Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dioptrija raste strmoglavo
PostPoslato: Ned Apr 29, 2007 5:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 29, 2007 5:03 am
Postovi: 1
Pozdrav ! Moj problem je sledeci: Imam 23 god. i nosim naocare od puberteta tj, kratkovid sam! Moj problem je u tome sto mi dioptrija konstantno raste od tada ,svake godine . Tako da sada trenutno nosim dioptriju -6 i bez naocara sam hendikepiran.Mislim da mi se dioptrija povecava svake godine drasticno i da imam posebnih problema kada je mrak jer tada nisam siguran u svoj vid ni sa naocarima,dakle tesko funkcionisem kada nije dnevna svetlost tj, dan!Bojim se da ce se rast dioptrije nastaviti i molio bih da mi pomognete sa savetom,sta ciniti?Da li imam razloga za paniku i da li se nekako moze spreciti dalji rast dioptrije a da nije u pitanju neka operacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 29, 2007 1:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Pretposvljam da ste sada u uzrastu kada ce doci do zaustavljanja rasta dioptrije.Rast dioptrije je najveci u periodu rasta osobe,jer tada i oko raste,te se povecava njegova duzina te i minus dioptrija.
Savet-redukujte rad za racunarom,ne citajte na razdaljini manjoj od 35-40 cm,i po mogucstvu,ne citajte sagnute glave,ukoliko se aktivno bavite intelektualnim radom.Takodje se preporucuje koriscenje vitamina E u razumnim kolicinama i tecnog ribljeg ulja u propisanoj kolicini.
Od sportova treba izbegavati ronjenje kao i one u kojima se podize ili gura neki teret.To takodje i radi zdravlja retine kratkovidog oka.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 2:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 3:55 pm
Postovi: 75
Lokacija: Beograd
I ja imam 23 god.ali i vecu dioptriju od tebe.Ali,sa savrseno odredjenom dioptrijom vidim bolje od vecine ljudi koji vide "normalno"Ako je dioptrija dobra nema razloga da nocu vidis losije.Meni se rast dioptrije zaustavio pre 2 god.U pocetku mi je rasla brze ali kad sam pocela da nosim sociva rast je drastocno usporio.Sada nosim i sociva i naocare(kad me mrzi da ih stavljam)i vidim savrseno bez obzira na to sto imam vecu dioptriju.Obavezno idi kod nekog boljeg oftamologa i proveri dioptriju jer nema razloga da vidis lose. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kratkovoidost...
PostPoslato: Pon Jun 04, 2007 12:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani,

rast kratkovidosti kod nekih se zavrsava razvojem, a kod nekih traje citavog zivota. Savetujem Vam da odete do Vaseg ocnog lekara i obavezno:
- izmerite ocni pritisak
- odredite iskljucivo sirenjem zenica

Potvrdujem Vas osecaj da nocu slabije vidite. Naime, u sumraku postoji dodatna kratkovidost za jos od -1 do -3, te Vam ne preporucujem voznju u vecernjim satima.

Obavezno se javite Vasem ocnom lekaru na kontrolni pregled.

Lep pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: