Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim za misljenje
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 17, 2006 11:03 pm
Postovi: 3
pre tri godine imala sam mehanicku povredu oka decijom igrackom.dva meseca nakon povrede operisana sam na vma klinici i vraceno mi je 10-15% vida.odstranjena mi je traum. katarakta,ubaceno vestacko socivo sa dioptrijom od +22.5 i takodje ubacene dve kapsule sa prstenom.povreda je bila toliko jaka,da je pravo cudo kako mi je oko uopste ostalo na mestu.to je bila takva unutrasnja erozija,da je sama operacija trajala dva sata.moj problem nastaje kasnije kada pocinju da mi se javljaju tegobe u vidu jakih glavobolja,kao i ,usled atrofije ocnog misica,strabizam(totalniiiii).glavobolje su bile toliko jake da sam ispitana na CT aparatu,kao i na MR,gde je ustanovljena degerativna promena na malom mozgu,tj.delu koji je "odgovoran" za vidno polje.kao terapija prepisan mi je lek za cirkulaciju tanakan,da se proces ne bi sirio dalje.sa druge strane,proslog meseca uradjena mi je prva etapa laserske intervencije gde mi je otvorena zadnja kapsula i vidno polje mi se prosirilo za jos 15%.ovog meseca me ceka druga etapa,kao i ispravljanje strabizma.ono sto me konkretno zanima jeste to da li je operacija strabizma uspesna nakon ovakvih povreda,posto sam na jednoj klinici dobila odgavor da oko koje nije ili je u delimicnoj funkciji i nakon operativnog zahvata,moze ponovo doci u stanje strabizma.inace,ja ne ocekujem da mi se vid dodatno poboljsa,jer je to prosto neizvodljivo(povreda ocnog dna i zute mrlje),ali bih volela da se strabizam koriguje,prvo zbog opterecenja drugog oka,a drugo iz estetskih razloga,jer sam dosta mlada.ako je neko zainteresovan da ponudi svoje misljenje i savet,rado cu poslusati.unapred hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Procitala sam pitanje, ali kako nisam uze strucna, bolje da sacekamo strucan odgovor. nadam se da ce klio uskoro da se javi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 11, 2007 11:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Razrokost se moze javiti kod svake osobe kod koje je razlika u vidu dva oka veca od 30%.Medjutim to se ne desava obavezno,pa postoje osobe i sa vecom razlikom u vidu dva oka koje nisu vidljivo razroke,mada i tada postoji takozvani mikrostrabizam.
U Vasem slucaju,usled gubitka znacajnog procenta vida,doslo je do razrokosti.Operacija moze ali i ne mora da bude trajnog uspeha.Verujte da je u ovakvim situacijama to vrlo individualno i niko ne moze sa sigurnoscu tvrditi o ishodu.Ostaje Vam da ipak verujete da cete biti u grupi onih kojima ce operacija razrokosti dati trajno resenje,sto Vam i ja od sveg srca zelim!
Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: