Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: strani drzavljanin u nezavidnom polozaju
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 12, 2013 3:12 pm
Postovi: 1
Postovani,
Radi se o mojoj sestri,koja je iz Niksica,trenutno je kod mene ,jer nije imao ko da vodi brigu o njoj u Niksicu. Ima 62 godine .U novembru 2011.godine operisala je aneurizmu cerebralne arterije,od tada ima hemiplegiju levo.Pre toga,2005.godine operisala je CA leve dojke uz sprovedenu zracnu terapiju,5 godine je bila na terapiji Nolvadexom.U toku kontrola nisu registrovane nikakve druge tumorne promene.U julu 2009.godine hospitalizovana je u Specijalnu bolnicu za plucne bolesni u Niksicu,zbog izrazenih tegoba,uradjen joj je rtg pluca,gde je registrovano desno- bazalno ,u potrpunosti zasencen donji rezanj.U toku hospitalizacije njeno stanje je poboljsano i otpustena je,oporavljena,sa predlogom da nastavi antibiotsku terapiju.U toku boravka kod mene, vremenski jedna godina,primljena je na Sluzbu pulmologije,zbog podataka o iskasljavanju krvi.Konsultovan je onkolog,koji iznosi misljenje da su obostrano difuzno prisutne mrljaste,delom slivene senke. U parenhimu pluca obostrano su prisutne difuzno mekotkivne promene,takodje i u jetri,u VI i II segmentu.Konacna dijagnoza je metapulmonum billateralis CT veriff.C78.0 ,Meta hepatis CT veriff C78.7
Predlozena je terapija aminophyllin R 2x1 , berodual sprey 3x2 udaha,Ranisan tbl 2x1 , diclofen tbl 2x1 , sa preporukom kontrole nadleznog onkologa u centru gde je pacijentkinja lecena,tj Niksicu.
S obzirom da je pacijentkinja u losem stanju i teska za transport, a uzimajuci u obzir da u Nk-u nema ko da je prihvati , Molim Vas dajte mi savet sta da radim,jer ,kao strani drzavljanin ,nema pristupa zdravstvenim sluzbama u Beogradu.Ako ste u mogucnosti,na osnovu datih podataka prepisite neku efikasniju terapiju,jer je od ovih medikamenata pocela i da povraca.
Nadam se vasem brzom odgovoru,jer je bolesnica u vrlo losem stanju.Pozdrav! Nada Ivanovic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: strani drzavljanin u nezavidnom polozaju
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 4:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nazalost, ne moze mnogo da se doda propisanoj terapiji.
povracanje je vrlo verovatno zbog meta promena u mozgu, koje obicno daju maligniteti pluca.
svaka naredna terapija koja ce uskoro, s obzirom na tok bolesti, biti potrebna, zahtevace parenteralnu primenu, tako da je najbolje da je sto pre nekako, prebacite do niksica, tj. bilo gde gde je moguce da ostvari zdravstveno osiguranje.
mozete, recimo da je stavite u avion za podgoricu, i da se u podgorici pozove odmah na aerodromu hitna pomoc?

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: