Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: imam uzasno problematicnu kozu...
PostPoslato: Ned Mar 27, 2005 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2005 12:26 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
... :-? ...od pre par godina moja koza i ja se nikako ne slazemo, imam skoro 30 god...beo ten, odakle da pocnem, pitanje sta cu ja sa mojom kozom, lecila sam "nesto" godinama, koristila didermal krem i pantenol mast, da bi na kraju samovoljno otisla u solarijum bila par puta ta mesta koja sam lecila godinama na debelom mesu, su "izgorela",...mazala sam to jekodermom i *reklama* kremom, posle par dana sve je skoro nestalo...mada se desava da se i dan danas pojave neke fleke...to bi bio jedan problem, drugi su konstantne bubuljice na ledjima i dekolteu...koje isto "nestanu" kada odem u solarijum,. .. mada nerado odlazim jer imam osetljivu kozu i ne zelim da napravim jos veci problem, ali kada sve probate i nista.....onda je sve prihvatam...pa pored toga i nokad na nozi je nesto "poceo da vileni"... prvo me je nokat boleo, pa je poceo da menja boju.....mazala sam lamisil 1% posto moj lekar opste prakse nije zeleo da mi da uput za dermatologa ubedjujuci me da je to on cipela, kao uradila sam nokat itd....da bi posle odredjenog vremena, nokat poceo da se odvaja od mesa......ispod je poceo da raste nov nokat.....onaj stari deo je otpao....a ovaj stoji na pola ...kao da je prestao da raste.......sve u svemu uzasnim problema sa kozom imam i NE ZNAM STA DA RADIM?

PS. do sada se lecenje tu mislim na pravo medicinsko nije pokazalo u najboljem svetlu......gde ici, kome da se obratim.......jer vise ne mogu...neko bi pomislio da sam jako neuredna ali nije tako......cak naprotiv....mada ne mogu vise da se borim...dolazi lepse vreme, a ja ne mogu ni japanke da nosim zbog nokta, ni neke maice zbog dekoltea i ledja.......sve u svemu KATASTROFA?!

Znaci, gde, kako, koliko, sta da radim da mi se koza oporavi?

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 27, 2005 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 1:21 pm
Postovi: 44
Kod dermatologa,kjod Kadaraglica,obavezno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 27, 2005 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2005 12:26 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
emanuela je napisao:
Kod dermatologa,kjod Kadaraglica,obavezno
.....
hvala...ali dajte neke tacnije podatke...mislim gde radi, koliko se sta placa itd....?

Hvala u svakom slucaju! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 27, 2005 5:43 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ja bih prvo krenuo od dugotrajne primene didermal-a. Koliko ste dugo koristili taj preparat i koju povrsinu koze ste mazali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 27, 2005 7:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
emanuela je napisao:
Kod dermatologa,kjod Kadaraglica,obavezno


Zar to nije doktor koji je pogresno dijagnostifikovao jednu osobu koja se obratila za pomoc ovom forumu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 28, 2005 8:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2005 12:26 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
mr ph. Silvio je napisao:
Ja bih prvo krenuo od dugotrajne primene didermal-a. Koliko ste dugo koristili taj preparat i koju povrsinu koze ste mazali?


mazala sam po desetak dana, sa prekidima, ali se uvek vracalo......ma ko zna......cega je to posledica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 28, 2005 3:05 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ako mozete dodjite na besplatan pregeled u Utorak u apoteku SB trade od 17 do 20 h

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 29, 2005 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 4:30 pm
Postovi: 4
Pored akni koza lica mi je crvena,sa sitnim bubuljicama u vidu alergije,zacrveni se jos vise na toploti,hladnoci,fizickom naporu.Tri razlicita
dermatologa su mi konstatovala seboroicni dermatitis,ali nisam primetila pecate,vec vece crvene povrsine.Poslednji put kad sam isla kod dermatologa cetvrtog,konstatovala mi je kontaktni dermatitis i prepisala hidrokortizon koji je uspesno delovao dok sam ga mazala 4 dana mada se crvenilo nije ni tada potpuno povuklo a kada sam procitala sve na forumu prestala sam sa upotrebom istog,poslusala sam vas.Ima li resenja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: