mogu vam reci da mi nista ne pogorsava stanje - cak suprotno!
Zelim vam svima brzo ozdravljenje i trajno! I da pocnete uzivati u zivotu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 10:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
8 godina se nalivam urološkim čajevima, brusnicom, a tegobe i dalje imam. Sve mislim da oni uopšte ne pomažu ni preventivno, ali se toliko reklamiraju da bi njihovi proizvođači više zaradili. Ne znam. Očajna sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 3:46 pm
Postovi: 23
Da,nefrolog je i meni rekao da posle svakog odnosa obavezno piskim i onda,zamisli,da popijem 4 baktrima!Posto sam skontala da cu se na taj nacin otrovati valjda,nisam ga poslusala.Sada se samo nalivam vodom i cajevima,pranje obavezno(ovaj sex izgubi svu draz i spontanost kad posle njega samo juris na wc-solju i pod tus...).Ali,iskreno,ne pada mi na pamet da odustanem od njega.Zalosno je da mene razboljeva nesto sto je lepo,sto treba da koristi mom zdravlju i da mi obezbedi potomstvo,ali me trenutno samo plasi hocu li uopste moci da radjam decu zbog ovog problema.Iwa,nemoj da razmisljas tako,da izbegavas odnose i da ubedjujes sebe da ti deca ne trebaju.To je najvaznije,da uspes da ih rodis i da se sa time izboris,na bilo koji nacin.Deca su ti potrebna,tebi i tvom momku je neophodan i seks,bez toga veza nije kompletna.Generalno,deca su velika sreca a i veliko maltretiranje,koje ce kod nas samo da bude jos malo vece i da pocne jos ranije,od problema sa zacecem...
Slazem se sa nianimfom,ja bakterije imam i u periodu kad nemam odnose.One su se,sto bi rekla moja mama,nakalemile i mislim da ni potpuna apstinencija ne bi pomogla da same nestanu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 11:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 3:46 pm
Postovi: 23
E da,probajte kao pomocno sredstvo kapsule belog luka,to mi je vec par lekara preporucilo,nalivanje cajevima obavezno,kazu da su osim uve dobri od persuna,rastavica,kukuruzne svile. I proverite da nije u pitanju ta mogucnost nekompatibilnih telesnih tecnosti izmedju partnera,kod mene to nije slucaj jer smo se od sve muke potpuno navikli na kondom,ali ima i toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 12:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Ovo kod mene predugo traje i više ne umem da uživam u vođenju ljubavi, jer su mi misli uvek usmerene ka infekciji. Ne znam da li i vas toliko boli kao mene. Svaka nova infekcija je sve bolnija. Kod prethodne nisam mogla da hodam od bolova, a jednom je prešlo i na bubrege. Ovo peckanje koje osetim gotovo konstantno me ne plaši toliko, ali me čini uvek budnom da pazim da se ne zakomplikuje. Moja drugarica nije imala ni bolove, nije osetila ni peckanje, samo ju je mučilo učestalo mokrenje. Kod mene E. Coli nije uvek prisutna. Proveravam urin na svakih mesec - dva, uzorci budu i sterilni. A onda iz čista mira bakterije počnu da se množe. Kad bih bar bila mirna nekoliko meseci, pa da uopšte ne osetim nikakvo peckanje. Tako je bilo uvek između dve infekcije dok mi nije zahvatila bubrege. Od tada kao da se sve poremetilo i peckanje je stalno prisutna, a pojačava se ukoliko uzimam manje tečnosti.
Ima li neko slične neprijatnosti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 3:46 pm
Postovi: 23
Definitivno mi nije tako strasno.Sve se svodi na svakodnevno peckanje od kog ne mogu da zivim normalno.Saniram to velikim kolicinama tecnosti.I meni je jednom otislo na bubrege,bili su nesnosni bolovi,drhtavica,jako visoka temperatura,povratim sve sto progutam.Od tad se toga plasim kao djavo krsta,mislila sam tada da umirem,a lekari da mi je krenuo kamen iz bubrega,samo sto kamen nemam...Pre dve nedelje mi opet krenu bolovi,ja se oduzmem od straha,i nalijem sa toliko vode da su do uvece prosli!Tako da znas,opet i tu tecnost pomaze.Prosli put nije pomogla,ali zato sto nisam ni mogla da je pijem,sve sam povracala.
Opet kazem,nije lako ali peckanje me brine manje nego trudnoca sa ovim problemom.Treba spojiti 9 meseci apsolutne sterilnosti,a to je u mom slucaju neizvodljivo...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 113 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: