Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Chronova bolest i teretana
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 10, 2013 5:17 pm
Postovi: 7
Pozdrav svima, Imam 20 godina. 15. 08 2008god su mi ustanovili Chronovu bolest. U pocetku mi je terapija bila:
Nirypan
salazopirin
Controloc
Folan.
30.10.2008 su mi uveli Imuran.
Posto mi je stalo do fizickog izgleda, sa 88kg ( koliko sam se ugojio zbog nirypana) sam smrsao na 75. inace sam visok 1.80. Fizicki sam veoma aktivan, fudbal, teretana, itd..
Na zadnjoj kontroli, moj DR mi je rekao da mi je abdomen napet, sto mislim da je zbog teretane, nalazi su svi u redu. iako sam u klinickoj, patohistoloskoj, i endoskopskoj remisiji, i dalje forsira da uzimam imuran.
Sada sam prvi put zbunjen posle 4 godine, jer sam cuo da se imuran ne bi trebalo uzimati vise od 4 godine, jer suvise narusava imuni sistem. Zanima me vase misljenje u vezi toga, i dali teretana moze da utice na bolest, napet abdomen itd. Hvala vam unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Chronova bolest i teretana
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 10, 2013 5:17 pm
Postovi: 7
dajte ljudi, zar je moguce da niko od chronasha ne ide u teretanu, i niko ne zna koliko je se maximalno vremenski uzima imuran, samo me to zanima, bilo kakva iskustva, posto u trenutnog DR-a sam stvarno izgubio poverenje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Chronova bolest i teretana
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 12:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не могу ти помоћи у вези твог питања, али...

Да би се излечио од Кронове болести препоручујем ти алтернативу. Јави се др Поповићу који то решава ЕПТА системом. Податке имаш на мом сајту w w w . a c a . r s под Линкови, Здравље, ЕПТА систем, па позови и распитај се о детаљима. Само да знаш, ако одлучиш да идеш код њега, испоштуј процедуру до краја и буди упоран колико год ти чудно или неозбиљно изгледало јер - делује.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Chronova bolest i teretana
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 10, 2013 5:17 pm
Postovi: 7
Gle, trenutno, koristim samo imuran, uz to, sta god Lekari rekli, sluzim se Autosugestijom, i ne mogu da se zalim, osecam se zdravo skroz, samo se ne slazem sa misljenjem svog trenutnog DR-a


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Chronova bolest i teretana
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 12:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Шта ти вреди аутосугестија ако и поред ње користиш Имуран?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Chronova bolest i teretana
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 10, 2013 5:17 pm
Postovi: 7
psihicko stanje utice na bolest, a autosugestija mi je pomogla, jer kada sam saznao da sam bolestan za citav zivot, godinu dana iz kuce nisam mrdnuo, znaci psihicki sam bio katastrofa, samopouzdanje 0. Dok sam sada psihicki odlicno, pun samopouzdanja. Ne kazem da mi je pomogla u samom toku bolesti, nego se sada jednostavno osecam zdravije, ne osecam se markiranim za citav zivot. Sto je mnogo bitno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Chronova bolest i teretana
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 2:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Одлично!

Још само да одеш до др Поповића и излечиш се. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Chronova bolest i teretana
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 10, 2013 5:17 pm
Postovi: 7
Pogledao sam sinoc onaj link sto si mi poslao, i prvi put cujem za tu metodu koju on koristi, ne znam uopste nista o tome, ali vredi pokusati. Moracu se informisati u vezi toga, ali i dalje, nzm dali da prestanem sa teretanom, ili da idem i dalje -.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Chronova bolest i teretana
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 3:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нема шта да покушаваш. То функционише.

За теретану уопште не могу да укључим мозак јер ми је глупо да размишљам о неком крпљењу проблема који може да се елегантно реши на други начин и да будеш здрав. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Chronova bolest i teretana
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 9:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Pozdrav Toni.
Kao sportista razumem tvoju želju da se vratiš treninzima, i podržavam te u tome. Ja sam bolovao od Ulceroznog Kolitisa (dr. Doder kaže da sam potpuno izlečen, a neki drugi da sam samo u stabilnoj remisiji), i u svojim prethodnim remisijama sam se vraćao treningu u teretani, kao i trčanju, plivanju i biciklizmu i ništa mi nije škodilo. Bitno je da slušaš svoj organizam, ako ti se vežba onda vežbaj, samo se čuvaj premaranja. I ne koristi nikakve dodatke ishrani, posebno ne kreatin.

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Chronova bolest i teretana
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 10, 2013 5:17 pm
Postovi: 7
Ikar, hvala ti mnogo, jer otkako sam se vratio sa zadnje kontrole, distancirao sam se od teretane i bilo cega, jer nisam znao dali da nastavim ili ne, ali jednostavno ne mogu bez toga, da budem ne aktivan. Sto se tice preparata, nisam nista koristio, nego sam ishranu isforsirao do maximuma. Jos jednom, hvala ti mnogo :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 106 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: