Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje za onkologa, npr. za ,,tartufu" pS
PostPoslato: Pon Maj 07, 2007 9:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Draga tartufa,

Da, jos nesto - izvini sto gnjavim ovoliko - ni u jednom nalazu, ni na VMA, ni na Klinickom centru mojoj majci nije napisan u okviru dijagnoze stadijum bolesti. Koliko vidim iz ovog foruma, ljudi koji su suoceni sa tim uglavnom znaju da li je u pitanju II, III ili IV stadijum i tome slicno. Na ovim nalazima nista poput toga ne pise.

Vec sam se javljala na ovom forumu na pocetku njene bolesti. Moram priznati da se sada ponovo javljam, jer sam malo zbunjena razlicitim tumacenjima razlicitih radiologa.

Pozdrav i hvala,

Ana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 3:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Mikrocelularni ca se ne deli na stadijume I, II, III i IV, već na LD(limited disease) i ED(extended disease) u zavisnosti od prisustva udaljenih metastaza.
P.S.Karcinom bronha ili karcinom pluća je isto,s tim da je ispravnije ca bronha(Carcinoma bronchogenes)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za tartufu
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 3:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Draga tartufa,

hvala. Da, ona je imala taj sindrom, vene cave, koji je nestao odmah nakon prve hemoterapije. Sad, u stvari, meni nije jasno, da li je taj karcinom nestao sa bronhija, posto se nakon 3. terapije bio smanjio na pola?
I da li je kasno cekati da ona ide kod doktora 21.og da joj zakaze konzilijum (tek nakon toga moze krenuti sa zracenjem) ili moramo da jurimo neku ,,debelu vezu?) Naime, lekar je, kako nam rekose, do tada na putu...

Mislis li da ce joj nakon ovog nalaza prepisati jos koju hemoterapiju? Naime, lekar je rekao (koji uopste nije obracao na te mekotkivne promene na plucima) da ona odlicno reaguje na hemoterapiju, i da ako ta stvar nestane sa VI, tj zadnjom terapijom, da ide odmah prevetivno na zracnje, a ako ne da ce joj produziti jos koju.

MR.. kako si vec rekla, je li to magnetna rezonanca?

Pozdrav i hvala

Ana


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: