Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ambrozija ili nešto drugo?
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 3:14 pm
Postovi: 1
Alergiju na Ambroziju imam još od 2001. godine sa klasičnim simptomima koje ova bolest nosi. Međutim od ove godine imam periode kada otežano dišem odnosno nisam u stanju da udahnem dovoljno duboko da bih dobio onoliko vazduha koliko osećam da mi je potrebno. Uplašen ovim otišao sam kod alergologa gde su mi rađene kožne probe (dokazana alergija na Ambroziju) kao i metaholinski test pluća koji je bio negativan. Prilikom slušanja stetoskopom lekar je zaključio sledeće:

Oslabljen disajni šum, produžen ekspirijum i obostrano redak, monofoni visokotonski wheesing pri forsiranom disanju.

Dao mi je da uradim bris nosa, grla i sputuma na bakterije i gljivice i da do kontrole koristim slanu vodu za toaletu nosa kao i Ventolin spray po potrebi.

Problem je u tome što u trenucima kad osetim da mi nedostaje vazduha a posle korišćenja Ventolin spreja ne primećujem da mi je stanje imalo bolje. Napominjem da sam počeo da uzimam Aerius tablete dok pred spavanje uzmem dve tablete Defrinol Forte da bi mi se otpušio nos kako bih mogao da spavam.

Ima li neko odgovor zašto mi Ventolin ne pomaže? Da li postoji mogućnost da bih bolje reagovao na neki drugi lek ili je možda uzrok mojih problema nešto sasvim drugo?

Nadam se da će neki Dr sa foruma imati koristan savet za mene.

Unapred hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: