Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vitamini
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 11:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Pedijatar nam je preporucio multi sanosvit sirup kao dobar izbor zbog toga sto joj je gvozdje bilo malo ispod granice i jer preporucuje od pocetka jeseni da se piju vitamini AD. Medjutim mojoj devojcici se to uopste ne svidja i gadi joj se. Da li znate neku dobru zamenu koja je bar malo ukusnija?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 4:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Niste napisali uzrast deteta pa to bitno ogranicava izbor ! U svakom slucaju mozete da probate sa PIKOVIT sirupom ili CENTRUM multivitaminima (jako ih je tesko naci za decu) . Takodje postoji odlican multivitaminski preparat od NATURAL WEALTH-a , sa dodatkom gvozdja (zaista je SUPER)
http://www.tegobe.com/samolijecenje/pro ... ,_usa.html
DJEČJI MULTIVITAMIN ZA ŽVAKANJE SA ŽELJEZOM
Za pravilan rast i razvoj djece izuzetno je važno pravilnom prehranom zadovoljiti njihove potrebe za svim hranjivim tvarima. Vitamini i minerali potrebni su za jači imunitet, bolji apetit i sveukupno zdravlje organizma koji raste i razvija se. Dječji multivitamin za žvakanje sa željezom u obliku životinjica s prirodnim voćnim okusima nadopunjuje prehranu djece u dobi od 2. do 12. godine.


Pozdrav ,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 4:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Hvala!!!
Cerkica mi ima 18 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 4:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Nema na cemu !!! Centrum je pravi izbor ali mi smo ga nabavili u Grckoj , ovde ga mozda ima u vecim apotekama . Ali u svakom slucaju PIKOVIT je finog ukusa , ne bi trebalo da bude problema ako joj ga date , tu mislim i na kvalitet i na ukus ! Proizvodi ga KRKA i u uzrastu od 1-3
godine daje se po 5 ml sirupa dnevno , odnosno 1 kafena kasicica .


Veliki pozdrav ,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 26, 2006 12:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: beograd
LION KIDS, gumene bombone za zvakanje u obliku zivotinjica, proizvod firme CALIFORNIA FITNESS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 26, 2006 8:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
centrum definitivno...jeste nesto skuplji, ali amerikanci se kunu u njega...nasim klincima se krvna slika drasticno popravila od kada uzimaju centrum vitamine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 26, 2006 10:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Hvala vam svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 12:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Mislim da bi bilo najbolje da dajes cerkici nesto na biljnoj bazi, neki sirup i sl. Sto se vitamina tice, ne bih ti preporucila iz sledeceg razloga. Moja svekrva je ovde radila kao medicinski radnik, sada radi u inostranstvu i povremeno mi salje vitamine, ali iskljucivo za nas starije. Kada sam je pitala da nabavi nesto od vitamina za mog sina, koji je u to vreme imao 18 meseci, rekla mi je da u apoteci nema nicega za tako malu decu. Konsultovala je nemice koje poznaje, koje takodje imaju malu decu i one su joj rekle da se u tako ranom uzrastu deci to ne daje. Znaci, ako mozes popravi ishranu, opredeli se za biljne sirupe, tipa Ehido, Pikovit, a ove vitaminske preparate izbegavaj do daljnjeg.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 10:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Da izbegnemo nedoumice ja cu samo da dodam da je PIKOVIT ipak multivitaminski preparat (znaci nije mesavina biljaka) http://www.tegobe.com/samolijecenje/inf ... kovit.html ili www.krka.si .

Ehido sirup je sasvim OK , na bazi korisne biljke echinacee pojacava odbrambene snage organizma . Na bazi echinacee mozete isprobati i sirup Echinaid , proizvodi ga E.S.I. Italija , mi imamo odlicno iskustvo sa njim .


Pozdrav ,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 1:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: beograd
Mislim da sa danasnjom proizvodnjom toliko toga promenilo, da voce i povrce koje kupujemo, nemoze u potpunosti da zadovolji potreban unos vitamina ( osim ako ga jedemo u nenormalnim kolicinama ).
Inace, vitaminski preparati se i smatraju dodacima ishrani, a prave se upravo iz hrane ( bar vecina proverenih svetskih kuca), posebno za decu.
U kombinacijama koje se prave postoji odrecena proporcija u miligrazi vitamina i minerala, jer se na taj nacin potpomazu i pojacavaju iskoristljivost u organizmu. Nadavno da se treba pridrzavati upustva, jer povecavanje doza neznaci i bolji ucinak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 3:48 pm
Postovi: 30
Ja svom deteu dajem da pije Revitu sa gvožđem, i ja sam je pila u trudnoći i tokom dojenja. Revita je odlična. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 2:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
I mi je koristimo vec dva meseca Revitu - zadovoljni smo sa njom.
Koristili smo i Pikovit ali nisam bas primetila neke rezultate.
Do sada smo najbolje rezultate imali sa Zinkovit AD-koji je na bazi prirodnih sastojala:Pappa reale, biljna ulja.. Veoma bogat vitaminima i mineralima. Koristi se 40 dana i rezultati su veom vidni.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 3:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Da li neko moze da nam napise u kom uzrastu sme da se daje Revita , koji je sastav tog preparata i u koje svrhe se konkretno koristi . Da li je to multivitaminski preparat ili nesto za podsticanje imuniteta ?


Pozdrav ,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 3:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Opsirnije o Reviti mozete naci ovde:
http://www.revitaplus.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 9:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 3:48 pm
Postovi: 30
Moje dete je počelo da pije Revitu sa nekih 4 meseca. Sada ima nepune dve godine i svakodnevno je konzumira. Postoji Revita standard, Revita Fe i Revita oriblete. Doktorka nam je preporučila da joj dajemo oriblete, posebno što ide u vrtić (svako jutro izgricka po jednu) .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: