Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: OČNI LEKARI VS OPTIČARI
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 1:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani ucesnici ovog foruma,

u cilju bolje edukacije gradjana o nacinima i ulogama pojedinaca u lecenju ocnih bolesti, otvaramo ovu znacajnu temu sa zeljom da cujemo gde Vi PRVO idete kad imate ocni problem:
da li kod ocnog lekara ili kod opticara

S postovanjem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 4:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Naravno prvo kod ocnog lekara ali Vas molim da zamolite sestre da malo ociste ponekad ona stakla sto menjaju jer sam jednom sama zamolila posto su "ispipana" i masna,sto sam jednom sama zamolila i pogledale su me ono "svasta".Zao mi je sto vecina nasih ordinacija nemaju one kompjutere za proveru vida nego ide ono: jel bolje ovo, ili ono ili, ono malopre, pre cega?!Tako da ja jos jednom proverim i kod opticara koji skoro svi, za zivo cudo imaju te kompjutere.Naravno da oni neznaju kao ocni lekari ali sam ja imala srecu da mi se nalazi skoro sasvim poklapaju.
Tema je odlicna ali ostaje to da ljudi kod ocnog lekara zakazuju preglede na koje cekaju po mesec dana pa kad odu lekar ima hitno operaciju ili hitan slucaj pa su ljudi prinudjeni (jer su recimo slomili stare naocare) da
idu ne kod opticara, jer nemaju para da plate. mahom skupe preglede i okvire da kupe naocare cak i na buvljaku.
Zna nas narod sta je najbolje samo ga muka tera na razne glupe poteze zbog siromastva i nemoci.
Jos jednom cestitam za temu i pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 8:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Naravno kod oftalmologa! Metod mozda jeste zastareo ali to ne utice na dijagnozu. Jednom mi se desilo da sam usla u optiku i covek koji tamo radi mi proverio dioptriju tako sto mi je stavio stakla i rekao da pogledam negde izvan lokala "kako vidis?" ja-"dobro" i to je bilo to. Uzas. Naravno posle toga sam ga uvek zaobilazila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 11:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 5:58 pm
Postovi: 61
Lokacija: Beograd
Uvek i uvek prvo kod oftalmologa. Čitav život se gnjavim sa dioptrijama, naočarima, sočivima (svih vrsta), ali nikad nisam dozvolila sebi da idem linijom manjeg otpora i da ne odem kod svog oftalmologa. Samo jednom, kada oftalmolog kod koga najčešće idem, nije bio dostupan sam otišla u firmu koja ima optiku + zapošljava lekara specijalistu pa sam tamo sve obavila.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: