Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u glansu, fimoza i zakrivljenost penisa
PostPoslato: Sre Jul 14, 2004 4:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 12, 2004 9:31 pm
Postovi: 6
Imam problem preosetljivosti glansa, fimozu i povijen penis u desnu stranu.. dakle 3 stvari koje niko od nas muških ne bi voleo da ima skupilo se na jednom mestu... na meni! Pošto vidim da na ovom forumu ima ljudi sa sličnim nevoljama rado bih svoja iskustva podelio sa njima.

1. Preosetljivost - svoj glans smem dodirnuti prstom i da pri tome prođem bez neprijatnosti. Ali ukoliko pritom izazovem bilo kakvo trenje po koži glansa, umreću od muke. To već jako boli. Tražio sam razne informacije na tu temu svud po internetu ali sva ponuđena rešenja su se otprilike svodila na isto - treba se obrezati i glans će vremenom postati grublji i neće boleti. Postavlja se pitanje "šta dok koža glansa ne postane grublja?" i to je pitanje koje me najviše plaši.

Jednom sam ispitivao svoj glans tako što sam svukao kožicu, a onda sam obukao gaće i pokušao da se popnem na sprat. Napravio sam jedan korak, jauknuo , skinuo gaće vratio glans "na mesto" i više mi nikad nije palo na pamet da pokušam nešto slično.
Voleo bih kada bi mi neko rekao koliko vremena od obrezivanja treba da prode da bi glans ogrubeo. Prema mojim saznanjima treba i do 6 meseci ali to mi se čini malo nerealnim.. Da li možda postoji neka krema ili sl. koja bi mi bar koliko toliko smanjila osetljivost pa da se tek onda obrezujem?? Ako to ne postoji onda će mi najobičnije dnevne aktivnosti predstavljati veliko mučenje i to na vrlo dug period.

Jednom probao neku mast grčke proizvodnje.. mislim da se zvala "Emla" ali ne mogu garantovati.. mislim da je ta mast u stvari neka anestezija, jer sam narednih pola sata - sat mogao smirglom da trljam po glansu.. ništa nisam osecao :). Posle se nažalost sve vratilo na staro..

2. Fimoza se rešava za par sati tako da o njoj ne bih puno pricao. To je jednostavna i bezazlena operacija (zato ne shvatam kako to dosad nisam sredio..ma ja sam kukvica) Ja valjda imam neki blaži vid fimoze, tačnije ne mogu da svučem kožicu jedino u toku erekcije. U svim ostalim slučajevima mogu..

3. Nakrivljenost penisa - ovaj "problem" se koliko znam dešava toliko često da ga i ne treba zvati problemom.. Znam bar pet meni bliskih ljudi sa istim problemom. Kvaka je u tome što se to ne može srediti ili je veoma opasno. Jer su za nakrivljenost penisa odgovorni njegovi mišići a operisanje istih je vrlo delikatan posao i lako može doći i do trajnih posledica kao što je npr. slabija erekcija... moj savet svima.. ako imate zakrivljen penis, pomirite se s tim.. istina je da to može čoveku stvoriti kompleks, ali verujte retko kojoj devojci smeta zakrivljen penis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u glansu, fimoza i zakrivljenost penisa
PostPoslato: Uto Jul 20, 2004 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 11, 2004 2:00 am
Postovi: 2
ledu je napisao:
ali verujte retko kojoj devojci smeta zakrivljen penis.


Odakle ti to da im ne smeta? Ja sam upaznao samo jednu kojoj ne smeta, ili sam baksuz. Zaista me interesuje da li je to rezultat neke ankete koja je pokazala da im ne smeta ili sta vec? Nebih rekao da im je osecaj isti za vremem sexa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 24, 2004 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 12, 2004 9:31 pm
Postovi: 6
Pazi.. Sama činjenica da se zakrivljenost penisa događa vrlo često ( u mom razredu u srednjoj od nas 25 muskaraca, 5 njih su mi u toku neke diskusije o zdravlju priznali da imaju zakrivljen penis) znači da to manje više normalno.. zašto bi onda smetalo devojkama??

Tačno je da nekima smeta, ali bože moj nekima smeta i kad dečko ima mali penis.. a dokazano je da dobar sex više zavisi od "umeća" oba partnera neko od dimenzija organa..

Ne znam da li je to rezultat neke ankete ali 90% doktora i ljudi koji imaju neko stručno mišljenje o tome će ti reći isto: generalno devojkama ne smeta zakrivljen penis.

Neki čak veruju da ta zakrivljenost ume bolje da stimuliše klitoris pa otuda potiču utešne reči mog oca kad sam mu se žalio da mi je penis kriv a rekao je "neka sine devojke vole kad je tako čvornovat"

Šta više jedan od onih 5 iz mog razreda koje sam pomenuo je prilično popularan kod devojaka i često smo bili na žurkama na kojima je on povaljao neku ali nijedna se nije žalila..

Nemoj da ti bude krivo zbog toga to ne bi trebalo da ti stvara probleme u životu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: