Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: preparat
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2005 10:20 pm
Postovi: 8
Na TV-u reklamiraju preparat za izbeljivanje zubi(mislim ta je TV-shop,kupavina iz fotelje -tako nesto),pa me znaima da li je to uopste zdravo iako navode neka ispitivanja da su vrsena na tom preparatu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 3:14 pm
Postovi: 1
Preparati za beljenje zuba,ako se zeli da budu efikasni,obicno su jace hemikalije koje nemogu ostetiti zib ali mogu gingivu tj meso iznad zuba.
Nepostoji siguran nacin da u kucnim uslovima adekvatno zastitite gingivu od dejstva hemikalije. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 17, 2007 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 2:04 am
Postovi: 44
Lokacija: Sa druge strane turbine
Kad vidite takav tip reklama, slobodno prebacite kanal. Ima na diskaveriju mnogo boljih stvari :wink:
Dakle, to je samo josh jedna od stvari koje su za izbegavanje, posetite stomatologa i tamo izbelite zube, kucna varijanta ne dolazi u obzir.

_________________
ZzzzZZzzzZZzzZZZzzzZzzzzzZZZzZZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 18, 2007 12:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
Postoje dobri sistemi za kućno beljenje, ali se ne prodaju preko TV-shopa. A treba ih primenjivati uz kontrolu i nadzor stomatologa, i isključivo po njegovom savetu.
I moja preporuka je da kada vidite TV-shop-promenite kanal. :wink:

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vecina ljudi koja zeli
PostPoslato: Ned Mar 18, 2007 1:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
da beli zube ima boju zuba kojoj nista ne fali, eventualno da iz peru kako treba i da skidaju kamenac.

Ko misli da ce probleme svoje nesigurnosti, ne voljenja sebe i ostale psiho psihijatrijske probleme resiti izmedjuostalog beljenjem zuba , sto je kod vecine takvih pacijenata i cilj. Taj se grdno vara. I trebao bi da poseti psihijatra a ne stomatologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vecina ljudi koja zeli
PostPoslato: Ned Mar 18, 2007 1:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
da beli zube ima boju zuba kojoj nista ne fali, eventualno da iz peru kako treba i da skidaju kamenac.

Ko misli da ce probleme svoje nesigurnosti, ne voljenja sebe i ostale psiho psihijatrijske probleme resiti izmedjuostalog beljenjem zuba , sto je kod vecine takvih pacijenata i cilj. Taj se grdno vara. I trebao bi da poseti psihijatra a ne stomatologa.

Naravno slucaj kada je zub devitalizovan pa promeni bojo, pa da se izbeli da se ne bi islo na krunicu. To je ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 1:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
Dragi buduci kolega,
nemojte nikada olako i pausalno procenjivati pacijente i pogotovu nemojte nikada dijagnostikovati ono za sta niste strucno osposobljeni .Njihova je volja da pitaju za savet i da nesto od vas traze za svoj novac a na vama je da procenite da li postoji indikacija za to ili ne ,kao i da kazete ja to necu da radim zato sto ne mogu da stojim iza toga ili zato sto smatram da vi niste pacijent za to ili .....U nasem poslu je i psihologija jako bitan momenat i to takodje jednako dobro treba savladati kao i tehniku preparacije zuba za bezmetalnu krunu ili preparaciju kaviteta.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 1:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
Tedydent je, kao i obično, u pravu. Duboko verujem, a to je i potvrđeno ozbiljnim studijama, da lep osmeh ITEKAKO može doprineti samopouzdanju pacijenta. U tom smislu možemo govoriti o psihološkim indikacijama u stomatologiji, i to je nešto na čemu se temelji savremena esteska stomatologija, kao i estetska hirurgija. Molim mlađeg (budućeg) kolegu da se malo zamisli nad ovim, bez namere da ga uvredim.

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 2:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Svaka čast Tedydent tačno se vidi šta je i kako radi profesionalac.
Ali je isto lepo što skrećete pažnju ,na fin način, (valjda) budućem kolegi ,jer ako takav način i pristup zadrži , teško da će imati pacijenata- bez uvrede ali imamo pravo da prokomentarišemo i da skrenemo pažnju na nešto što nije uredu.



Citiraj:
Ko misli da ce probleme svoje nesigurnosti, ne voljenja sebe i ostale psiho psihijatrijske probleme resiti izmedjuostalog beljenjem zuba , sto je kod vecine takvih pacijenata i cilj. Taj se grdno vara. I trebao bi da poseti psihijatra a ne stomatologa.



Mada mislim ,ipak, da je bolje ovde praviti greške za početak,nego na stolici

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preparat
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 09, 2010 3:21 pm
Postovi: 2
Imam 26 godina i strasno slabe zube. Cini mi se da kad su stalni zubi tek krenuli da rastu, da jos nisu izrasli do kraja a vec su poceli da se kvare, i to prvo jedinice gornje. Cim mi je stavljena prva plomba posle vrlo kratkog vremenskog perioda pocele su oko nje da se pojavljuju zute fleke. Onda je zubarka resila da promeni plombu ali to se vratilo, i tako godinama, promenjeno mi je do kraja osnovne skole 5-6 plombi na kecevima sigurno. Drugi zubar mi je rekao da tu nema pomoci, da je moja pljuvacka takva - lepljiva, i da mogu da perem zube po 100 puta na dan ali da ce to uvek da se stvara. Treci je rekao da je u pitanju dekalcifikacija. Jednostavno od keceva su ostale bukvalno plombe!
U planu imam da stavim krunice, ali cekam da sakupim dovoljno para pa da sredim sve prednje zube.
Ipak, dok to ne uradim, htela bih da pokusam sa izbeljivanjem, ali plasim se sta ce se desiti sa tim flekama. Da li je moguce da sve ostalo pobeli a da na te fleke ne deluje? I da li imate neki savet za ovaj problem, jer ja ni sama vise ne znam sta je u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preparat
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 9:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Pre beljenja neophodno je sanirati sve promene na zubima, a vas problem sa zubima necete resiti samo beljenjem. Najbolji i najpotpuniji odgovor cete dobiti ako odete na pregled u neku ordinaciju koja se bavi estetskom stomatologijom.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preparat
PostPoslato: Sre Dec 11, 2013 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 07, 2013 1:22 pm
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Kao što je kolega napisao ne mogu svi odmah da urade beljenje zuba.

Mi u nasoj ordinaciji koristimo Opalescence® gel za izbeljivanje zuba.
Opalescence®, patentirani sistem za izbeljivanje zuba, postepenim oslobađanjem aktivne supstance oksidira (izbeljuje) prebojenosti u zubima. Ovaj proces ne remeti strukturu zuba.
Iskustva kao i dobijeni rezultati ispitivanja pokazuju izvesni stepen izbeljivanja kod velike većine pacijenata kod kojih je primenjen tretman Opalescence® sistemom. Važno je napomenuti da porcelanske krunice i kompozitne plombe u boji zuba ne mogu da se izbele.

Vaš stomatolog Dr. Marijana, moj fb profil https://www.facebook.com/pages/Vas-stomatolog

_________________
dr Marijana


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: