Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nos i grlo problemi...molim za strucnu pomoc...
PostPoslato: Uto Maj 21, 2013 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 08, 2002 2:00 am
Postovi: 4
Pozdrav svima,
pisem ovdje jer vec dugo dugo imam velike probleme sa disanjem, kihanjem, bolom u ustima - grlo - nepce...

Ja stvarno ne znam sta moze da bude problem, a da stvar bude gora ni doktorica (ORL) kod koje sam isao nije nista postigla, pregledom je utvrdila da imam suvo grlo, uradila je bris nosa i pronasla neku bakteriju koja po njoj i nije nista posebno, ali sam dobio antibiotik kapi za nos, ponovo otisao na kontrolu poslije nekog vremena i tada sam dobio tablete jer ovaj antibiotik za nos nije pomogao sto se tice ove bakterije i ostalo je na tome, ne znam tacno o kojoj se bakteriji radi jer sam izgubio nalaz...

Problem nije nestao, sve je ostalo isto...a evo sta se desava:
grlo tj. po mom misljenju vise nepce gori, imam takav osjecaj kao da gori na vatri, pod jezikom je neravno, kada se osjecam bolje tj. kada me manje pece onda je pod jezikom vise glatko, bez sitnih kvrzica...

Nos imam, a kao da ga nemam, ja se bukvalno gusim, a nekako kao da ne znam da disem na usta tako da i slabo spavam tj. vecinu vremena je toliko zapuseno da je skoro nemoguce disati, ali nije zatvoren zbog sluzi vec imam osjecaj kao da se otvori u nosu zatvore, nije moguce izduvati, ako koristim neke kapi za nos on se brzo otvori i tada mogu normalno da disem, ali ujutro kada se probudim iznutra bude puno sluzi koja se skorila i oblijepila, nekad je tesko i odstraniti...
Takodje, imam osjecaj kao da je nevjerovatno osjetljiv, samo mala promjena toplo-hladno automatski me svrbi nos i kisem najmanje 5 puta i to toliko jako da me zabole pluca, odmah poslije toga krece sluz koja je kao voda i ta iritacija prestaje kada izduvam tu sluz...ali nije samo osjetljiv na toplo-hladno, cini mi se da je osjetljiv na sve, bas sve, recimo i na ove kapi za nos kada ih uspricam u nos, odmah pocne da me svrbi i dolazi do iste iritacije kao na toplo-hladno, nezaustavljivo kihanje... nekako mi se cini da do svih ovih problema vise dolazi i kada je lose-tmurno vrijeme, tada imam puno vise problema sa disanjem...

Probao sam sve, ama bas sve sto mi je doslo pod ruku, cajevi, vitamini, srebrna voda, med, maticna mlijec, propolis (svi moguci oblici)...ali sve to i ako mozda pomogne to traje nekoliko dana i to je to, kao da se poslije toga vrati jos jace...

Ne znam sta da radim, ovo mi toliko unistava zivot da je to uzas...da li mozda neko zna sta bi mogao da bude problem? Alergija na polen ne bi trebala da bude jer ovo imam i zimi...

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nos i grlo problemi...molim za strucnu pomoc...
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 1:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Колико видех ти тај проблем имаш више од једанаест година - од прошлог писма. Да ли је могуће да се толико дуго патиш и нико ништа да уради?!

Хајде за почетак да пробаш ово. У чаши топле воде раствори пуну кашичицу соде бикарбоне и добро размути. Онда уста испирај тим раствором тако што ћеш мућкати уста бар један минут. Тако уради десетак пута дневно. За пар дана се јави да видимо има ли ефекта.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nos i grlo problemi...molim za strucnu pomoc...
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 08, 2002 2:00 am
Postovi: 4
Taj stari post je vezan za stomak...

Probacu tako, nadam se da ce to da pomogne...

Hvala puno...

Ako jos neko zna sta bi mogao da bude problem molim da napise sta i kako da radim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nos i grlo problemi...molim za strucnu pomoc...
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 11:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
:lol: :lol: :lol:
Могао сам да се кладим да се ради о истом проблему. Изгледа да сам гледао у један твој пост, а читао други. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nos i grlo problemi...molim za strucnu pomoc...
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 11:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ето, сад не могу да изменим пост. :x Хтедох још да те питам да ли си решио проблем са стомаком и како?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nos i grlo problemi...molim za strucnu pomoc...
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 08, 2002 2:00 am
Postovi: 4
Pa, problem nije skroz nestao, sve zavisi od ishrane, to mi se zna vratiti, izgleda da mi smeta tijesto pa sam pomislio da sam alergican na gluten i vec neko vrijeme izbjegavam sve sto sadrzi gluten...

Ali posto sam rijesio da nadjem nacin da se rijese ovi problemi koje imam jer se stvarno uzasno osjecam, lose spavam, podocnjaci, boli grlo, ne mogu da disem...uzas...citao sam puno na net-u ovih dana, trazio sam i za sodu bikarbonu pa vidim da je mnogi koriste i za kandidu, pa procitam sve o tome i vidim da ja imam sve simptome i izgleda da ja tu kandidu vucem dugo, mozda mi ona pravi probleme i za stomak, a ne gluten...uradio sam i test koji je opisan ovdje: http://www.lekovitebiljke.com/tag/soda-bikarbona i pozitivan je...

E sada, ja ne znam da li su to mogli da otkriju brisom iz nosa...ja sam htio da ona radi i bris grla, ali nije htjela...

Ali 99,9% sam siguran da imam probleme sa kandidom i da se to dugo vuce...

E sada, vidim da ce da bude borba da se to sredi jer mislim da je to kod mene sirih razmjera i traje dugo...

Sada cu da odem do apoteke da pitam sta imaju prirodno protiv kandide, ako ima neki savjet koji sigurno pomaze bio bi zahvalan za njega...

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nos i grlo problemi...molim za strucnu pomoc...
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 1:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Какво тесто ти смета? Домаће или из радње?

Зашто није хтела да ти ради брис?

Погледај на мом сајту w w w . a c a . r s шта сам писао о кандиди. На овом форуму имаш позитивних искустава везаних за елиминацију кандиде. Било би добро и да почеш да се храниш по књизи "Алкализуј се или умри".

Само немој да пијеш антимикотике. То не даје скоро никакве резултате - погледај по форуму. Мораш да смањиш киселост организма и кандида ће самим тим бити уништена.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: