Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim za odgovor
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 4:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Da li mi moze iko odgovoriti na pitanje jer ne znam zasto mojoj cerki fale 3 zuba i nikada ih nece imati.Ima 11 godina i kada je bila mala imala je sve zubice.Sada joj fale 2 dvojke tako da ima veliki razmak izmedu prvih zuba.Jedan fali i dole ali ne izgleda jako izrazeno kao dole.Na snimanju su ustanovili da sve 3 nikada nece narasti.Odgovor mi zubar ne daje.Da se tako rodila i da ih nije prije imala ne bih me cudilo ali ponavljam imala je sve zubice.Hvala Vam unapred :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 5:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
Nedostatak(hipodoncija) zuba je u poslednje vreme sve cesca pojava,koja je naravno bila prisutna i ranije.Ona podrazumeva nedostatak zametka stalnog zuba(najcesce su u pitanju drugi,peti i osmi zub).Ona moze biti nasledna(sto je u najvecem proc-ispitajte po familiji,babe ,dede,tetke,ujaci ,itd) a mogu postojati i drugi razlozi koji dovode, tokom embrionalnog rasta i razvoja,do nerazvitka zametka nekog zuba.Jako setko javlja u mlecnoj denticiji-znaci zastuplenija je kada su u pitanju stalni zubiZnaci nebitno je sto je imala kao mala sve mlecne zubice.E sad zasto vam stomatolog sve ovo nije objasnio,to ja ne znam i nije mi jasno ali ono sto je za dalje bitno je to da se naplavi pla kako da joj se pomogne a da to ne izgleda ruzno kasnije.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala Vam
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 4:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Puno Vam hvala na odgovoru.Ja nikoga nemam izuzev majke tako da zaista ne znam ko bih to mogao biti u familiji.Zanima me samo da li moze biti uzrok steroidima posto je bila na pumpicama za asmu 8 godina,a prva 4 godine je pila izuzetno opasan lek prednizon od koga kako sam saznala 4 godinu da moze da uspori rast ,ali hvala BOGU to se nije desilo.Puno Vam hvala sto ste mi se javili!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 8:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
Razvoj zametaka zuba je na nivou embriologije-znaci sve se desava u prvih nekoliko meseci trudnoce i nista naknadnonakon rodjenja nema veze sa hipodoncijom(ili bilo kojom anomalijom broja zuba)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala Vam
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 5:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Puno Vam hvala na odgovoru :P
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: