prolaps mitralnog zaliska

Deo Foruma rezervisan za sva Vaša pitanja iz sfere interne medicine, kardiologije, kardiohirurgije. Postavite pitanja našim stručnim saradnicima i pratite najnovija dešavanja kada su u pitanju prevencija, dijagnostika i lečenje oboljenja kardio-vaskularnog sistema.

Moderatori: moderato, vlada99

Odgovori
jelenans
Stalni član
Stalni  član
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 3:47 pm

prolaps mitralnog zaliska

Post od jelenans »

Imam trideset godina i pre nekoliko godina mi je dijagnostikovan prolaps oba mitralna zaliska sa mitralnom regurgitacijom 1 na 2 i triskupidnom regurgitacijom 1.Nekad sam imala puno simptoma, osecala sam puno ekstrasistola, nekad i po vise jednu za drugom, bol u grudima, zbog ceka sam pila presolol.Napominjem da je to bilo u periodu kad sam bila fizicki znatno opterecenija.
trenutno gotovo i da ne osecam simptome i ukinuta mi je terapija.
Interesuje me u slucaju trudnoce, da li postoji neki veci rizik i kakva je tada mogucnost upotrebe lekova ?Da li bi bila potrebna veca kontrola od strane kardiologa?
hvala unapred na odgovoru,
Jelena
Dr Aleksandar
Stalni član
Stalni  član
Postovi: 69
Pridružio se: Sub Jan 15, 2005 11:04 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5

Post od Dr Aleksandar »

Postoji mogucnost trudnoce i primene lekova ako to bude potrebno i naravno cesce kardioloske preglede(na mesec dana) a bez trudnoce na sest meseci do godinu dana.
Odgovori