najnovija vest

Diskusije o malignim oboljenjima ljudskog organizma. Pitanja i odgovori, saveti i mnoštvo iskustava osoba sa tumorskim promenama želudca, jetre, pankreasa, mozga, koštanog sistema, disajnih organa i dr.

Moderatori: vlada99, moderato

Odgovori
Zorana
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 113
Pridružio se: Pet Feb 10, 2006 5:21 pm

najnovija vest

Post od Zorana »

Vakcina protiv raka grlića materice
3. april 2006. | 09:46 | Izvor: Blic
Beograd -- U više zemalja ove i početkom naredne godine naći će se vakcina za sprečavanje raka grlića materice cervariks, piše Blic.

Britanska kompanija Glakso SmitKlajn podnela je zahtev za registraciju vakcine Evropskoj agenciji za evaluaciju medicinskih proizvoda, tako da se ona i na našem tržištu može očekivati sledeće godine. Po učestalosti oboljevanja žena od tumora grlića materice Srbija zauzima prvo mesto u Evropi.


Naime, u Srbiji od ovog oblika maligniteta oboli 27 na 100.000 žena. Rak grlića materice najčešći je kod žena u manje razvijenim sredinama, koje ne odlaze na redovne ginekološke preglede. Baš zato vakcina cervariks razvijena je da bi sprečila infekciju žena jednim od najčešćih uzročnika raka grlića materice - humanim papiloma virusom, koji je uzrok raka grlića materice u 70 odsto slučajeva u svetu.


S druge strane, od inficiranja humanim papiloma virusom do nastanka karcinoma prođe prilično dug period, tokom koga je moguće ginekološkim pregledima uočiti promene i na vreme ih otkloniti jednostavnom procedurom, pre nego što postanu maligne. Nažalost, situacija je takva da većina žena veoma često se javi lekaru u već odmaklom stadijumu bolesti, kada su šanse za izlečenje umanjene, kažu stručnjaci.

U kliničkim ispitivanjima pokazalo se da vakcina 100 odsto štiti od infekcije, kao i da štiti od pretkancerogenih oštećenja tkiva.

Nakon podnošenja zahteva za registraciju vakcine u EU, slede zahtevi za registraciju u Australiji, zatim od marta u delovima Azije i Latinske Amerike, krajem godine u Americi, a već 2007. godine može se očekivati i na našim prostorima
*Mica*
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 146
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 10:46 am

Post od *Mica* »

sta je bilo sa ovim, da li zna neko?? Ja sam skoro cula od nekog da je moguce da se i kod nas valjda dobije, ali pod uslovom da ta koja je dobija bude nevina..
Bane88
Novi član
Novi član
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 9:50 am

Post od Bane88 »

ha.... koja glupost... da bude nevina da bi dobila vakcinu.... svasta
*Mica*
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 146
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 10:46 am

Post od *Mica* »

ako malo bolje razmislis-uopste nije glupo...
Ja samo kazem sta sam cula i nema razloga da postujes samo da bi rekao tako nesto..
jovanche
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 10:18 am

Post od jovanche »

*Mica* napisao:sta je bilo sa ovim, da li zna neko?? Ja sam skoro cula od nekog da je moguce da se i kod nas valjda dobije, ali pod uslovom da ta koja je dobija bude nevina..
ovo sam i ja cula. ni meni nije logicno, ali eto, tako sam i ja cula, ako neko sazna nesto konkretno o tome neka javi.
Mazda RX-8
Novi član
Novi član
Postovi: 4
Pridružio se: Pet Jun 29, 2007 10:14 am

Post od Mazda RX-8 »

Ovaj a kako ce doktori znati da je ta osoba nevina ?
Mikiliki
Novi član
Novi član
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:26 pm

Post od Mikiliki »

Mazda RX-8 napisao:Ovaj a kako ce doktori znati da je ta osoba nevina ?
prstohvatnim isprobavanjem :evil:
Kad pametni tvrde da moraš biti nevina!
*Mica*
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 146
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 10:46 am

Post od *Mica* »

Ljudi sta vam je, niko nije tvrdio.. Mi samo kazemo sta smo culi.. Mislim daj Boze da ne mora da bude nevin onaj ko je prima, jer bi to omogucilo i devojkama/zenama koje su do sada imale odnos da budu zasticene.. :roll:
carstvoprirode
Novi član
Novi član
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 9:52 am
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: nis

Ono sto mi znamo

Post od carstvoprirode »

Baveci se izucavanjem bolesti raka jos pre 15. godina sa sigurnoscu smo utvrdili da se drugi organizam moze zaraziti zivim celijama raka bilo koje vrste. Utvrdili smo da se seksualnim putem rak materice moze preneti. Kasnije smo saznali oko 2001. godine da je dokazano da se prenosi virusom. Saznali smo da je otkrivena vakcina koja sigurno stiti, a nedelotvorna je uopste ako je virus vec prenet. Iz tog razloga je po nasem saznanju sigurnije da je zena nevina, ali nije uslov. Samo pazite s kime spavate pre nego primite vakcinu. Ako imate dalje pitanja ili Vas interesuju detalji pitajte pod temom IZLECENJE LEUKEMIJE-KANCERA, jer tu temu pratim cesce, ili direktno na moj E-mail.
carstvo prirode
jovanche
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 10:18 am

Post od jovanche »

Hej, pa nisi fer... Daj pisi ovde.
O ovoj temi. A prethodna ispitivanje (pre vakcine)? Mislim, kako s svim tim pretragama to izgleda?
goki
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 235
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: MK

Post od goki »

Kod nas (MK) nije bila spomenuta nevinost pacijentkinje, vec je bila spomenuta uzrast i to, ne secam se bas tacno, od oko 13 god do oko 16.
Bilo je reci i o ceni vakcine i bila je neka cifra oko 800 dolara ili eura, ne znam bas.
Odgovori