Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Izvadjen zivac
PostPoslato: Sub Mar 04, 2006 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Da li je moguce da boli zub kome je izvadjen nerv pre 3 meseca i sta to znaci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 20, 2006 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 10, 2006 12:16 pm
Postovi: 19
Po mom misljenju,zub koji nema zivac ne bi smeo da boli posle tri meseca.
Idi na kontrolu kod svog stomatologa,po potrebi snimi zub,mozda nije dobro napunjen kanal korena zuba.

_________________
lena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 12:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ne treba da boli ako je zivac izvadjen, i iz mog iskustva treba da "leti" napolje... Neko sa tim ima vise ili manje srece, ne zavisi od stomatologa, nego, eto, samo od volje tvog zuba... :cry: . I ja sam sa nekim ex zubima imala manje srece pa ih vise nema, a evo, neki mi "traju" i nakon 10 god. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 12, 2006 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 1:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: Bg
majja pise kao da je to stvar horoskopa i zvezda na nebu.Nakon extripacije pulpe i punjena kanala korena moze se uraditi kontrolni rtg snimak.Moze se uraditi i revizija punjenja.Vadjenje zuba je izbor terapeuta ali ostaje i mogucnost apikotomije.Dejan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 12, 2006 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 1:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: Bg
majja pise kao da je to stvar horoskopa i zvezda na nebu.Nakon extripacije pulpe i punjena kanala korena moze se uraditi kontrolni rtg snimak.Moze se uraditi i revizija punjenja.Vadjenje zuba je izbor terapeuta ali ostaje i mogucnost apikotomije.Dejan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 12, 2006 10:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Nemam pojma sta je apikotomija, ali doktorica meni sada na tom zubu radi nadogradnju, trnutno imam kocice i odvratan ukus metala u ustima, a ako sve bude uredu u petak i navlaku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 13, 2006 1:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Sad ce tebi Majja "horoskopski" da objasni sta je apikotomija......meni je radjena po dva puta na obe gornje jedinice i dvojke.....i to sve tako, sto sam 5 godina nakon pada na te prednje zube promenila bar 10 zubara, koji su mi svaki put do iznemoglosti busili i "popravljali" zube, a oni nastavljali da me bole....pa su se onda setili da mi malo povade zivce, napunili kanale,pa su se bolovi nastavili, sve do jednog jutra kada sam se probudaila kao da igram glavnu ulogu u "Rat zvezda XII". Onda sam popila tonu antibiotika, pa kada je otok spao, zakazali su mi apikotomiju ili resekciju. To ti je vrsta operacije, gde se seku desni, busi vilicna kost i uklanja gnojna kesica sa vrha korena i na kraju usiju desni. Ides na kontrole, nakon nekog vremena skinu ti konce, i to je to. Ja sam imala tu nesrecu da mi se sve to ponovilo nakon nekoliko godina, pa mi je opet radjena resekcija. :cry: A to ne zavisi od zubara, nego, eto, od mojih zuba. Naravno, nije radjeno sve odjednom (to sam ja skratila pricu).

U januaru ove god, mi je nakon 15 godina od svega toga, pukla jedinica i to sam sanirala kao ti sada. Hvala Bogu, nije me boleo. Sve to (bar po meni nakon sve muke sa zubima, mi zaista lici na to da je u pitanju samo raspored zvezda......

Nadam se da je tvoja dr snimila zub pre svih ovih "radova", jer ako imas proces tj gnoj na vrhu korena, ne verujem da ce ti nadogradnja pomoci da bol nestane. Da li ti je radila reviziju punjenja??!!

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 15, 2006 12:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Hvala na pojasnjenju terminologije , bas sam se nasmejala na ovo Rat zvezda, strasno, ovako snimak je uradjen i jos neka dodatna punjenja, ali ne i seckanje, ja sada ne osecam apsolutno nikakav bol tog zuba, cak mi se i krunica koju sam danas dobila izuzetno svidja, pazi kada se uopste ne razlikuje od mojih zuba, tako da sam sa tin zubom za sada prezadovoljna. E sad, naravno, pojavio se sledeci problem, tako to ide nista pa sve jedan za drugim, krunica je uradjena na 6 dole, a kada je prvi put radila obradjivanje tog zuba i njegovu pripremu za ugradnju kocica zajedno mi je sanirala 5 i 7 pore koji su imali manje kvarove, znaci nije bilo nikakvog lecenja, medutim ja sada imam nekakav cudan osecaj vezan za tu 5. Naime kada ga kucam imam neki cudan osecaj, nije to klasican bol, vec nesto cudno, sto nemam na drugim zubima, na oko on izgleda sasvi ok, desni oko njega su malo povisene ali najvise sa te strane ge je "nabijena" navlaka na 6-icu. Po vasem cenjenom misljenju da li je mogice da je to reakcija na silnu iritaciju desni ili da ponovo otvaram 5-icu :-? ? E da ck i kada ga ne kuckam imam osecaj da je nekako klimaviji (glup izraz ali ne mogu to plasticnije da objasnim) od drugih, stavljena je bela plomba i iskreno se nadam da garancija na zub traje 15-ak dana, jel sam finansijski totalno pukla radeci sad vec gomilu zuba!:evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 15, 2006 2:05 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Trebalo bi da snimis tu peticu, kad ga kuckas, jel boli??? Moze da boli ako ima proces (tj. gnoj na vrhu korena) ili mozda imas dzepove koje treba da ti iskiretira....

Sacekaj dan-dva, mozda je samo iziritirano.....

Pisi sta se desava, Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: