jajnik zalepljen za uterus-koliko je ozbiljno

Podforum o svim temama vezanim za zdravlje, prevenciju oboljenja i lečenje oboljenja ženskih polnih organa. Saznajte sve o ženskim polnim organima, anatomskim osobinama, fiziologiji i najčešćim patološkim stanjima.

Moderatori: vlada99, moderato, admin, dr Presetnik

Odgovori
vekica
Novi član
Novi član
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Jan 30, 2007 8:07 pm

jajnik zalepljen za uterus-koliko je ozbiljno

Post od vekica »

Molim vas da mi prevedete dg. /susp.ut.sup septus/ i kažete više o njoj.
Takođe vam iznosim podatke sa ultrazvuka:
levi j. 25x21- zalepljen za uterus.
desni 36x22 lako policist.
položaj: AVF
anteroposteriorni promer 33
transverzalni promer 48
endometrijum 9,1
Interesuje me koliko je to ozbiljno i da li ću imati posledice vezane za trudnoću /imam 21 g./. Ginekolog mi nije dao nikakvu terapiju.
Molim vas da mi odgovorite. :roll:
kaca 33
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 272
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm

Post od kaca 33 »

Vekice, ja sam imala isti problem samo sa desnim jajnikom. On je bio prirastao za matericu, imao je zadebljanje i nije mogao da ovulira.Cesto sam i imala neke manje bolove sa te strane i uopste ta desna strana mi je uvek bila malo osetljivija.
Medjutim, desilo se da je na kraju bas on ovulirao ,ja sam ostala u drugom stanju i odrzala trudnocu ( bar je do sada sve u redu).
Meni je doktor rekao da to sto je prirastao da se obicno javlja usled neke upale a u trudnoci ti ( kako su i meni rekli ) nece praviti neke probleme. Doduse, u pocetku trudnoce sam sa te strane osecala jace bolove sto mi je opet objasnjeno time sto se materica siri pa samim tim vrsi i pritisak na njega. Ali ,neke vece komplikacije nisam imala. Nadam se da sam ti pomogla.
Puno pozdrava! :lol:
Odgovori