Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dva preloma butne kosti
PostPoslato: Čet Maj 05, 2016 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2016 8:23 pm
Postovi: 2
Dobar dan moje ime je Savina Spasenovic i imam 13 godina.23.avgusta 2015 sam pala sa rolera i imala spiralan prelom butne kosti.Stavljena sam na tegove i lezala sam tako tri dana dok me nisu operisali.Operacija je trajala 3 i po sata i ugradjeno mi je 8 srafova i plocica.Moj oporavak je isao bolje nego ocekivno.Umesto tri meseca da se oslanjam na nogu,ja sam pocela da se oslanjam i da idem sa stakama posle mese dana,uz dozvolu doktora naravno.Kalus se skroz formirao i je sve je bilo ok.U novembru,kad sam odbacila stake,sepala sam ali me nista nije bolelo.I tako sam hodala sve do 29.februara 2016 kad su mi skinuti srafovi,posle toga sam nekoliko dana savrseno hodala,ali jedan dan,nakon sto mi je dosao fizioterapeut pocela je uzasno da me boli cevanica.Toliko me je bolela da sam jedva hodala.Moj fizioterapeut je rekao da je to normalno i da ce proci.Ali nazalost bol nije prolazio i molila sam i fizioterapeuta i mamu da idem na stake ali su rekle da ne dolazi u obzir.Inace mi je lekar dozvolio da radim sve vezbe samo ne smem da trcim i skacem tri meseca dok rupice od srafova ne zarastu.Tri nedelje nakon druge operacije,sam ponovo slomila butnu kost...i to na fizikalnoj...ta glupaca od fizioterapeuta me je terala da stojim samo na operisanoj nozi jer je mislila da se bojim da se oslonim na nogu.Prebacena sam u drugu bolnicu gde sam posle dva dana operisana i sada su mi stavljene dve zice u kosti koje mi skida za godinu dana.Lekar je tokom operacije rekao da je kost iznendjujuce porozna i da mi misici i kost izgledaju kao da nisam hodala i vezbala pola godine,iako sam redovno radil vezbe.Sada imam novog fizioterapeuta koji mi mnogo pomaze i idem kod najboljih ortopeda u srbiji.Bila sam na kontroli 27.aprila ali kalus jos nije formiran,imam kontrolu za tri nedelje.Za sad je oporavak super ali ne smem jos da se oslanjam na nogu.Moje pitanje je da li mogu nesto da uradim da proces zarastanja ide brze i sta mogu da uradim za ovih godinu dana da se ovo ponovo ne desi i da li cu imati neke posledice (da li cu moci da trcim,skacem i da budem ko pre oba preloma) Hvala unapred,izvinite sto sam vas udavila ali veoma s brinem za moje stanje :( :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dva preloma butne kosti
PostPoslato: Pon Maj 09, 2016 12:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
С обзиром на своје године све то не би требало да је твоја брига него брига родитеља. Осим тога не верујем да ће те родитељи пустити да нешто експериментишеш ако они у то нису сигурни.

Оно што бих ја радио је примена јаких сталних магнета и већа количина квалитетног магнезијума и калцијума.

Веома је озбиљно то што су рекли да су ти кости порозне. Треба пронаћи узрок.

Да ли једеш млечне производе и које?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dva preloma butne kosti
PostPoslato: Pon Maj 09, 2016 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2016 8:23 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru.Proverili su da li mi je sve u redu s kostima i nemam nikakvu bolest.Jela sam sasvim normalno,kao i svako 13godisnje dete.Lekari pretpostavljaju da su mi prerano skinuti srafovi i da sam radila neadekvatne vezbe,inace tri puta nedeljno sam radila sa fizioterapeutom,a trebalo je pet puta dnevno da radim vezbe,sto i trenutno radim.Videcu na kontroli sta se desava.Inace lekar koji me je operisao za prvi prelom je izgleda i drugoj deci davao ne ispravne savete.Sada pijem svakakve cajeve,pila sam limun i jaje sto mi je veoma pomoglo prvi put i pijem neke tablete za kosti.Hvala jos jednom na odgovoru :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: