Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: JARO GRAH
PostPoslato: Čet Feb 03, 2005 9:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Jarigrah (pasulj),je bila tema emisije na HRT pre neki dan.Malo sam se raspitala,to je pasulj koji uspeva samo u Ravnim Kotarima kod Zadra i u Indiji.Odgovara mu plitka ,suva ,zemlja.U Indiji su pokusali da ga iskorene,jer kuvan kao pasulj,tamo je inace hrana za sirotinju,i koriscen u vecim kolicinama moze da bude koban po zivot.Za poboljsanje nivoa glukoze se koristi tako sto se ispece kao kafa,samelje i kuva kao kafa.Dnevno se pije 1 do 2 kafene soljice.Zanima me da li jos neko zna nesto o ovom pasulju :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 03, 2005 11:15 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ja ne, a nesto ne bih ni eksperimentisala :D Cini mi se da ima dostupnijih nacina da se glikemija drzi pod kontrolom :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 06, 2005 9:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Sve mahunarke, cimeti, neki drugi zacini, neke komponente "dijabetes" cajeva, kao i alkohol deluju na isti nacin: "truju" jetru i privremeno zaustavljaju stvaranje glikoze u njoj. Ima stvarno slucajeva kada ovo "pali", ali je broj indikacija vrlo mali, a ako se koristi u ne indikovanim slucajevima sigurno stvara stetu.

Ne postoji carobni napitak, cak ni insulin nije to. U nekim slucajevima (kao sto je moj, tip 2) promena stila zivota (odlazak u asketizam) moze da doprinese i sam dovede do izlecenja. Hmm?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 06, 2005 10:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Slazem se sa vama.Svakako koristimo insulin,dijetalnu ishranu,fizicka aktivnost,sve po protokolu.Ali,coveka zaintrigira sve sto je van toga.Ne bezim ni od cega sto je iz prirode,a vrlo sam skepticna prema tabletama.Sve sto smo probali tipa,tucani susam,svezi kikiriki,zrno rogaca,zvakanje sveze rozetle,...,sve je bilo izuzetno korisno. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 06, 2005 2:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 20, 2005 5:11 pm
Postovi: 67
kakvo je stetno dejstvo tableta jabukovog sirceta? meni to recimo odlicno radi posao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 06, 2005 3:08 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ne verujem da ima stetnih posledica, ali sam misljenja da tabletama treba pribegavati samo ako vam zeludac ne podnosi kiselinu. Jabukovo sirce moze da se razblazi sa vodom i da se pije kao neka "limunadica", pa ko kako voli... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 06, 2005 7:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 20, 2005 5:11 pm
Postovi: 67
Diabeta je napisao:
Ne verujem da ima stetnih posledica, ali sam misljenja da tabletama treba pribegavati samo ako vam zeludac ne podnosi kiselinu. Jabukovo sirce moze da se razblazi sa vodom i da se pije kao neka "limunadica", pa ko kako voli... :D


uh, podnosi zeludac al ne podnose usta, ni kad sam bio zdrav pa nesto petljao sa sircetom i medom nisam mogao to da svarim, a kamoli sada. tablete su ipak majka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: