Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sonda u mokracnom kanalu
PostPoslato: Sub Apr 28, 2007 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 12:20 pm
Postovi: 4
Lokacija: jagodina
Postovani,
moja sestra je pre 2 meseca osetila bolove u bubregu i na ultrazvuku su primetili kamen od 3mm i prepisali joj Rowatinex i Palin kapsule. Medjutim ti bolovi su se stalno ponavljali pa smo otisli na specijalisticku kliniku za urologiju u Kragujevcu gde je ustanovljeno da kamen uopste nije 3mm vec 8mm i da se zaglavio u mokracnom kanalu pa je bubreg otekao jer nije bio moguc protok mokrace. Kamen je razbijen u kanalu uz pomoc aparata LITOCLAST i ESWL, pri tom je uoceno (izgleda urodjeno) suzenje mokracnog kanala pa je zato stavljena sonda koju treba da nosi 2 nedelje kada postoji mogucnost da se zameni sirom. Da li mi mozete reci nesto vise o sondama u mokracnom kanalu, kako se postavljaju, zasto je potrebno da se stavi sira, koliko se nosi i da li posle ovakvih zahvata moze normalno da se funkcionise tj. da li je moguce ozdravljenje bubrega? (www adresa spec. uroloske bolnice u kojoj je sestra bila je: http://www.bolnicaultrazvuk.co.yu/). Unapred hvala!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 01, 2007 12:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:15 pm
Postovi: 30
mihailovamama, ja nisam stručna da vam odgovorim detaljno na pitanje ali znam da ugradnja tih sondi služi upravo zbog toga - ozdravljenje bubrega, tj. postavljaju se dok se situacija ne stabilizuje a onda se uklanjaju.
Nemate razloga za brigu :)

I ja bih volela da znam nešto više o tim sondama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 01, 2007 3:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Kao sto sam pisala na par mesta, moj muz je imao lasersku operaciju kamena u bubregu dva puta. Drugi put je tome predhodilo cepanje mokracnog kanala jer je imao kamen koji je bio ostar a koji nije mogao da se izbaci sam, medjutim je ipak krenuo. On je imao tu sondu, kao vestacki mokracni kanal, 6 nedelja, dok svi delici kamena nisu izasli. Skinuli su mu bez ikakve anestezije (samo je doktor malo jace povukao onaj deo sto je virio) i nema nikakve tegobe. To ga je mozda bolelo 10min posle vadjenja, ali nista strasno. Bubreg mu se potpuno oporavio.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: