Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Stucanje i kijanje kod 10 dana stare bebe
PostPoslato: Ned Jun 10, 2007 1:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moja beba je jos u stomaku stucala dva put dnevno. Sada je to i cesce a pri tom povremeno i kija iako mi ne izgleda bolesno. Da li postoji nesto sto bi pomoglo da se zaustavi stucanje?Moja mama kaze da bih trebalo da joj dam caja, a ja sam citala da u prvo vreme beba ne treba da pije nista drugo sem mleka....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 10, 2007 9:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Draga Dea, misljenja su razlicita. I meni su govorili da treba samo mlijeko. Ipak sam davala malo prokuvane vode na kašičicu. Što se tiče štucanja i kijanja to je normalno. I moj klinac je redovno štucao i u stomaku što me izluđivalo jer je kada počne imao uvijek isti tempo i to dosta često. Proći će samo po sebi. Meni su rekli da beba kijanjem reaguje na vazduh s obzirom da je 9 mjeseci udisala vodu. Bez brige i sretno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 11, 2007 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 07, 2004 11:26 pm
Postovi: 20
Ako dojis, onda bebu stavi na siku kada stuca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Stucanje i kijanje kod deset dana stare bebe
PostPoslato: Sre Jun 13, 2007 1:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Moj sin je sisao i pio vode oko 10-20 ml dnevno i napredovao je kilogram mesečno. Pri tome, vodila sam pravi mali rat sa sestrama u savetovalištu koje su tvrdile da mi je dete gladno ako pije vode posle podoja dok sam ja bila uverena da je on, naprosto, žedan...i ubeđena sam da sam na duže staze bila u pravu...Pravila u savetovalištu vezana za negu deteta se menjaju iz godine u godinu...neka su o.k dok se druga kose sa zdravim razumom. Primera radi, moju generaciju su savetovali da bebine prepone prilikom presvlačenja premazujemo med. alkoholom a ne Pavlovićevom...da detetu ne dajemo vodu i pored toga što je leto 2003. bilo pakleno...itd. bilo je tu još bisera. Elem, nećeš pogrešiti ako bebi ponudiš malo prokuvane vode...smanjuje se rizik od sora, osvežićeš joj i isprati usta i što je najvažnije navići ćeš dete da se žeđ gasi vodom a ne sokom ili čajem. Pri tome, deca koja u dojenačkom periodu unose dosta čaja kasnije pate od gastrita...to tvrdi naš pedijatar.
Što se tiče štucanja veoma je moguće da ti bebac halapljivo, brzo sisa i da ne hvata uvek celu bradavicu sa aeolom, pa ti se naguta vazduha...tada ne treba stavljati bebu na siku, kao što sam pročitala, jer će ti se sa neujednačenim, štucavim disanjem, prilikom sisanja, još više nagutati vazduha...i tako u krug. A kija zato što udiše naš divni čisti vazduh i nenaviknuta na alergene, sluzokoža nosa se brani na najbolji mogući način...kijanjem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: