Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Diplopia... ?
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 3:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Mom ocu (61 god.) se pre nedelju dana pojavio dvostruki vid (tek danas mi je rekao o tome). Pojedinacno, kada gleda na jedno oko, vid je normalan. Predpostavljam da se radi o diplopiji...

Otac ce ici kod oftamologa, po njegovim recima 'kad bude stigao'. Zato me zanima koliko je to stanje ozbiljno, sta su moguci uzroci, kakvi su dalji koraci i kakve su moguce terapije.

Zabrinut sam, pa zato unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 10:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Vas otac je imao mali cerebralni insult,receno narodnim jezikom ,,mali slog,,koji na srecu nije zahvatio vitalne funkcije.Nemojte mu ni slucajno to reci!!!!
Ono sto je hitno potrebno je pregled interniste i neurologa,a nakon toga i pregled oftalmologa.Sto se tice oftalmoloske terapije,bice potrebno zatvarati oko koje nije razroko.
Dakle,pozurite,ali ne brinite puno....dobro je prosao.
Pozdrav i javite se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 1:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Hvala na odgovoru!

Inace, pregledom kod oftamologa je mom ocu ustanovljena pareza 6. kranijalnog nerva. Mada, to sam mu i ja pre da ode kod oftamologa nakon intenzivnog 'kopanja' po internetu, posto je jedini simptom horizontalna dupla slika pri gledanju u levu stranu, a kad sam malo detaljnije gledao, primetio sam i ogranicenu horizontalnu pokretljivost levog oka.

Sada cekam da mi javi sta mu je rekao neurolog. Da li mislite da je potrebno snimanje glave?

Citao sam da pareza 6. nerva moze biti uzrokovana i brojnim drugim uzrocima. Najcesca je, doduse, usled krvnih sudova (a otac ima hipertenziju). Ali, da li treba da brinem oko mogucih maligniteta glave, uzimajuci u obzir da je pareza nerva izolovana na 6. kranijalnom, a koliko sam procitao eventualni maligniteti kao uzrok bi se manifestovali i kroz bilateralnu parezu, ili bi zahvatili 3., 4. ili 7., sto ovde nije slucaj.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: